Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az Ős Sámánok igazat mondtak...

Az Ős Sámánok igazat mondtak a világról? A kvantumfizika igazolja a spirituális, tudat működtedte anyagi világot?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Az őskortól ismertek a Sámánok, beavatottak, táltosok, spirituális guruk elbeszélései és maguk a spirituális látnokok, jósok (Nostradamusz, Delphoi) és más spirituális dolog pl auralátás felveti előttünk, hogy egy immateriális világ létezik az anyagi világ mellett mely a Sámánok által leírtak alapján irányítja a materiális (anyagi) világot.


Felmerül a kérdés, hogy a tudomány mikor fogja ezt felismerni ? Nos, már gyakorlatilag felismerte. Mi fizikusok tudunk erről, noha a közembernek erről vajmi kevés ismerete van, ami köszönhető az embereket tudatlanságban tartani akaró médiának. Roger Penrose kollegám [link] amikor itt járt Budapesten még a milleneum körül a KFKI-ban elmondta, hogy azért nem tudjuk eldönteni, hogy a Sámánok igazat mondanak-e, mert nem ismerjük az un. kvantum-klasszikus határt, azaz nem tudjuk eldönteni, hogy az agyban lezajló folyamatokra érvényesek-e a kvantumfizikai elvek. Nos, el kell mondjam, hogy teljesen érvényesek az agyunkban levő idegsejthálózat méretarányaira a kvantumfizikai összefüggések, mivel a kvantumfizika nem korlátozódik mikrorészecskékre, atomok, molekulák és maga az univerzum is viselkedhet kvantumosként. egyértelmű, hogy a kvantumfizikai felismerés, miszerint a tudat irányítja az anyagot és a valóságot teljes mértékben igaz !


Roger Penrose a tudat irányítású anyagról itt mond el többet http://www.youtube.com/watch?v=3WXTX0IUaOg. Más kvantumfizikus kollega is próbálja népszerűsíteni ezt a tudat központú felismerést [link] [link] about/ http://www.youtube.com/watch?v=s42mrdhKwRA "Csak napjainkra született egy olyan átfogó értelmezése a kvantumelméletnek, ami feloldja ezt a paradoxont. Amit Goswami a "Mi a csudát tudunk a világból?" című filmből ismert, nemzetközi hírű fizikus professzor dolgozott tovább a két magyar zseni által felvetett irányvonalon. Az ő nevéhez fűződik az a modell, amely létrehozta a kvantumfizika paradoxonmentes értelmezését. "Mindössze" annyit változtatott Neumann és Wigner felismerésén, hogy azt a Tudatot tekinti a létezés alapjának, amely nem a dualitás szintjén létezik. Ez azonban nem az egyéni agyhoz kapcsolódó tudat, hanem a keleti filozófiákban megjelenő egységes, metafizikai, mindent magába foglaló Tudat" forrás : [link]


*


Részletesebb közimsert magyarázat, általam leegyszerűsítve a közemberek számára : Régóta foglalkoztatta az embert, hogy az anyag vagy a tudat van előbb. Vajon maga az anyag elsődleges vagy egy tudat hoz létre anyagot ? Nos, erre megkaptuk a választ !

A tudat az elsődleges ; konkrétan a tudat irányítja a világot, a tudat hat az anyagra. A világ úgy alakúl, ahogyan a tudatunkkal tekintünk a világra, az anyagra a valóságra, az ahogy gondolkodunk a világról, az hogy milyen kérdéseket teszünk fel róla, ez befolyásólja a világot, az anyagot, a valóságot. Ugyanis a kétrészecskés kísérletekben a tudat hatására változtatja meg a részecske a tulajdonságait, azt hogy korábban melyik résen ment keresztül és az hogy milyen anyagi tulajdonságai legyenek. Mivel a kvantumfizika határesete a klasszikus fizikai, így megállapításai és kölcsönös hatásai igazak világunkra is. A kvantumfizika nem pusztán a mikrovilág törvényszerűségei, hanem szerves része a világnak. Atomok, molekulák viselkedhetnek kvantumosan.


Ennek bemutatása röviden : "Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.


A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.


Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0 "


forrás : http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__4..


