Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mitől gyorsul meditáció...

FordPrefekt kérdése:

Mitől gyorsul meditáció közben a szívverés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Meditáció közben általában a vérkeringés lelassul, ami teljesen érthető.


Az utóbbi időben azonban azt vettem észre, hogy időnként a szívverésem 1-2 percre felgyorsul, olyan szintre, amit már nem neveznék kellemesnek. Tudom, hogy vannak olyan meditációk, amelyekkel ezt el lehet érni, én azonban nem ezeket a technikákat használom.


Van valakinek ötlete, mi lehet az oka?


Előre is köszönök minden normális választ.



2013. okt. 26. 11:57
 1/8 jigsaw v2.0 ***** válasza:
0%
csak beképzeled magadnak meditáció egy baromság http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__4.. nyúlja magadhoz -.-
2013. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Nincs olyan hogy meditációk!


Meditáció van! Amit te csinálsz az valszeg nem meditáció.


A meditáció az nem technika hanem egy állapot. A spirituális gyakorlatoktól megkülönböztetendő! A technikák arra valók hogy elérd a meditáció állapotát!

2013. okt. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó kicsit pontosítanék...

a meditáció az technika, és sokfajtája van...

a meditatív állapot pedig egy állapot amit a meditációs technikákkal érsz el, mert van többféle is.

2013. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kezd kinyílni a szívcsakrád.
2013. okt. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3


pont azt próbálom elmagyarázni hogy ez csacsiság!


Igaz attól függ, hogy hogyan értelmezed a meditáció fogalmát, mert a modern ezoterika már lassan minden tradicionális fogalmat újra definiált, hogy az önjelölt (mek)mesterek is elmondhassák magukról, hogy meg tudják csinálni!

2013. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Köszi a válaszokat mindenkinek.

#1 - Te nagyon el vagy tévedve, bár gondolom, nem fogod olvasni ezt, de talán érdemes lenne utánanézned:

[link]


#2,#5 - De, amit csinálok, az meditáció. Ahogy a harmadik hozzászóló is írta, többféle meditációs technika is van, csak nem fogalmaztam elég precízen. Egyszerűen arról van szó, hogy jött egy új érzet, amit nem tudok mire vélni. Tudok olyan meditációs technikáról, aminek lehet ilyen hatása is, de nem alkalmazom, ezért furcsa. (személyeskedés helyett érdemes lenne mondjuk megnézned a Daniel Goleman által a meditálásról írt könyvet)


#3 - Köszi. Nincs ötleted véletlenül az okára?


#4 - Ezekről igazából nem sokat tudok, de azért köszi (nem mintha nem olvastam volna róluk soha, de sosem mélyedtem bele).

2013. okt. 26. 19:45
 7/8 anonim ***** válasza:
biztos vagy benne, hogy felgyorsul? nem csak elszállva úgy tűnik neked? ha pl valaki szét van füvezve akkor is lehetnek téves képzetei a testéről. pl pont az, hogy iszonyat gyorsan ver a szíve.
2013. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hali,


Igen, ez egy elég erős, és határozottan valós érzet volt.

2013. okt. 27. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!