Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Lehetséges lehet, megvalósitan...

Lehetséges lehet, megvalósitani valahogy az ötletemet?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy tudnám-e fejleszteni agykontrollal a zenei készségeimet , a rajz készség-fejleztéhez hasonlóan ? Kb. 5-7 éve zenélek hangszeren , általános iskola 5. Osztályban keztem el zenélni tamburán , prím hangszeren , valamilyen szinten van tehetségem , hallok egy zenét azt el tudom játszani , rövid időn belül megtalálom hallás után a zenében szereplő hangokat , utána el is játszom , de az ütemet , a hangok hosszuságát nem tudom tartani hiába van bőgő és üt rá a kontra , de akkor is elcsúszok az ütemben , és arra gondoltam , hogy ebben tudnák-e fejlődni a rajz-agykontrollos módszerhez hasonlóan?

2013. nov. 18. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyakorolnod kell, és azt is helyesen. Sose játssz gyorsabban annál a tempónál, amin tökéletes vagy! A tökéletességet gyakorold, a gyorsítás ideje nehezen jön el.
2013. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem csak az a baj, hogy gyorsan játszok, valamikor meg pont ellenkezőled, hogy lemarodk .... hanem az ütem és ritmurérékemet szeretném fejleszteni mert sokszor elcsúszok az ütemtől
2013. nov. 18. 22:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Az akkor szerintem úgy lesz jó, ha pont lesz.arod, kit zavar, hogy az asztalon (térdeden, hasadon, széken, poháron, mindenen) dobolsz "állandóan", és semmire se törekedve, élvezettel "ketyegsz" még akkor is, ha nincs min és hogy dobolgatni halkan. A ritmus rabjainak ezt mondani se kell: pont ezt csinálják ösztönösen. Szerintem inkább ettől az adottságtól lesznek ők "automatikusan jók", legalábbis a veleszületett tehetség jóval kevesebbet érne enélkül, ha létezik egyáltalán... Mert ugye lehet, hogy amit tehetségnek hiszünk, az igazából csak annyi, hogy mivel kapcsolatban hiszel magadban feltételek nélkül és elég régóta. Ezen a ponton "játék" és kell, tehát igencsak edzésben leszel vele.


A ritmus kimondottan akkor hajlamos pontosodni, ha boldog vagy, és nem annyira csinálod, inkább már hallgatod, ami kikerül a kezed közül. Semmit nem akarva, elengedetten. Eleinte így kisebb részek lesznek nagyon jók, mert a tested próbál a kedvedre tenni rögtön. Idővel persze megjön a buta vakhit és a rutin, amik az üzembiztosság fontos feltételei.

2013. nov. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!