*


Felmerül a kérdés, ami kézenfekvő az általam felvetett magyarázatok után ; Nem kellene-e elgondolkozni mindenkinek azon, amikor a világról gondolkozunk, hogy a Sámánok, spirituális guruk, auralátók tapasztalatait, elmondásait nem kellene-e belevenni a gondolkodásunkba a világgal kapcsolatban ? Nem kellene-e a materializmus képtelenségeit végleg elvetni, mint az emberi értelmi fejlődés zsákutcáját.


Nem kellene-e megkövetni ezeket a Nagy spirituális elméket és hallgatni rájuk, mint nagy bölcsesség amiket kinyilatkoztattak ?


Mit gondolsz ?



2013. aug. 26. 17:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
36%

És mondd csak, Kérdező:Te mégis mi a jó bánat alapján határozod meg, hogy ÉN hogyan gondolkodom a kvantumfizikáról?Egy szóval sem írtam ilyesmiről, tehát ezt egyszerűen nem is értem.


Viszont továbbra sem tudsz semmit.Az, hogy két hektáros szövegeket írogatsz, még nem ruház fel téged tudással.Semmit sem tudsz a kvantumfizikáról, viszont pofázni nagyol szépen megtanultál.Lehetnél valami idegesítő próféta álkvantumfizikus helyett.

2013. aug. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 Shai-Hulud ***** válasza:

Azért legyünk igazságosak:


Kvantumszinten VALÓBAN létezik ez a jelenség, amit igen tisztelt "kvantumfizikus" barátunk leírt. A foton valóban "tudja" hogy éppen mérik vagy nem, hogy figyelik vagy nem, és ennek megfelelően fog viselkedni.

Ez az, amit mások úgy fogalmaznak, hogy a mérés hatására a foton olyan állapotba kerül, amely megfelel a mért értékeknek.

És a feltett kérdés szempontjából az tökéletesen mindegy, hogy a foton állapotváltozását az időben visszafelé haladó állapothullám okozza-e, vagy bármi más....


Mert még ha valóban a tudatos érzékelés, vagyis a tudati szint jelenléte okozza is a változást (most fogadjuk el így), az sem jelenti, hogy az anyagi világ bármilyen makroszkopikus eseményét lehetne befolyásolni a tudat által. EGY DARAB fotonról ugyanis a fenti feltételezéssel még tudunk döntést hozni, azaz befolyásolhatjuk az állapotát, egy mérőberendezés felállításával, és a mérés elvégzésével.

Rendben, még 10, 100, vagy 1000 darabét is.

de mint tudjuk, az anyagi testek iszonyatosan sok molekulából, atomból állnak (ugye az Avogadro-szám régóta ismert), és ahhoz, hogy az "intelligens megfigyeléssel" bármilyen hatást gyakoroljunk egy viszonylag kis anyagi testre, elképzelhetetlen mennyiségű "mérést és megfigyelést" kellene végrehajtanunk.


Tehát szerintem maradjunk a következőkben:

1. A kérdező által leírt (bemásolt) jelenség valóban létezik, de egyelőre még csak nem alátámasztott elméletek vannak arra, hogy mi is okozza ezt a jelenséget? (Akár az is lehet, hogy egészen triviális magyarázata van.)

2. MINDEN mérési eljárás, még a késleltetett kvantumradír kísérlet is, visszahat (akár térben, akár időben) a mérendő objektumra.

3. A kvantumjelenségek MINDEN ESETBEN (ezt éppen a mérések igazolják) STATISZTIKUSAN teljesülnek.

4. A kvantumjelenségek éppen a statisztikusságuk miatt makroszinten NEM ÉRVÉNYESÜLNEK.

5. Amennyiben nem csak megfigyelni, hanem tudatosan befolyásolni tudnánk az egyes kvantumjelenségeket, akkor ELMÉLETILEG ki tudnánk váltani makroszkopikus hatásokat.

6. A kvantumok horribilis mennyisége miatt erre a jelenlegi ismereteink szerint a GYAKORLATBAN nulla az esély. (Jó, nem nulla... de itt az epszilon igen kicsi.)

