Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az Ős Sámánok igazat mondtak...

Az Ős Sámánok igazat mondtak a világról? A kvantumfizika igazolja a spirituális, tudat működtedte anyagi világot?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Az őskortól ismertek a Sámánok, beavatottak, táltosok, spirituális guruk elbeszélései és maguk a spirituális látnokok, jósok (Nostradamusz, Delphoi) és más spirituális dolog pl auralátás felveti előttünk, hogy egy immateriális világ létezik az anyagi világ mellett mely a Sámánok által leírtak alapján irányítja a materiális (anyagi) világot.


Felmerül a kérdés, hogy a tudomány mikor fogja ezt felismerni ? Nos, már gyakorlatilag felismerte. Mi fizikusok tudunk erről, noha a közembernek erről vajmi kevés ismerete van, ami köszönhető az embereket tudatlanságban tartani akaró médiának. Roger Penrose kollegám [link] amikor itt járt Budapesten még a milleneum körül a KFKI-ban elmondta, hogy azért nem tudjuk eldönteni, hogy a Sámánok igazat mondanak-e, mert nem ismerjük az un. kvantum-klasszikus határt, azaz nem tudjuk eldönteni, hogy az agyban lezajló folyamatokra érvényesek-e a kvantumfizikai elvek. Nos, el kell mondjam, hogy teljesen érvényesek az agyunkban levő idegsejthálózat méretarányaira a kvantumfizikai összefüggések, mivel a kvantumfizika nem korlátozódik mikrorészecskékre, atomok, molekulák és maga az univerzum is viselkedhet kvantumosként. egyértelmű, hogy a kvantumfizikai felismerés, miszerint a tudat irányítja az anyagot és a valóságot teljes mértékben igaz !


Roger Penrose a tudat irányítású anyagról itt mond el többet http://www.youtube.com/watch?v=3WXTX0IUaOg. Más kvantumfizikus kollega is próbálja népszerűsíteni ezt a tudat központú felismerést [link] [link] about/ http://www.youtube.com/watch?v=s42mrdhKwRA "Csak napjainkra született egy olyan átfogó értelmezése a kvantumelméletnek, ami feloldja ezt a paradoxont. Amit Goswami a "Mi a csudát tudunk a világból?" című filmből ismert, nemzetközi hírű fizikus professzor dolgozott tovább a két magyar zseni által felvetett irányvonalon. Az ő nevéhez fűződik az a modell, amely létrehozta a kvantumfizika paradoxonmentes értelmezését. "Mindössze" annyit változtatott Neumann és Wigner felismerésén, hogy azt a Tudatot tekinti a létezés alapjának, amely nem a dualitás szintjén létezik. Ez azonban nem az egyéni agyhoz kapcsolódó tudat, hanem a keleti filozófiákban megjelenő egységes, metafizikai, mindent magába foglaló Tudat" forrás : [link]


*


Részletesebb közimsert magyarázat, általam leegyszerűsítve a közemberek számára : Régóta foglalkoztatta az embert, hogy az anyag vagy a tudat van előbb. Vajon maga az anyag elsődleges vagy egy tudat hoz létre anyagot ? Nos, erre megkaptuk a választ !

A tudat az elsődleges ; konkrétan a tudat irányítja a világot, a tudat hat az anyagra. A világ úgy alakúl, ahogyan a tudatunkkal tekintünk a világra, az anyagra a valóságra, az ahogy gondolkodunk a világról, az hogy milyen kérdéseket teszünk fel róla, ez befolyásólja a világot, az anyagot, a valóságot. Ugyanis a kétrészecskés kísérletekben a tudat hatására változtatja meg a részecske a tulajdonságait, azt hogy korábban melyik résen ment keresztül és az hogy milyen anyagi tulajdonságai legyenek. Mivel a kvantumfizika határesete a klasszikus fizikai, így megállapításai és kölcsönös hatásai igazak világunkra is. A kvantumfizika nem pusztán a mikrovilág törvényszerűségei, hanem szerves része a világnak. Atomok, molekulák viselkedhetnek kvantumosan.


Ennek bemutatása röviden : "Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.


A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.


Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0 "


forrás : http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__4..


