Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi az az agykontroll? Segítene...

Mi az az agykontroll? Segítene a problémámon?

Figyelt kérdés

Valamit olvasgattam róla, de nem tudom, elhihetem-e.

Tapasztalatok érdekelnének, vagy hülyeség az egész?!

Le szeretnék szokni a körömrágásról,

fejleszteni a memóriám, könnyebben tanulni, pl van az aki csak beleolvas a szövegbe és már tudja...

Szóval szeretném megkönnyíteni a tanulás, a memóriámat erősíteni.



2014. márc. 4. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
nem hülyeség. keress rá a Silva féle agykontrollra, nem tudom, lehet-e még kapni a könyvet, vagy fent van-e az interneten. de egyáltalán nem hülyeség.
2014. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek elsővel, nekem is egy pár dolog bevált, már az amit próbáltam.. :D

Nos.. amúgy tényleg jó dolog, és igen, ezekre mind felhasználhatod. :)

2014. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Horkolást is meg lehet vele szüntetni? (komolyan kérdezem)
2014. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A neten nagyon sok infó van róla, meg könyvek tömkelege, viszont érdemes elmenni a tanfolyamra, sokkal könnyebben felfogja az ember, van egy jó hangulata az egésznek.

Én elvégeztem, de még mindig szkeptikus vagyok, nem tudom, hogy az agykontroll eredménye-e valami, vagy csak így jön ki a lépés :D

Abban viszont biztos vagyok, hogy sokkal pozitívabban vagyok azóta a világgal, a csalódásokat nem élem meg drámaian és több sikerem is van, mióta rendszeresen programozgatok magamnak :) Érdemes vele foglalkozni :)

2014. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igen, kb. bármit beprogramozhatsz. de azt azért ne várd, hogy rögtön minden sikerülni is fog, türelem kell hozzá.
2014. márc. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Le szeretnék szokni a körömrágásról"

Mivel az agykontroll egyetlen csodája az, hogy a placebohatás miatt önkontrollt ad az ember kezébe, erre jó lenne.

"fejleszteni a memóriám,"

Ehhez elég egy szimpla memoriter, csak persze hinned kell benne. A hit a gyógyászatban fontos. Ajánlom figyelmedbe Dan Airely a Kiszámíthatóan Irracionális című könyvét.

"könnyebben tanulni"

A legjobb megoldás ehhez, ha megtalálod a számodra ideális tanulási feltételeket. Ehhez meg kell ismerd önmagad. Ahhoz pedig, hogy megismerd magad, ajánlani tudom az MBTI-t. Nekem bevált, legalábbis mostmár tudom, hogy nekem mi az ideális tanulási módszer. Tessék, egy link:

[link]

"pl van az aki csak beleolvas a szövegbe"

Persze, ha korábban tudta, hogy mik kapcsolódnak hozzá. Nincs gyorsolvasási módszer, hiszen az agykontrollosok által mondott 300 szó/perc a szem anatómiája miatt lehetetlen. Viszont ha egy regényben csak minden x-edik szót olvasod el, akkor gyorsabban haladsz. De ez tanulásnál, vagy ismeretterjesztő könyveknél nem működik, hiszen ott a szakszavak is fontosak.

Végszó: Nem kell pénzt kiadnod azért, hogy jobban kihasználd az adottságaid. Egyszerűen csak meg kell ismerned önmagad. Az agyad pedig maximális kihasználtságban megy, úgyhogy azzal sok mindent nem tudsz kezdeni. Egyszerűen csak jobban oda kell figyelned magadra, és tudnod kell, hogy mire vagy képes. De ezt Te is ki tudod deríteni. Az agykontroll mellesleg nem mágia, és nem is csinál csodát, egyszerűen csak fejleszti a koncentrációs képességed és a memóriád. De ehhez mint már mondta, még pénzt sem kell kiadnod.

Remélem hogy segítettem! :)

névte2en

2014. márc. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

itt van róla szó

www.youtube.com/watch?v=45dM2uqGv8g

2014. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*nem az én vidim!!
2014. márc. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia én is rágtam a körmöm (11 évig!!!). és az agykontroll is szintén érdekelt. de NEM agykontrollal szoktam le róla. A memóriádat sem csak agykontrollal tudod fejleszteni. Hagyjad az agykontrollt, legyen benned kitartás és játszál memóriát :D
2014. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!