7. A valószínűség IGEN PONTOSAN meghatározza egy makroszkopikus test viselkedését. Lehet ugyan filozofálni, hogy a fellépő kvantumjelenségek miatt mekkora az esély, hogy át tudok menni a falon, mert bár ELMÉLETILEG valóban nem lehetetlen, a gyakorlatban viszont az. Itt szintén igencsak kicsi az epszilon sáv. :-)


Szóval továbbra is fenntartom, hogy a kérdés feltevése ilyen formában, ahogy a fenti zöld mezőben szerepel - egyszerűen marhaság.


Pedro

2013. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
bocs csak azért írok hogy később telón is meg találjam
2013. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 A kérdező kommentje:

Pedró :/ Most nem tudom sírjak vagy nevessek !? :-D


Hű, hát látom nagyon nagy fogalomzavarban van és ezt további tudatlansággal palástolod.


Karbonát nem azért írtam ekkora szöveget, mert nem tudnék mást vagy számítást felvezetni, hanem mert Te másból nem értesz ! Látom... ebből sem :-D.


Előszőr ugye magyaráztam, feltételezve kvantumfizikai ismeretet, de azt nem hittétek el. Ezzel gond nincsen, ezért írtam, hogy akkor számotokra hozzáférhető helyről linkelek és idézek magyarázattal hozzáfűzve. Látod Pedró barátom, megértette, de sajna benyelt egy tévelméletet közben :S.


"Zoltán, én azt is nehezen hiszem, hogy te tanultál."


TomBenkó neked a képzeleteddel, vizuális kontrakciókiddal is bajok vannak :-)


16-os troll csak akkor hiszi el amit írtam, ha kvantumfizikai matematikai apparátussal kiszámolva igazolom ? Ehhez nem szükséges matematikai számítás. Látom nagyon képben vagy a fizikában :xD


Mindegy.


" Nem értek olyan sokat a kvantumfizikához, de azt mégsem értem, hogy ha a tudatunkkal alakítjuk a világot, akkor miért van olyan sok hajléktalan? Miért nem mindenki szerencsés, boldog, gazdag?"


Jogos kérdés !


Mert ez úgy működik, és ezt kifejtettem korábban http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__4.. hogy a kétejeinkkel, baljóslatú félelmeinkkel előidézzük a nagyobb bajokat is !!


Ha valakinek egy léps rosszúl jön ki és ettől elbizonytalanodik és már maga előtt látja, hogy hajléktalan lesz, akkor ezzel kiváltja azt.


Pozitv gondolkodás > siker


Negatív gondolkodás > bukás


ezt ismerte fel a kvantumfizika.

2013. aug. 28. 20:33
 25/82 anonim ***** válasza:
0%
Már megint.Leírok valami abszolút mást, erre te kitudja micsoda logika alapján meghatározod, hogy én milyen számításból értek és miből nem.Áruld már el, hogy ez mire jó.HA már itt tartunk az viszont világosan kirajzolódott, hogy te a szép szóból nem értesz.Érdemlegesen pedig még mindig semmit sem írtál.
2013. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 A kérdező kommentje:

Elmondom mi a gond Pedró !


Elolvastad gondolom amit írtam és erre idéztél egy olyan elméletet, amit egyrészt senki sem vizsgált meg, másrészt egy ezoterikus szegmenselmélet mellékmagyarázata, harmadrészt az általam felvezettett alátámasztja.


A végére odaírtad, az irónikus sort, miszerint mégsem úgy lehet ahogy gondolom, bizonyítékként egy olyan elmélet mely alátámasztja a tudat irányítsását :-D


ezért mondtam Pedró, hogy NEM GONDOLTAD VÉGIG.


Ahhoz, hogy Én valamit kezdeni tudjak az elmélettel amit elővezettél szakfolyóíratokban kell olvasnom, ahol az oksági elv fontos eleme a megjelenésnek.


Én úgy tudom, hogy ilyen cikket írt meg valamilyen folyóíratban a magyar származású elméletalkotó. [link]


Azt elfelejtetted elolvasni, hogy az elmélet megalkotói szerint akik az elméletük minden részletével rendelkeznek amit kitaláltak, nem csak ami a cikkben van idézem : Szubatomi szinten Kvantumugrásokkal tudatunk tovább lép, abba a valóságvonalba a visszaigazoló hullámok segítségével, ami már tartalmazza a számára kedvező jövő állapotát, azt az állapotot, ami lehetővé teszi a fejlődést, a túlélésért. Végtelen sok párhuzamos valóság létezik egyszerre, és a tudatunk választja ki ezekből a legvalószínűbb lehetőségek szuperpozícióját, azt, amelyet valóságként elfogadunk."