*


Felmerül a kérdés, ami kézenfekvő az általam felvetett magyarázatok után ; Nem kellene-e elgondolkozni mindenkinek azon, amikor a világról gondolkozunk, hogy a Sámánok, spirituális guruk, auralátók tapasztalatait, elmondásait nem kellene-e belevenni a gondolkodásunkba a világgal kapcsolatban ? Nem kellene-e a materializmus képtelenségeit végleg elvetni, mint az emberi értelmi fejlődés zsákutcáját.


Nem kellene-e megkövetni ezeket a Nagy spirituális elméket és hallgatni rájuk, mint nagy bölcsesség amiket kinyilatkoztattak ?


Mit gondolsz ?



2013. aug. 26. 17:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 A kérdező kommentje:

"Tényleg elég hosszúak a kérdéseid! Ami sztem fölösleges. De igazak a kvantumos cuccok. A táltosok, sámánok, stb mindig is többet tudtak mindenről mint bárki! És ezeket Eistein is megmondta és be is bizonyította, csak egy átlagember ezzel nem tud mit kezdeni, úgyhogy sztem ne is strapáld magad!"


Igen, ebben teljesen igazad van ! Pusztán azért strapálom magam, hogy ha nyitott gondolkodású ide térne, akkor felnyissam a szemét. Ne mondja azt, hogy x.y materialista megcáfol, akkor mégsem igaz stb.


A Sámánokat gyermekkorban és az általános iskola után Én is butának néztem, de iskoláim befejeztével a tudományok és megismerés újragondolásával, elemzésével ugyanazokat fedeztem fel igazságként, amiket ezek a Sámánok alapszinten ismertek és mondtak és akkor még az összes elbeszélésüket nem is vettem számításba. Tehát a nyugati iskolarendszer gyakorlatilag valóban elbutítja az embert, mert pont a racionális, elemző gondolkodásról szoktat le, helyette ad egy kész materialista magyarázatot és pöchendi egoiszmust. Az összes fizikusbarátom úgy viszonyul a világhoz már iskolában is ezt volt a helyzet, hogy Ő mint egyetemista megtanulta a differenciálanalízist és a Maxwell egyenletek tenzoralakják is levezeti, nála ne tudja jobban a világ dolgait egy csöves, drogos Sámán és akkor eleve az nem is úgy lehet igaz, ergó alapból meg akarja cáfólni. Pedró is pont ezt teszi. Most már minden interpretáció jó lenne, ami szerint fel kell adnia a szabad akaratát, akár már az is, de nehogy a spiritualitás legyen igaz, hát azok tahók, Ő meg akár egy öltönyös üzletkötő vagy egy leszerelt katona, szép zubbonyba. Egy sáros Sámán neki ne jöjjön ide :xD Kb az iskolarendszer pont erre ÉPÍT !!

2013. aug. 29. 22:24
 32/82 A kérdező kommentje:

"ValosagAmitTudnodKell/Facebook-on irja :

"Namármost mikor a környezeti körülmények megváltoznak, az ok okozati összefüggések láncolatában más mintázattal bíró lehetséges jövőt észlel a DNS, s arra azonnal reagál."


Hogyan ertsem ezt? Konkret peldaval megmagyaraznad ?


Ha en Amerikaba repulok Europabol, akkor a korulmenyek megvaltoztak, az en szamomra.


De hogyan erjem el azt, hogy megvaltozzanak, ha anyagiak hianyaban nem tudok most me'g A-ba repulni? Szubatomi szinten mit kepzeljek el, azt hogy mar A-ban vagyok, vagy azt, hogy megvan a szukseges penzosszeg amin megtudom venni a repjegyet? Vagy nem ez a lenyeg ?"


*


Amit a fb-on írnak egy olyan értelmezése a dolognak, melynem valós voltára vajmi csekély esély van !


Az amit fb-írtak Pedró tegnapi elmélete, ma már a Cramer-féle abszorbelméletet vallja, ami némiképp más. Az Abszorbelmélethez volt szerencsém. Ott nincsen okság. Az okság-elv sérül és helyette szuperkauzalitás van. Nekünk nincsenek saját akaratunk, tudatunk sem. Egyszerűen a jövőt ismeri a hullám, a DNS is. A DNS változásai a szuperkauzalitás szerint determináltan változnak, a fb-os elmélet szerint, amiben a mikrodimenziókat is beleszámította a megalkotója egyfajta párhuzamos univerzumok vannak, amelyből a tudat választja ki a legmegfelelőbbet és a jelen eseményei, így a DNS is ezt követi.


