Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az lehetséges hogy ha nagyon...

Az lehetséges hogy ha nagyon erősen gondolok valakire az érezni fogja? És hogyha rám gondolnak én is érezhetem?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy így van,de ez most akkor tényleg igaz?

2013. jan. 8. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, amit te érzel azt csak te érzed...
2013. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

A lényeg a kölcsönös lelki kapcsolaton van.Például nekem volt már olyan,hogy hívott a tesóm telefonon,de nem hallottam,viszont néhány perc múlva eszembe jutott,hogy vajon hol lehet a telefonom.Párommal is sokszor van úgy,hogy már a kezünkben van a telefon,mikor a másik hív rajta.

A kérdésedre a válasz:Ha csak te érzel így a másik iránt,az kevés.

2013. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, igen. Bár nem az a lényeg, (sőt, nem arról van szó!), hogy "nagyon erősen gondolok",

hanem teljes lélekből fakadó képzeletei kép..


Saját tapasztalatomban több ilyen van. Az lehet mögötte- szerintem-, hogy a lélek végtelen, a testi mivoltunk csak, ami lehatárolt.

A régiek, a bölcsek tudtak erről. Hérakleitosz:

„A lélek határait – mehetsz, és meg nem találod, bejárj bár minden utat, mélysége akkora.”

„ψυχῇ πείρατα ἰὼν οὐκ ἂν ἐξεύροιο, πᾶσαν ἐπιπορευόμενος ὁδόν· οὕτω βαθὺν λόγον ἔχει.”

Azonkívül a művészetekben is megfogalmazódott ez. Pl.:

Nó színház -Zeami mester ír arról, hogy a színész 1/10-részét játssza el, de legyen benne ott a jéghegy többi része. Ha ez egy jól kidolgozott képzeleti kép(!) -akkor a nézők ezt a (láthatatlan, anyagtalan) részt venni fogják. És ez, ami igazán a művészi hatás.

2013. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én a 14:18-as válaszadóval értek egyet, nagyon jól megfogalmazta!
2013. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ez az ESP, az érzékszerveken túli érzékelés, mely mindenkinek alapvető adottsága, de nem mindenkinél működik magas szinten, vagy csak nem figyel oda rá.
2013. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Barátnőmet sokszor így veszem rá, hogy felhívjon, ő erre jó "vevő". :-), de én is megérzem amikor egy ismerősöm már régóra azon gondolkodik, hogy kapcsolatba lépjen velem, ilyenkor én is sűrűbben gondolok rá.
2013. jan. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!