Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Kezdő vagyok a dolgot illetően...

Kezdő vagyok a dolgot illetően, de ma megpróbáltam meditálni kicsit. Számomra inkább idegességet hozott, mondhatjuk az is, hogy felzaklatott. Azért lehet, mert megijedek a meditációs állapottól?

Figyelt kérdés
Igazából szorongásos betegséggel küszködöm, és ezért szeretnék, de most különösen rossz időszakom van. Nem gondoltam, hogy ennyire rossz lesz :P. Utána csak a meditációs zenét hallgattam tovább, de azt sem nagyon bírtam.
2012. aug. 11. 21:37
1 2 3 4
 1/37 Pietrosol ***** válasza:
86%

Szia!


A fiam bringájáról ma vettem le a mankókerekeket!

Falnak ment,háromszor elesett,rádőlt a bicikli,mégis két óra után úgy kellett kérni,hogy hagyjuk abba!


Hasonló kitartást kívánok!

2012. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Fontos a jó technika, hogy hogy akarsz lemenni alfába.

Pl ha kezdő vagy, egyáltalán nem javaslok se zenét, se semmilyen más "nyugtató" hangot.

Ha már kicsit haladóbb vagy, akkor a klasszikus alfa hangot (a zúgós-kattogós) érdemes használni.

Ha megijedsz a meditatív állapottól, akkor senki nem mondta el a lényegét, és valószínűleg nem is haladsz jó úton.

Ajánlom José Silva könyvét, azzal a módszerrel tanulj meg lemenni alfába. És ne siettesd, ahhoz, hogy ez könnyen menjen hónapok kellenek.


Egyébként sejtem hogy mitől lehet, vagy hogy alakult ez ki, de azért nem tudok konkrétumokat írni, mert ez egy összetett dolog, és egyszerűbb, ha az egész könyvet elolvasod.

2012. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nem tudom, múltkor mikor szorongásos időszakom volt, akkor sem bírtam pl. az ilyesmi zenét ... de most elég furi volt. Nem a hármas módszerre próbálkoztam, hanem hogy a légzésemre figyeljek, de gondolom a kettő nagyjából oda vezet. Lehet most kicsit ezt félre teszem míg stabilabb lábakon állon, és utána vágok bele, addig pedig olvasgatok :). Egyszerre elkezdtem kicsinek érezni magam .. olyan furi érzés volt :o ... bár konkrétan nem tudom, hogy el jutottam-e alfába.
2012. aug. 11. 22:02
 4/37 A kérdező kommentje:
http://www.youtube.com/watch?v=d9SCrpXN3EE ezt a zenét próbáltam ... bár alapból ilyenekre szoktam elaludni :S ... mondjuk ma lehet, hogy nem fogok :P
2012. aug. 11. 22:03
 5/37 anonim ***** válasza:

Csináld azt amit szeretsz csinálni, amitől jó kedved lesz és arra koncentrálj. A lényeg, hogy eltudj lazulni és jól érezd magad. Ez alapvetően a meditáció lényege.


Szorongás is attól lehet, hogy ha negativ dolgokra koncentrálsz állandóan.

De ha stresszesen akarsz "jó közérzettet" az szintén nem egy jó megoldás.


Szerintem sokat segítene neked, ha eltereled a gondolataidat olyannal ami örömet okoz neked.


Hajrá! :)

2012. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

ott kéne kezdeni hogy a koncentráció az az hogy valamire koncentrálsz gondolatilag vagy bárhogy fókuszálsz egy bizonyos tárgya lehet az szellemi fizikai

a meditáció meg teljes kiüresedést jelent amiben se gondolat nincs se semmi....

2012. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

"De ha stresszesen akarsz "jó közérzettet" az szintén nem egy jó megoldás. "


Bocsánat ez a mondat félreélhető.

Ezt úgy értem, hogy ha stresszesen erőlteted a meditációt, pláne olyannal ami nem tetszik neked, az nem igazán jó.


Biztos van olyan amit nagyon kedvelsz. Arra koncentrálj és próbálj a kis dolgoknak is örülni.

2012. aug. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Ez a szorongás dolog hosszú .. most pl. nem is tudom miért jött ki ... nem volt semmi oka vagy ilyesmi :P.

Amúgy ha nem vagyok ilyen állapotban szeretem az effajta zenét, el tudok tőle lazulni, hogy csak a zenére figyelek semmi másra. De most, hogy így tudatosan próbáltam meditálni nem megy. Bár ez lehet, hogy a jelenlegi lelki világom miatt :), reménykedem, hogy majd jobb lesz, és akkor sikerülni fog.

A legrosszabb, hogy már-már olyan szinten vagyok, hogy semminek nem tudok úgy igazán örülni, bár sosem látszom szomorúnak, mert ezt akarom, legbelül mégis az vagyok.

2012. aug. 11. 22:25
 9/37 anonim ***** válasza:
tudatosan meditálni :D :D
2012. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Ha tényleg meditálni akarsz, keress valamilyen spirituális csoportot, vagy vezetőt. Meditálni nehéz. Vannak különféle könyvek is, de valóban, el is lehet rontani, az egészet. Kell egy jó "guru".

A lényeg valóban a godnolatnélküli állapot, ahogy valaki írta.

2012. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!