[link]


Most ez ugyanazt támasztja alá, miszerint hogy a tudatunkkal alakítjuk a valóságot ! Kedves Pedró ! Te a saját sületlenül talált elméleteddel támasztod alá amit írtam :S Ok ! elfogadom neked !


*


Ettől függetlenül amit az elmélet magában foglal, az tömény marhaság ! Most nem vesézem ki, ha nem haragszol.


Az elmélet szerint vannak párhuzamos világok, amivel sérülne az energia megmaradása. De más sem stimmel benne, pl Te miért nem ütközöl össze magad multbeli testével a jelenben ? Mert a kvantumfizika szerinted mikrotartományokban igaz ? A kvantumrészecske amit írtak ott a makrokiterjedésű, távolságú mérőműszerről miért szerez információt ? Mert Ők tudják hogy a kvantumfizika nem szorítkozik a mikrovilágra, Te pedig nem.


Aki megalkotta az elméletet nem tudta, hogy úgyis megcsinálták a kísérletet, hogy fél naponként egyetlen elektront lőttek az ernyőre és az kirajzolta az interferenciaképet. Meg úgyis, hogy a készülék, detektor, kvantumforrást arrébbhelyezték és mégis megvolt az interfernciakép. Mi van azzal, hogy nem rendelkezik szuperpozíció előtt egzakt fizikai értékekkel a test ?


Ok nem vagy fizikus, nem kell tudnod ezeket, csak mondom hogy szerintem nem állja meg a helyét, de igazolná esetlegesen a tudat elsődlegességét.


*


Az már írtam, hogy a kvantumfizika NEM SZORÍTKOZIK a mikroszintre. Nem a mikrovilág kizárólagos fizikája. atomok és molekulák is viselkedhetnek kvantumfizikai törvényszerűségeknek engedelmeskedve és maga az univerzum is. Már Marx György néhai barátom kedvenc könyvemben is benne van Marx György :kvantumfizika, miszerint egy falhoz tett labda is képes átmenni a falom a kvantumfizika törvényei szerint, bár lassan kb az univerzum keletkezése óta kellene várni és még mindíg semmi hatása nem lenne.


Az elektronburokban, atommagokban, atomokban körülöttünk infó hiányában rengeteg ilyen összefonódás van és ezek olyan állapotok, valóságokká alakulnak melyekre közvetve, közvetlenül a tudatunk irányítása alatt van. Mivel a tudatunkkal szerezzük az információt !


Most ezt megérted vagy nem, ezt nem tudom. Lehet elmagyarázni sem tudom neked, mert ezt évekig tanultam specin miszerint a kvantumfizika nem a mikrovilág fizikája és slussz passz, hanem egy külön fizikai realitás !! Szerinted miért tanítanak kvantumlogikát ? Miért tanultam ezt az egész interpretációt egyetemen ? Mindegy !


A kérdésben linkelt videoban minden benne van, arról, hogyan kell látni a kvantumfizika realitását http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0 Az már más kérdés, hogy hogyan lehet neked elmagyarázni, ha megérted jól van, ha nem hiszed el, Én nem tudok mit csinálni.


A ti dolgotok.

2013. aug. 28. 20:58
 27/82 Shai-Hulud ***** válasza:

"látom nagyon nagy fogalomzavarban van és ezt további tudatlansággal palástolod. "

"Pedró barátom, megértette, de sajna benyelt egy tévelméletet közben :S"


Hát lehet, hogy SZERINTED tévelmélet, de én ezt nem hamarkodnám el ennyire. John Cramer manapság elismertebbnek számít, mint te. És ha ő ad elő egy elméletet, neki hamarabb hiszek, mint neked:


