Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tanulási zavarokkal küzdő...

Tanulási zavarokkal küzdő gyereknél segíthet az agykontroll?

Figyelt kérdés
Van ebben valakinek tapasztalata?Otthoni alkalmazásra,gyakorlásra gondoltam,mert sajnos itt nincs kisvárosban gyermek agykontroll tanfolyam.

2013. okt. 1. 23:43
1 2
 11/15 BlackSword ***** válasza:
Ja a magyarázat: pont azért volt jó, mert a két kéz függetlenül mozog egymástól, és így mindkét agyfélteke működik egyszerre... Ezt később a gyógypedagógus mondta...
2013. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jó tanács,köszönöm!Mert bizony a jobb-bal agyféltekét kell minél jobban harmóniába rendezni,és erre nagyon jó lehet!A keresztmozgásokkal lehet a leghatékonyabban elérni,ami ebben a sportban is megvan.A lányom lovagol,ez a szenvedélye,és azt is nagyon ajánlják az egyensúlyozás végett.Na majd megkérdezem,lenne-e kedve ilyen sporthoz..:)örülök,hogy sikerült javítani a helyzeteden!Azt megkérdezhetem hány évesen kezdted ezt a sportot?
2013. okt. 2. 21:49
 13/15 anonim ***** válasza:
Diszlexia esetében úgy tudom, hogy a képi gondolkozása az erős, ezért is érti nehezen az írott szöveget, és ezért kell segíteni neki a tanulásban. A küzdősport jó ötlet, viszont a "betegség" oka valóban az inkább, hogy drága jó iskolarendszerünk írott szövegekre és könyvből tanulásra épül, a képi helyett, amit az agyunk sokkal jobban megért. Szóval agykontroll helyett én kreatív tanulást javasolnék inkább, és nyugodtan "meditáljatok", gondolok itt közös relaxációra, meg esetleg ilyen fantáziajátékokra is, hogy lefekszel vele az ágyra, egymás mellé, a hátatokra fekve, szem becsuk, és képzeletben "elrepültök" valamerre, pl. lakatlan szigetre, tengerpartra, vízeséshez, szóval szép tájakra, és beszélgettek arról, ki mit lát (főleg őt beszéltetheted), játszotok, szórakoztok, stb. ^^ Persze, nem vagyok szakorvos vagy valami, csak épp ha érdekli a meditáció, első lépésként ezzel próbálkozhattok, hátha bejön. Ha nem, akkor hanyagolni, és egyébként is csak akkor, ha tetszene neki, és alapjáraton játékosra fogni inkább a dolgot.
2013. okt. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 BlackSword ***** válasza:
Persze... 16 voltam, amikor elkezdtem...
2013. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
én alsóban egy sima(nem erre szakosodott, csak helyi kis lakótelepi suli)suliba jártam, ahol a tanítónő a szülőktől kért engedélyt, hogy agykontrollal segítse a gyerekeknek a tanulást. ez abból állt, hogy minden nap ill. dolgozat előtt ellazultunk.Volt 2 könyv is(pl. jobb agyféltekét serkentő torna), amiből én akkor nem sokat fogtam fel, nem érdekelt, nem láttam a lényegét. Szerintem nem árt, de lehet, hogy nem is segít. Van még egy nyuszis mesekönyv gyerekeknek, arról sok jót hallottam. AK oldalakról beszerezhető.
2013. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!