Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan érjek el, hogy vágyjak...

Hogyan érjek el, hogy vágyjak meditálni?

Figyelt kérdés

bizonyos célokat, csak a meditálás segítségével érhetek el, de ennek ellenére mindig rá kell vegyem magam, hogyan tudnék ezen változtatni


talán rossz érzés, nem lazulok el eléggé,feszült lehetek, vagy miért nem vágyok meditálni?

19f



2012. okt. 27. 20:34
 1/7 A kérdező kommentje:
*Hogyan érjem el
2012. okt. 27. 20:41
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem tudod, de nekem könnyű, mert én ezt élvezem, erre izgulok fel. Egy mediszexuális vagyok.
2012. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alaque ***** válasza:
68%

Elég kevés dolog van, amit csak meditálással érhetsz el. Mégis mit szeretnél csinálni? Percenkénti kettőre csökkenteni a pulzusodat? Vagy levitálni akarsz, meg jégbarlangot fűteni a testhőddel? Ezeket, én úgy tudom, meditálással lehet elérni. Minden más dologra ott az elhatározás, a józan belátás, a gyakorlás meg a többi visszataszítóan e világi dolog.


Ha nem szeretsz meditálni, akkor az valószínűleg azért van, mert (ha már az ezotéria kategóriában járunk) nem az a sorsod, hogy meditálgassál bele a világba. Találkoztam már olyannal, aki nagyon akart zenélni, de sehogy sem tudta megtanulni még a legalapvetőbb fogásokat sem, emiatt nem is élvezte. Persze ez kirívó eset, az alapokat bármiben el lehet sajátítani, de mindenhez tehetség kell. A meditáláshoz is.


Én magam meglehetősen spirituális beállítottságú ember vagyok, de nem igazán szeretek meditálni, ugyanis "erőfeszítésbe" kerül áttörni azt a falat, ami elválaszt a transztól. Lehet persze, hogy nem jó módszerekkel próbálkoztam, de kicsit úgy érzem, mintha nem kifejezetten lenne hozzá tehetségem. El-elkalandoznak a gondolataim, szinte mindig belealszom, ezért nem is nagyon erőltetem. Viszont megvan a jó oldala is: ha nem tudok aludni éjjel, csak elkezdek meditálni és kilencven százalékom van rá, hogy álomba merülök. :D Ha meg mégsem, hát akkor végre-végre sikerül egy normálisat meditálni néhanapján.


Tehát ha nem esik jól, akkor ne csináld. Az alapokat persze érdemes megtanulni, az agykontroll egyszerűbb fogásai például igen hasznosak, és könnyen megtanulhatóak, nem kell hozzájuk mély transzba esni. Érdemes megtanulni számolni, mert hasznos, nem is nehéz, de akinek nincs érzéke hozzá, annak nem kell feltétlenül kvantummechanikai számításokkal foglalkoznia.


Ha meg jól esik, de nehezen megy, akkor az ellazulással lehet a probléma. Én mindig ott "csúszom el", hogy az ellazítgatásba belealszom. Szóval a lazulásra érdemes gyúrni. :)

2012. okt. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, kitartó típus vagyok, szóval nem fogok lemondani róla, szerintem valamiféle rossz berögzülés lehet az oka, de, hogy ezen, hogyan változtassak nem tudom


csak ennyire erővel amit mondasz, semmibe sem érdemes kezdenem, mert az én gondolataim hihetetlen könnyű módon össze vissza kalandoznak..ezért nem tartom jó megoldásnak

2012. okt. 27. 22:51
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezőnek: Én is sokáig csak elmélkedtem, hogy jó lenne meditálni, mert azzal tényleg olyan különleges dolgokat érhetsz el amit másképp nem. Viszont még nem voltam rá elég érett. Ha nincs kedved hozzá, ne csináld, ne erőltesd, mert csak megutálod mivel erőltetve nem fogod elérni azt a célt amit szeretnél így nem lesz sikerélményed sem ami tovább ösztönözne a meditációra. Szóval türelem, lehet pár év múlva készen fogsz állni rá, hogy meditálj. Addig is foglald le magad mással. Keress olyan dolgot ami segítheti a lelki fejlődésed, de azt ne itt keresd! Itt csak szemetet találsz. Én is csak azért a pár emebrért járok vissza válaszolni akik valóban érdeklődnek az ezotéria iránt és értelmes kérdéssel tudnak hozzászólni az oldalhoz. Legyen szép napod.
2012. okt. 28. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak lusta vagy. Ha el akarsz érni valamit, azért tenni kell. Erőltesd meg magad egy kicsit. A meditáció nem könnyű, főleg az elején. Ha már azelőtt feladod, hogy elkezdenéd, akkor mire számítasz? Gyász.


Ignoramus

2012. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Írd le egy papírlapra, hogy mik a céljaid a meditálással. Mit szeretnél elérni vele? Miért lesz ez jó neked? Miért fogod élvezni a meditálást? Miért lesz ez jó rövid és hosszútávon? Ha ezt leírod és minden nap átolvasod, az "átprogramozza" az agyadat úgy, hogy legyen elég motivációd gyakorolni. Persze ha nem tudsz elég érvet összegyűjteni a fenti kérdésekre, akkor miért is lennél motivált? Másik nagyon fontos elv, hogy egy szokást akkor tudsz magadban hatékonyan rögzíteni ha minden egyes nap gyakorolsz. Elején talán nehezebb lesz, de utána autimatikus lesz.
2012. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!