Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Sosem hittem volna, hogy...

Sosem hittem volna, hogy ilyet teszek, de megkérdezem: Működött valaha valakinek ez a tudatos álmodás dolog?

Figyelt kérdés
Én maximálisan szkeptikus (és tudatlan) vagyok ilyen téren, de ez szórakoztatónak tűnik, kipróbálnám! :)

2012. márc. 22. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez nem szkepticizmus kérdése, Stephen LaBarge bizonyította, hogy létezik. És ő nem az ezotérikus áltudomány képviselője.

A REM fázisban látható szemmozgás megegyezik az álomban történővel így, egy kísérletet felállítva a tudatos álom során morzejeleket tudtak küldeni az álomból, a szemük mozgatásával. Közben mérték a tesztalanyok agyhullámait, hogy biztosak legyenek abban, hogy álmodnak.


Szóval próbáld csak ki. A neten gyakorlatilag minden technika megtalálható, valamint Stephen LaBarge-nek valamint prof Paul Tholey-nak vannak érdekes könyvei a témában.

2012. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Simán. Bár nem a "valóságteszteléses" módszerrel (nálam nem működik mert napközben tojok rá), hanem általában meditáció után ha elalszok, akkor néha megtörténik magától. Bár mostanság volt hogy tudatosan is elő tudtam idézni. (Általában akkor, ha este nem sokat tévézek, és nyugodt is vagyok)


Mindig tök jó hangulatban energiával tele ébredek fel, csak pozitív hatása volt nálam.


Nem egyszerű kontrollálni, eleinte kizökkenhetsz, vagy sötét helyen találhatod magad egy időre ami úncsi. A legnagyobb "veszély" az hogy felébredsz és huss vége.

2012. márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Tudatos Álmodás, az agykontroll(nem az amelyikről azt mondják, hogy jedi leszel tőle) létezik, működik, de ne ess bele a hirtelen túlzott hit csapdájába.


Szkeptikus voltál eddig, logikusan gondolkozz, bármit is hallasz, az ilyen 'vonzás' (a te pénzed elvonzása ál tudományokkal) csak mese, az elkeseredett és a hiszékeny emberek veszik be. Olyanok hisznek benne, akik nem is ismerik a 'Titok' írójának második könyvét, amiből alig kelt el pár száz mivel rítt róla, hogy kamu.

2012. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem már egy csomószor, nem tudom, hogy mikor lesz nem is nagyon tudom rávenni magam, de van olyan, hogy tudom, hogy álmodok és ilyenkor én irányítom az álmot, inkább csak magam. De nem túl sokáig általában ilyenkor az álomban párszor "eszembe jut", hogy álmodok és addig tudom irányítani.
2012. márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A tudatos álmodás az agykontrollon kívül létező "dolog". Nem értem miért keverik mindenbe bele az agykontrollt, főleg olyan dolgokhoz amihez semmi köze.
2012. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én vagy 15 éve olvastam Tholey könyvét, azóta már többször is nekifutottam a dolognak, hogy elsajátítsam a technikát. De még nem sikerült, bár ez az én hibám, kezdeti lendület után mindig elfeledkezem az egészről. :) Spontán tudatos álmom azért szokott lenni néha.
2012. márc. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Én már álmodtam tudatosan, például egy rémálomban rájöttem hogy álmodok. A rémálmom az volt, hogy kitört egy vulkán, és a láva egyre közeledett, már a háztetőnkön volt, aztán megmondtam magamnak hogy "A láva változzon vízzé" és azzá vált. Azután bármit(!) megtehetsz, összejöhetsz a szerelmeddel, megnyerheted az ötös lottót, sztár lehetsz stb..


Ha nem tudatos az álmom, tehát nem tudom irányítani csak látom akkor is bármikor fel bírok ébredni -> "összehúzom" a szemem.

Előidézni nem tudom sajnos :/ Csak talán ha erősen koncentrálok rá lefekvés előtt.

2012. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Zsizsik666 ***** válasza:
80%
Tényleg működik és tök jó. Repülhetsz, lehet szárnyad is, vagy anélkül is repülhetsz, és nem feltétlenül rövid ideig. Leugorhatsz a házak tetejéről is. Járhatsz a vízen, stb. legyőzheted az ellenséges álomalakokat, legyőzheted a rémálmodat, varázsolhatsz akármit. Ízeket is érezhetsz.
2012. márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt se egészen értem, hogy hogyan kerül az ezotéria kategóriába valami, amit már évtizedek óta alkalmaznak is terápiás célokkal.

Szkeptikus oldalról egyébként úgy a legegyszerűbb megközelíteni, hogy az álmaid az agyadban játszódnak le, amivel néha még gondolkozol is. A tudatos álmodás akkor jön létre, ha álmodban rájössz, hogy álmodsz, és képes vagy befolyásolni az ottani történéseket. Hasonlóan ahhoz, mint amikor fantáziálsz. Semmi hókuszpókusz nincs benne, és a lelkedet se kell eladnod hozzá az ördögnek.

2012. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

utolsó válaszoló: én nem értek igazán ehhez, ez a kategória tűnt legmegfelelőbbnek, sajnálom, ha zavar.

2012. márc. 26. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!