Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy működik ez az univerzum,...

Hogy működik ez az univerzum, meg a vonzás?

Figyelt kérdés

(nemtudom, hogy jó-e a kategória de remélem)

Szóval hogy, azt vettem észre, hogy amire sokat gondolok azt általában elérem a közeljövőben (ez a dolog "nagyságától" függ) és az érdekelne, hogy ez rossz dolgokkal is ugyanígy van?

Szóval ha én elmentem egy jóshoz és ő azt mondta, hogy minden el fogok veszíteni, és drogos leszek, és ettől a gondolattól nem tudok szabadulni, akkor van esély arra, hogy magamhoz vonzom ezeket a szörnyű dolgokat is???

Légyszi ne hülyézzetek le, az válaszoljon aki ért hozzá esetleg történt ilyen vele. Előre is köszi a válaszokat!



2014. ápr. 28. 15:29
1 2
 11/15 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Ő még szívesen verné bunkósbottal az asszonyt a tűz mellett egy barlangba :D
2014. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

A vonzás törvénye szerint igen, ezeket a történéseket fogod magadhoz vonzani. Viszont azért, mert valaki azt mondja, hogy így van, még egyáltalán nem biztos, hogy igaz is.

Én nem hiszek a vonzás törvényében, legalábbis abban a formájában nem, ahogy mondjuk a Titok című könyv mondja. Mert ugye annak az a lényege, hogy amire gondolok, azt - szó szerint mágnesként - magamhoz vonzani és rámtapadva válik az életem részévé. Én ezt nem így látom, bár a gondolatok fontosságával egyetértek. szerintem ez úgy működik, hogy a pozitív és negatív lehetőségek mind körülöttünk vannak és a mi választásunkon múlik, hogy melyiket választjuk. Ez nyilván nem igaz azokra az esetekre, aminek megtörténtére nincs hatásunk. Pár hete meghalt a szomszéd srác. Nem volt hatásom a történtekre. A másik: ebben az országban minden csak sz*rul sülhet el. Ez biztos így van? Nincs esetleg mégis hatásom arra, hogy az én életemben ne így legyen? És itt lép képbe a gondolat "teremtő ereje", ha már stílusos akarok lenni. A pszichológia ezt úgy magyarázza (önbeteljesítő jóslat, mint írták már többen), hogy az ember a rengeteg információ közül azokat veszi észre, amik megerősítik a saját gondolkodását. Mondjuk amikor terhes voltam (kicsit parásan), akkor olyan érzésem volt, hogy mindenhol a terhesség problémáiról beszéltek. Amikor gondok voltak a szoptatással, akkor mindenhonnan azt hallottam, mennyi probléma van vele. Pedig dehogy is volt így, csak szimplán ezekre állt rá a fülem.

De mondok egy ellenpéldát is. Régóta szeretnék saját vállalkozást. A szokásos reakciókat kaptam: nem éri meg, belebuksz, egy eredeti ötlet kell hozzá amit még senki nem csinált meg stb stb, tízezresével buknak el a vállalkozások. Amikor viszont jobban belegondoltam, hogy kik és mi alapján mondják ezeket a dolgokat, valamint mennyire kompetensek, akkor rájöttem, hogy a helyzet korántsem olyan, mint amilyennek mondják és amilyennek én lefestettem saját magamnak. Amióta erre rájöttem, teljesen más az életem. Pedig az egyetlen, ami változott, csak és kizárólag én magam vagyok. A körülmények nem. A károgókat napról-napra halkabban hallom, viszont egyre több helyen látom, hogy milyen sok embernek sikerült (igen, a válság alatt). És ez baromi inspiráló számomra.

Jó hosszúra sikeredett, de a lényeg: a jó és a rossz választási lehetőségek mind ott vannak körülöttünk. A gondolkodásunk által nem magunkhoz vonzzuk a rosszat, vagy a jót, hanem szimplán azt vesszük észre és ezáltal megerősítjük a saját - sok esetben hátráltató - gondolatainkat.

2014. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves-13.


Jó volt olvasni magabiztosságod.

Az igaz,hogy nem a gondolataink vagyunk.De a vonzás hatalma müködik,hasonló a hasonlóhoz,azt vonzunk be amivel gondolatban foglalkozunk,Ha félünk valamitől,vagy elszeretnénk kerülni valamit azt biztosan bevonzuk valamilyen szinten.


Ezt a biblia úgy írja,"akinek van annak adatik".Tehát ki milyen gondolattal azonosul azt vonza magához.Ez lehet hála,elégedettség,öröm,békeség.

De lehet annak ellenkezője békétlenség,harag,feszültség gyülölet stb. Ezért írja a Biblia a megoldást is,"hogy tartsátok tisztán gondolataitok tűzhelyét".

Vagyis probáljunk kiüreedni a gondolatoktól,ne azonusuljunk azokkal inkább a szívünkre figyeljünk.

Vagyis ne multban a jövöben éljünk,hanem a MOST-ban,mert az élet itt,és most van.:)

2014. máj. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A vonzás egyszerű kvantumfizika ! [link]
2014. máj. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Szerintem ez simán csak azon múlik, hogy lesz-e hatalmad ahhoz, hogy ezt megakadályozd. Amúgy kérdezd meg a chatgpt-t, hogy mit ajánl a hajléktalanság ellen.
tegnap 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!