Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az agykontroll segítségével...

Az agykontroll segítségével le lehet győzni a kényszerbetegséget?

Figyelt kérdés

Évek óta foglalkozom az agykontrollal, szívesen beszélgetek róla, bővítem a tudásomat és segítek vele másoknak is. Viszont sajnos hosszú évek óta küzdök kényszerbetegséggel, amit eddig nem tudtam hogyan kezelni. Minden másban remekül tudom alkalmazni a vonzást,főleg a család és a munka területén.


A két dolog talán fura lehet,hiszen tudnom kellene hogyan gyógyítani önmagam... tegnap jártam pszichiáternél, türelmetlen volt,nem hallgatta végig a problémáimat, kiragadott két dolgot a mondandómból (álmatlanság és kényszeres rituálék),majd felírt nekem egy gyógyszert (Rexetin). És ezzel el is intézte a dolgot,én meg elég nagy reményekkel fordultam hozzá. Túlságosan régóta küzdök ezzel a dologgal ahhoz,hogy ezzel együtt tudjak élni,elegem van ebből, viszont kizárt,hogy a gyógyszert beszedjem,ezért azt gondoltam, megtanulom átverni az agyamat.

Tudni kell rólam,hogy nagyon sokat szorongok, aggódom, ezeket igyekeztem idáig csillapítani a rituálékkal. Viszont az jutott eszembe,hogy ha egy rituálé során mondjuk megtanulom emberi számúra csillapítani a kényszeres sorozatot (pl. 35ször mosom meg a kezem,de ezt lecsökkentem pl. 2-re),miközben valami jó megtörténésére gondolok,át tudom vágni az agyam? Vagy ha pl. tényleg kétszer mosok kezet a 35 helyett, és miközben már mást csinálok,gondolatban még mindig a csapnál vagyok és csinálom a mozdulatsort,akkor az agyam elhiszi?

Tudom,hogy a kérdésem furán hangozhat, és számítok egy-két rosszindulatú megjegyzésre is,de az,akinek ezzel bármilyen tapasztalata van,tudna segíteni? Előre is köszönöm!


2013. márc. 22. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Hát agykontrollban nem vagyok jártas, de kényszerbeteg vagyok gyerekkorom óta. Én mindent milliószor leellenőrzök pl kikapcsoltam-e a sütőt. Ha épen próbálom elterelni a figyelmem akkor az agyam úgy gondolja nem végeztem el a feladatot így visszaküld még egyszer meg még egyszer... megnézni. Szóval szerintem ne átverni próbáld az agyad, az úgysem megy, hisze az is Te vagy, inkább győzd meg, hogy ezekre nincs szüksége. A pszichiáterek nagy része meg hülye. Semmit sem tud, csak gyógyszert felírni, oszt szedjem életem végéi, Persze.


Nálam amúgy az jön be ha megakadályozom magam vagy éppen valami más a cselekvésben. Kezdetben piszok szar szorongás tör rám, de elég gyorsan elmúlik, mert az agyamnak sem jó, ha egyfolytában ingerli saját magát és abbahagyja.

2013. márc. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan tudsz agykontrollal segíteni.

De a kiváltó okot (is) kellene szerintem kezelni, tehát a szorongást. Reggel egy mélyebb tudatállapotban képzeld el a napodat, hogy minden jól fog alakulni, stb...

Ha kényszeredetten sokszor mosol kezet naponta, akkor teheted azt is, hogy elősször lecseréled valami másra ezt a szokásod. Például, hogy összeteszed a kezed és ezzel a mozdulattal azt kötött össze agykontrollal, hogy megtisztítod a kezed. Persze a legjobb lenne elhagyni, csak most nekem sem jut eszembe különösebben semmi...

2013. márc. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is kényszerbeteg vagyok, majdnem, amióta élek.

Agykontrollal egy bizonyos szintig biztosan tudsz segíteni ezen a problémán, de teljesen ez sem oldja meg. Anélkül, magadon kell változtatnod. Elsőnek az is jó, ha elfoglalod magad valamivel, és egy bizonyos, más mozdulatsort vezetsz be, ha rádjön a kényszer.

2013. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Először a gondolkodásodon kell változtatni ami nem megy egyik napról a másikra, de egyébként agykontrollal le tudod győzni ezt a betegséget is mint mindent. Ha gondolod tudok neked hanganyagot küldeni ami segít máshogy látni a dolgokat mert az nem egy olyan dolog, hogy átvered az agyad teljesen a gondolkodásodat kell megváltoztatnod előszőr és utánna minden könnyen fog menni. :)
2013. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is tisztaságmániás voltam, ez is mint a többi függőség is olyan, hogy mindig több és több kell belőle.

Valamilyen függőséget, mindig keres az ember, hogy a feszültséget oldja. Lehet, hogy valamibe nem akarsz belegondolni, és ha ezt a cselekvést megcsinálod, akkor megnyugszol.

Én is féltem a kosztól, de most már nem vagyok olyan kényes.

Rossz nevelésből is jöhet ez a kényszer, nekem is anyám és nagymamám is túl tiszta volt, már mániákusan, most meg már a kosz se zavarja.

Az agykontrollt nem ismerem.

2013. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Feszültséget le tudod vezetni agykontrollal,emiatt biztos csökkenni fognak a tünetek. Hipnózissal ki lehet deríteni az okát és akkor nem csak tüneti kezelést kapsz hanem gyökerénél kezeled a problémát.
2013. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Giggancs válasza:
100%
Én a helyedben keresnék egy kineziológust.Hátha segít,és egycsapásra legyőzöd:) Gyógyszert dobd ki a kukába.Ha pszichiáterhez mész,ne várj mást gyógyszeren kívül sajna:(
2013. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 29. 09:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is kényszerbeteg vagyok, 15 éves lány, és agykontrollban is értem el szép számmal sikereket-ha tudnád, hányszor volt azonban közben "rituálém"...

Keress egy másik pszichiátert, mert az agykontrollban a nevében is benne van, hogy AGY, és addig nem tudod az agykontrollt 100%osan használni, amíg a betegséged nincs kezelve- én tudom, miről beszélek, mert egyedül nem fogod tudni meggyógyítani magad, az agyadat pedig nem tudod így kontrollálni, mert csúnyán fogalmazva ott van a "baj, és szeretnél egészséges lenni, hogy szépen tudd használni. Stimmt?

Gyógyulást, majd írd meg mi van veled!:)

2013. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!