Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az Ős Sámánok igazat mondtak...

Az Ős Sámánok igazat mondtak a világról? A kvantumfizika igazolja a spirituális, tudat működtedte anyagi világot?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Az őskortól ismertek a Sámánok, beavatottak, táltosok, spirituális guruk elbeszélései és maguk a spirituális látnokok, jósok (Nostradamusz, Delphoi) és más spirituális dolog pl auralátás felveti előttünk, hogy egy immateriális világ létezik az anyagi világ mellett mely a Sámánok által leírtak alapján irányítja a materiális (anyagi) világot.


Felmerül a kérdés, hogy a tudomány mikor fogja ezt felismerni ? Nos, már gyakorlatilag felismerte. Mi fizikusok tudunk erről, noha a közembernek erről vajmi kevés ismerete van, ami köszönhető az embereket tudatlanságban tartani akaró médiának. Roger Penrose kollegám [link] amikor itt járt Budapesten még a milleneum körül a KFKI-ban elmondta, hogy azért nem tudjuk eldönteni, hogy a Sámánok igazat mondanak-e, mert nem ismerjük az un. kvantum-klasszikus határt, azaz nem tudjuk eldönteni, hogy az agyban lezajló folyamatokra érvényesek-e a kvantumfizikai elvek. Nos, el kell mondjam, hogy teljesen érvényesek az agyunkban levő idegsejthálózat méretarányaira a kvantumfizikai összefüggések, mivel a kvantumfizika nem korlátozódik mikrorészecskékre, atomok, molekulák és maga az univerzum is viselkedhet kvantumosként. egyértelmű, hogy a kvantumfizikai felismerés, miszerint a tudat irányítja az anyagot és a valóságot teljes mértékben igaz !


Roger Penrose a tudat irányítású anyagról itt mond el többet http://www.youtube.com/watch?v=3WXTX0IUaOg. Más kvantumfizikus kollega is próbálja népszerűsíteni ezt a tudat központú felismerést [link] [link] about/ http://www.youtube.com/watch?v=s42mrdhKwRA "Csak napjainkra született egy olyan átfogó értelmezése a kvantumelméletnek, ami feloldja ezt a paradoxont. Amit Goswami a "Mi a csudát tudunk a világból?" című filmből ismert, nemzetközi hírű fizikus professzor dolgozott tovább a két magyar zseni által felvetett irányvonalon. Az ő nevéhez fűződik az a modell, amely létrehozta a kvantumfizika paradoxonmentes értelmezését. "Mindössze" annyit változtatott Neumann és Wigner felismerésén, hogy azt a Tudatot tekinti a létezés alapjának, amely nem a dualitás szintjén létezik. Ez azonban nem az egyéni agyhoz kapcsolódó tudat, hanem a keleti filozófiákban megjelenő egységes, metafizikai, mindent magába foglaló Tudat" forrás : [link]


*


Részletesebb közimsert magyarázat, általam leegyszerűsítve a közemberek számára : Régóta foglalkoztatta az embert, hogy az anyag vagy a tudat van előbb. Vajon maga az anyag elsődleges vagy egy tudat hoz létre anyagot ? Nos, erre megkaptuk a választ !

A tudat az elsődleges ; konkrétan a tudat irányítja a világot, a tudat hat az anyagra. A világ úgy alakúl, ahogyan a tudatunkkal tekintünk a világra, az anyagra a valóságra, az ahogy gondolkodunk a világról, az hogy milyen kérdéseket teszünk fel róla, ez befolyásólja a világot, az anyagot, a valóságot. Ugyanis a kétrészecskés kísérletekben a tudat hatására változtatja meg a részecske a tulajdonságait, azt hogy korábban melyik résen ment keresztül és az hogy milyen anyagi tulajdonságai legyenek. Mivel a kvantumfizika határesete a klasszikus fizikai, így megállapításai és kölcsönös hatásai igazak világunkra is. A kvantumfizika nem pusztán a mikrovilág törvényszerűségei, hanem szerves része a világnak. Atomok, molekulák viselkedhetnek kvantumosan.


Ennek bemutatása röviden : "Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.


A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.


Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0 "


forrás : http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__4..


*


Felmerül a kérdés, ami kézenfekvő az általam felvetett magyarázatok után ; Nem kellene-e elgondolkozni mindenkinek azon, amikor a világról gondolkozunk, hogy a Sámánok, spirituális guruk, auralátók tapasztalatait, elmondásait nem kellene-e belevenni a gondolkodásunkba a világgal kapcsolatban ? Nem kellene-e a materializmus képtelenségeit végleg elvetni, mint az emberi értelmi fejlődés zsákutcáját.


Nem kellene-e megkövetni ezeket a Nagy spirituális elméket és hallgatni rájuk, mint nagy bölcsesség amiket kinyilatkoztattak ?


Mit gondolsz ?



2013. aug. 26. 17:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 A kérdező kommentje:

Hát Karbonát, amit leírtál arról amit kifejtettem az bizonyítja, hogy halvány lila gőzöd sincsen a kvantumfizikáról, ellenben hatalmas egód van.


*


61%-os hozzászóló : Az a baj, hogy az egészet nem olvastad el. Neked azért tűnik okoskodásnak, mert lehet nem értesz hozzá. Nem gondolod ?


Azért azt írtam, hogy közember, mert akik nem jártasak a kvantumfizikában, azok a kvantumfizikára vonatkoztatva közember. Nem igaz ?


Kvantumfizikusok egymásnak teszünk fel kérdéseket és néha még vitatkozunk is rajta. Ettől függetlenül, ha nem kíván a kérdés mély kvantumfizikai apparátust fel lehet tenni ide is.