*


Azt tudni kell, hogy sok ilyen értelmezés van, ami a hullámfüggvény összeonlás mibenlétét magyarázza. Azt kell tudni, hogy ezeket az elméleteket akkor fogadjuk el, ha teljesen magyarázza a jelenlegi ismeretünkkel a hullámfüggvényösszeomlást, ellenben egy sor más fizikai elvel nem kell kompatibilisnek lennie, így a reális lehetőségeket le lehet szűkíteni.


A párhuzamus univerzumok elmélet szerint, az energia nem marad meg.A Cramer féle tranzakciós elmélet szerint nem kell tudat sem, mert szabad akarat sincsen. Egyszerűen minden volt és lesz, mi csak átéljük és nem a saját döntéseinket hozzuk meg.


Mondjuk nagyon sokban ez sem stimmel, de ettől még ez is egy értelmezése a dolgoknak.


Az embernek szabad akarata van, de Isten tudja, hogy mit fogsz tenni, mert mindentudó már most a jelenben is, így ismeri a jövőt és mindent így alakít, sőt már a teremtésed pillanatában tudta ezt. Azt is tudta, hogy ezeket le fogom ma írni és mit fogtok rá válaszolni már vagy évmilliárdok... mit, trilliókkal ezelőtt.


Szabad akarat sem kell a Cramer elmélethez. Pedró, azért ha a világról gondolkodsz, ne magadból indulj ki ! :xD

2013. aug. 29. 22:40
 33/82 Shai-Hulud ***** válasza:
47%

"Tehát a nyugati iskolarendszer gyakorlatilag valóban elbutítja az embert, mert pont a racionális, elemző gondolkodásról szoktat le, helyette ad egy kész materialista magyarázatot és pöchendi egoiszmust. Az összes fizikusbarátom úgy viszonyul a világhoz már iskolában is ezt volt a helyzet, hogy Ő mint egyetemista megtanulta a differenciálanalízist és a Maxwell egyenletek tenzoralakják is levezeti, nála ne tudja jobban a világ dolgait egy csöves, drogos Sámán és akkor eleve az nem is úgy lehet igaz, ergó alapból meg akarja cáfólni."

Hát igen. Ez az iskolarendszer borzasztó egy dolog. Mindenkit elhülyít, kivéve természetesen TÉGED. Még a kollégáid is hülyék, az összes "fizikusbarátod" leszokott a gondolkodásról. Csak te nem. Milyen szerencse, hogy te létezel, különben itt bolyonganánk a sötétségben.


"Pedró is pont ezt teszi. Most már minden interpretáció jó lenne, ami szerint fel kell adnia a szabad akaratát, akár már az is, de nehogy a spiritualitás legyen igaz..."

Én is bolyongok a sötétségben. A spiritualitás fényét egyedül te képviseled! (Gyanítom, hogy ez fizikus körökben TÉNYLEG így igaz. :-D)


"Amit a fb-on írnak egy olyan értelmezése a dolognak, melynem valós voltára vajmi csekély esély van ! "

SZERINTED!!! Ezt elfelejtetted hozzátenni. (Már megint az a tőled megszokott önteltség...)


"Az Abszorbelmélethez volt szerencsém. Ott nincsen okság. Az okság-elv sérül és helyette szuperkauzalitás van. Nekünk nincsenek saját akaratunk, tudatunk sem. Egyszerűen a jövőt ismeri a hullám......A Cramer féle tranzakciós elmélet szerint nem kell tudat sem, mert szabad akarat sincsen."

Valószínűleg ezt az elméletet pont annyira nem tudod megcáfolni, mint az általad előadottat bizonyítani. De ne aggódj, ez (SEM) a te hibád (mint tudjuk, te egyszerűen tökéletes vagy), ezt mások sem tudják cáfolni, ill. bizonyítani.

Hát ez a szép a fizikában (is). Vannak elméletek, mindenki azt fogadja el, amelyik számára szimpatikusabb, jobban hihető, stb. És MAJD, KÉSŐBB TALÁN bebizonyosodik, hogy melyik az életképesebb elmélet, melyiket fogadják el általánosan, melyik magyaráz több jelenséget, stb... De még EKKOR SEM 100%, hogy valóban igaz az elmélet...