"5. A következő megoldási javaslat a John Cramer (1934 – ) abszorbelmélete, ami számomra megszólalásig hasonló a Wheeler-Feyman-féle elnyelési (más célból megalkotott) elmélettel. A következőkben azt foglalom össze, amit megértettem ezekből. Minden részecske folytonosan rezeg. Ezzel hullámot bocsát ki. A hullámok egyik csoportja a jövő felé indul, a másik a múlt felé. Léteznek időben visszafelé haladó hullámok. A rezgéssel kibocsátott hullámok kitöltik a teret a múltban és a jövőben is. Ha a múltba kibocsátott hullám találkozik egy részecskével, az meglökődik, ezzel maga is múltba és jövőbe induló hullámot kelt. A részecskét ért és az általa a kibocsátott múltba tartó hullám nettó eredménye a részecskén nulla hatású múltba tartó hullám lesz. A két hullám azt okozza, hogy a részecske a múltból információt kapott, hogy kéne viselkednie most, s a múltba tartó hullámmal válaszolt is rá. Ebből az következik, hogy az időben való haladás miatt nem kell a fény sebességénél gyorsabban haladni az információnak. A kvantumjelenségekhez nem kell megfigyelő sem."

[link]


Ugye olvastad az idézet utolsó mondatát is? Megismétlem:

"A kvantumjelenségekhez nem kell megfigyelő sem."


Tudod JELENLEG csak többféle elmélet létezik a kvantumjelenségekre, de elfogadott magyarázat még nincs. Még nem tudják eldönteni, hogy a különböző elméleti lehetőségek közül melyiket válasszák - főleg azért, mert egyik sem ad teljes magyarázatot a jelenségre.


Továbbra is fenntartom, hogy BÁRMI is okozza a kvantumhatásokat, azok makroszkopikusan NEM ÉRVÉNYESÜLNEK.

Ha szerinte ez nem igaz, akkor kérek egy hivatalosan elfogadott cáfolatot erre..... Amíg ilyet nem tudsz felmutatni, addig nem fogadom el, hogy a "tudattal" befolyásolni lehetne a minket körülvevő világot.


Azt már tapasztaltam (sokszor), hogy TE végtelen fensőbbséggel és nagyképűséggel tudsz kinyilatkoztatni dolgokat. Esetenként olyanokat is, amelyeknek van alapjuk (mint pl. a jelenleg is tárgyalt kvantumjelenségek), de a végkövetkeztetés amit levonsz belőle az már teljesen abszurd és baromság (bocs, de nincs rá jobb szó).


Másokat nagyon le tudsz szólni - de nem ártana, ha némileg visszafogottabban, helyenként önkritikusabban nyilvánulnál meg.


Pedro

2013. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
23%
Tényleg elég hosszúak a kérdéseid! Ami sztem fölösleges. De igazak a kvantumos cuccok. A táltosok, sámánok, stb mindig is többet tudtak mindenről mint bárki! És ezeket Eistein is megmondta és be is bizonyította, csak egy átlagember ezzel nem tud mit kezdeni, úgyhogy sztem ne is strapáld magad!
2013. aug. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:

ValosagAmitTudnodKell/Facebook-on irja :

"Namármost mikor a környezeti körülmények megváltoznak, az ok okozati összefüggések láncolatában más mintázattal bíró lehetséges jövőt észlel a DNS, s arra azonnal reagál."


Hogyan ertsem ezt? Konkret peldaval megmagyaraznad ?


Ha en Amerikaba repulok Europabol, akkor a korulmenyek megvaltoztak, az en szamomra.


De hogyan erjem el azt, hogy megvaltozzanak, ha anyagiak hianyaban nem tudok most me'g A-ba repulni? Szubatomi szinten mit kepzeljek el, azt hogy mar A-ban vagyok, vagy azt, hogy megvan a szukseges penzosszeg amin megtudom venni a repjegyet? Vagy nem ez a lenyeg ?


Ha a tuleles szempontjabol nekem Europaban kell maradni, akkor hiaba fogom elkepzelni/elhinni hogy Amerikaban vagyok, a DNS-em nem ezt a lehetoseget/valosagot fogja megvaloszitani?


Azt szeretnem megerteni, hogyan ultessem at a gyakorlatba ezeket a hihetetlennek tuno, de megis igaz kvantum-elmeleteket ?

2013. aug. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 Tom Benko ***** válasza:
Ne hidd.
2013. aug. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!