Én ezeket az egyetemen amikor tanultam valóban papír alapú folyóiratokból szedtem össze, ami a könyvtárba jön. Fizika folyóirítakból. Egyébként az egyetemen is van kutatás, másrészt pedig Én ezt amikor először tanultam, még csak középiskolás voltam.


Most nem kell másodpercre ismerni az univerzum korát,hogy egy ilyen jellegű kérdést megválaszoljunk.

2013. szept. 11. 22:10
 42/82 anonim ***** válasza:
És még te beszélsz.Ha eddig még nem vetted volna észre, én még egy szót sem írtam a kvantumfizikáról, de te már tudod, és biztosan állítod, hogy én semmit sem tudok róla.Joggal teszem fel hát a kérdést, immáron sokadjára, hogy honnan ez a nagy magabiztosság?Sehonnan, mert én még nem írtam erről semmit sem.Ez bizonyítja, hogy nem vagy tudósember, maximum amolyan jósféleség.
2013. szept. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
71%

Én már csak azt nem értem, hogy miért tetted fel ezt a kérdést, ha úgyis megválaszolod saját magadnak és mások véleményét meg sem hallgatod?


Ok, akkor legyen neked igazad. Minden pontosan úgy van, ahogy írod. Remélem sokat segítettem és most már előrébb vagy.

2013. szept. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 A kérdező kommentje:

Karbonát nem kell hogy írjál a kvantumfizikáról. Azzal,hogy a kvantumfizikát lehülyeségezted és baromságnak nevezted, az megmutatja a te tárgyi ismereted hiányát.


"Én már csak azt nem értem, hogy miért tetted fel ezt a kérdést, ha úgyis megválaszolod saját magadnak és mások véleményét meg sem hallgatod? "


Mindenkit meghallgattam és válaszoltam rá. Érdemi válaszokat akkor tudok tenni, ha érdemi felvetés tőrténik. Pedro volt az egyetlen aki többféle elméletet is felvetett, Én azokról kifejeztem aggályaimat és itt elhallt a dolog.


Nem baj, hogy nem tetszik, de mivel érvelsz ellene ? Én érveltem. Azzal, hogy te hülyeségnek nevezed érv nélkül, még neked nemlesz igazad.

2013. szept. 12. 22:06
 45/82 anonim ***** válasza:
Nem "hülyeségeztem" le a kvantumfizikát.Bármikor visszaolvashatod, amit írtam, de nem fogsz olyat találni, hogy én hülyeségnek tartom a kvantumfizikát.
2013. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
Zolikám, meggyőztél, hiszek neked. Te egy isten vagy! Leborulhatok a lábaid előtt?
2013. szept. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 A kérdező kommentje:
Karbonát pedig éppen azt tedded, de te azt sem tudod, mi a kvantumfizika :-D
2013. szept. 13. 23:58
 48/82 anonim ***** válasza:
44%
A fizikai világ egy illúzió, a valódi hazánkban nincs tér és idő.
2013. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 Rafael Csaba ***** válasza:

Kedves Hozzászólok,


a retorikában ismeretes egy fogalom az "argumentum ad hominem" elve, ami egy érvelési hibát takar.


Ezt azt jelenti, hogy nem a vita partner premisszáira reflektálunk, s nem azok ellen hozunk fel ellenérveket, hanem a vita partner személyiségére, tulajdonságaira irányítjuk a szót, s eltereljük a figyelmet a partner állításairól, úgy, hogy a személyét, tulajdonságait kérdőjelezzük meg.


Itt, szinte minden hozzászóló elkövette ezt a hibát!


Sajnálattal látom azt is, hogy sok a pejoratív megjegyzés, s rosszindulatú minősítés a kérdező felé.

Sajnálom, hogy itt tartunk -a XXI. században, hogy egy nyilvános fórumon nem tudnak úgy megnyilvánulni emberek, hogy ne fröcsögjenek magukból fekáliát.


Én nem ismerem Zoltán, a kvantumfizikához sem értek, de korrektnek tartom a hozzáállását, miszerint felvet egy témát, s pocskondiázás nélkül képes válaszokat adni a felmerült -sajnos elég gyermeteg hangvételű- hozzászólásokra.

Igen, gyermeteg hangvételű, hiszen az elhangzott véleményekben nem tisztelettudó, korrekt válasz -adások történtek, hanem fröcskölődő, minősítő bejegyzések, amik mellé jobb esetben, társult egy-egy témához illő ellenérv.


Most nem a témához kapcsolódóan fejtek ki véleményt, hanem a fórum színvonala kapcsán, amit a hozzászólók stílusa határoz meg.


A hozzászólók között több, tudományos álláspontot képviselő személy szólalt fel. (matematikus, fizikus és még nem tudom milyen végzettségű személyek)

Sajnos Ők is kötözködő, pocskondiázó stílust ütöttek meg. Ezt a stílus ragadt rájuk az egyetemen? Egy diplomás embernek nem kellene kicsi kulturáltabbnak lennie?

Ja, hogy nem, nem kell... Ez a diplomás szint, ez a fröcskölődő, személyt támadó, lehúzó magatartás egy másik emberrel szemben.


Ha legközelebb beírtok erre a fórumra, legalább a retorika alapelveit tartsátok be, ha már a morális kereteket nem.


Tehát korrekt, személyt támadó megjegyzések nélküli, hiteles források hivatkozásaival ellátott ellenérvek felsorakoztatását próbáljátok megvillantani!


Üdv, Csaba

2014. febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 Rafael Csaba ***** válasza:
elnézést, *vitapartner*.
2014. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!