Úgyhogy ismét mondom neked, nem ártana, ha kissé kevésbé lennél nagyképű. Nem te szαrtad sem a napot, sem a holdat... Csak egy vagy azok közül, akik MEGTANULTÁK amire a "nagyok" rájöttek.


"Pedró, azért ha a világról gondolkodsz, ne magadból indulj ki !"

És ezt PONT TE mondod??? :-D


Pedro

2013. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 A kérdező kommentje:

"De még EKKOR SEM 100%, hogy valóban igaz az elmélet... "


Te valóban nem vagy képes szelektálni az elméletből következő egyéb fizikai következmények realitására.


Azonban legalább fejlődőképes vagy. :-D No, ez is valami !

2013. aug. 31. 19:32
 35/82 Shai-Hulud ***** válasza:
63%

"Azonban legalább fejlődőképes vagy. :-D No, ez is valami!"

Ahogy nézem, te viszont egyáltalán nem vagy az. És bizony ez is valami!


Pedro

2013. aug. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 A kérdező kommentje:

"Karbonát válasza:

Érdemlegesen pedig még mindig semmit sem írtál."


Pedrnak leírtam azokat a dolgokat amiket felvetettetek kétségeiteknek és nem csak úgy beírtad, hogy marhaság, Ő megértette, Te nem, mivel olyan ostoba és teljesen képzetlen vagy. Mi több még azt sem fogtad fel, hogy nem is értesz hozzá, ami meglehetősen szánalmas :/


*


Pedro, engem is nagyon érdekel a fizikai valóság hidd el, csak Én már fényévekkel előbbre vagyok a Te ismereteidnél és a Te szinteden eddig nem mondtál semmi olyan újdonságot, ami az általam analizált világ ismereteinek felülírását, de legalább átgondolását indokolná. Ennek ellenére örülök, hogy igen csekély szinten befogadókész vagy.

2013. szept. 8. 20:57
 37/82 anonim ***** válasza:
58%

Tedd már át a nekem írt üzenetedet egyes szám első személybe, aztán olvasd el újra.Garantálom, hogy az színigaz lesz.

Még mindig nem változtatom meg a véleményem.Jós módjára kitalálod, hogy én mihez értek, mit tudok, és mennyire vagyok képzett, ehhez párosul a magasztos és fellengző, arrogáns stílusod is.A végén pedig te minősíted a másik embert.

Jó lenne, ha kihúznád a gerendát a szemedből.

2013. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Zoltán!

A kérdésedet és néhány választ elolvastam, utána már untam az egészet. Néhány észrevételem van:


"Mi fizikusok tudunk erről, noha a közembernek erről vajmi kevés ismerete van, ami köszönhető az embereket tudatlanságban tartani akaró médiának. Roger Penrose kollegám..."

...

A kérdésedben megjegyzed, hogy te egy fizikus vagy, és a többieket csak közembereknek titulálod. Nagyon kedves.

Amiket te írsz csak okoskodásnak tűnnek.

Ha kvantum fizikus vagy, akkor miért nem teszed fel a kérdésedet más kvantum fizikusoknak, akik nem a TE véleményeden vannak? Bocs. Én fizikából még az érettségit sem tudnám letenni. Ezt tudtam 4 éve is, és nem fizikából érettségiztem, hanem informatikából.

2013. szept. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
58%

"Én ezt egyetemen, továbbá olyan speciális papír alapú folyóíratokból szedtem össze, amiket most ide nem tudok kipakolni, így sajnos neten kell összeollózgatni nektek.."

Aha! szóval még csak tanulod a fizikát, és szó sincs arról, hogy kvantum fizikus lennél, de mégis kollégáidnak nevezed a kvantum fizika nagyjait. Nem kicsi beképzeltség szorult beléd, ugye komám?

2013. szept. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
43%

"sőt egy focilabda a szoba falán is átmehet a falon, mert hullámfüggvénye zérótól nagyobb értéket vesz fel a fal túloldalán és át is menne a falon, ha kivárnánk, ugyanis többet kellene rá várni, mint az univerzum eddigi kora..."

- Megmondanád, hogy mennyi idős az univerzum évre, napra, órára, percre és másodpercre pontosan?

2013. szept. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!