Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy működik ez az univerzum,...

Hogy működik ez az univerzum, meg a vonzás?

Figyelt kérdés

(nemtudom, hogy jó-e a kategória de remélem)

Szóval hogy, azt vettem észre, hogy amire sokat gondolok azt általában elérem a közeljövőben (ez a dolog "nagyságától" függ) és az érdekelne, hogy ez rossz dolgokkal is ugyanígy van?

Szóval ha én elmentem egy jóshoz és ő azt mondta, hogy minden el fogok veszíteni, és drogos leszek, és ettől a gondolattól nem tudok szabadulni, akkor van esély arra, hogy magamhoz vonzom ezeket a szörnyű dolgokat is???

Légyszi ne hülyézzetek le, az válaszoljon aki ért hozzá esetleg történt ilyen vele. Előre is köszi a válaszokat!



2014. ápr. 28. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miféle paraszt jósol ilyeneket?
2014. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, általában nem szoktam hinni ilyenekben, de ez megijesztett...
2014. ápr. 28. 15:49
 3/14 anonim ***** válasza:
16%

Nem vagy hülye, no para. De a jósoknak nem kell hinni, sem az okosnak látszó bácsiknak, akik a vonzásról meg a Titokról beszélnek. Ez az egész csak egy olcsó marketingfogás, semmi sincs mögötte, nem létezik semmiféle kozmikus erő, ami teljesíti a kívánságaidat/gondolataidat. Ha valamiért teszel, akkor jobb eséllyel eléred, nyilván, de ez nem vonzás, hanem sima, hétköznapi eredményesség.


Az, hogy úgy tűnik, hogy teljesül, amire gondolsz, csak megerősítési torzítás. A sok gondolatod közül azok nyernek utólag megerősítést, amik "teljesülnek", amik nem, azokat elfelejted. Ez egyszerűen az emberi gondolkodás egyik hibája a sok közül.


Elképzelhető az is, hogy a jóslás rossz hatással lesz rád, rossz irányba befolyásol és tényleg amiatt leszel mondjuk drogos (bár remélem, nem vagy ennyire manipulálható), de akkor sincs vonzás, csak befolyásolás. Mint az önbeteljesítő jóslatok, tudod.


A legjobb, amit tehetsz, hogy nem foglalkozol a jósokkal, nem veszed túl komolyan a Titokhoz hasonló divatos butaságokat. Csak simán tegyél magadért és az álmaidért, és gondolkodj minél logikusabban.


Ignoramus

2014. ápr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos elég manipulálható vagyok a környezetem szerint, de azért tisztába vagyok azzal, hogy a drog szörnyű. De ha neadjisten elveszteném a családomat, ahogy jósolta, megbolondulnék...
2014. ápr. 28. 16:42
 5/14 anonim ***** válasza:

amikor elmész jóshoz, és mond neked valamit, és később ebben hinni is akarsz, azt önbeteljesítő jóslatnak hívják a pszichológiában.

ált úgy alakítod az életed, még tudat alatt is, hogy direkt e dolgok felé megy minden az életedben, és a végén azt veszed észre, minden teljesült.

de csak azért mert mindent úgy csináltál, hogy teljesüljön!

2014. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De azt nem irányítom, hogy mit veszítek el..
2014. ápr. 28. 17:31
 7/14 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Azt, hogy a szüleidet mikor veszíted el, nem te irányítod, de azért, mert valaki azt mondta, még nem fog beteljesülni :)

(ha mégis akkor kérlek ezt majd írd ki, mert akkor majd nekünk kell változtatnunk gondolkodásmódunkon, talán)


Viszont azt, hogy mi történik miután elhagynak a szüleid csak rajtad áll, szerintem az a normális ha egy gyermek temeti a szüleit és nem fordítva, nem kell miatta drogosnak lenni, viszont aki miatt meghalnak nem hagynám békében nyugodni.

2014. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne gondolj a fehér medvére.

És most mire gondolsz? A fehér medvére.

A fenti példa(igazából egy kicsit komolyabb tudományos kísérlet csontra leegyszerűsítése) jól példázza, hogy minnél jobban próbálsz valamit elfelejteni, annál jobban az eszedbe fog jutni. Ha a jó gondolatokkal teszed ezt, főleg, ha tőled függőkkel, akkor működhet is, de sajnos ez áll az eset fordítottjára. Semmi Univerzum meg varázslat, egyszerű pszichológia. A jóst meg jól fejeld le, mekkora egy bunkó már, hogy ilyeneket mondogat.

2014. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt mondja az írás t"tartsátok tisztán a gondolataitok tűzhelyét".Vagyis üresítsünk ki a gondolatoktól,mert a gondolatok teremtő erejüek.

Csak legyünk a MOST-ban,mert az ÉLET itt,és most van.

és figyeljünk a szívünkre,az érzéseinkre,mert azon keresztül kapjuk a vezetést Urunktól.

2014. máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor te most azt mondod, hogy vessük el az észérveket, és a gondolkodást?
2014. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!