Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan képzeljem el a tudatos...

Hogyan képzeljem el a tudatos álmot?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

már korábban is hallottam a tudatos álmodásról, de az elmúlt néhány napban elég intenzíven elkezdtem foglalkozni vele és olvasgatni a téma kapcsán. Egyelőre még csak próbálgatom a módszereket, igyekszem rendszeresen csinálni a valóságtesztet, ha van rá lehetőségem akkor délutánonként megpróbálok meditálni és úgy előidézni a tudatos álmot egy szundítás során, de még mindig elég homályos nekem ez az egész téma.


Sajnos évek óta alvászavarokkal küszködök és nehezen alvó típus vagyok, de elsősorban nem ezeknek leküzdése céljából próbálnám ki a tudatos álmot, hanem azok miatt az élmények miatt, amikről mások beszámoltak (repülés, lebegés, azt tehetsz amit akarsz, stb.)


Ám a lényegi kérdés: Nekem még mindig nem világos, hogy is kellene elképzelnem ezt az egész tudatos álmodást. Álmodni gyakran szoktam, de akkor mindig olyan homályos az egész kép és abszurd dolgok történnek többnyire, amiket valahol tudat alatt tudom hogy nem lehetnek valósak de ezt mindig csak ébredés után ismerem fel.

Viszont akkor a tudatos álom az olyan, mintha teljesen valóságos lenne? Tehát ha egy tudatos álomban sétálok az utcán akkor az ugyanolyan mintha a való életben sétálnék az utcán? Megszólíthatok embereket, bemehetek üzletekbe, leülhetek egy padra és mindezt teljesen úgy élem meg mintha a valóságban is megtenném, csak éppenséggel álmodok? Szóval odamehetek életem szerelméhez és megcsókolhatom, és az ugyanolyan érzés lesz mintha valóban megcsókolnám? Tehát nincs ez a ,,homály" az álom során? Remélem értitek mire gondolok, mert nekem a sima álmaimnál valahogy mindig olyan furcsa, ködös az egész jelenség, és ott motoszkál az a gondolat az egész álom során hogy itt valami nem stimmel, de nem tudom mi az, és csak ébredés után ismerem fel hogy ja ez álom volt.


Elnézést a bonyolult megfogalmazásért, csak egyértelművé akartam tenni mire is gondolok. Mindenféle egyéb tippet várok a témával kapcsolatban, mert mint mondtam eddig nem volt még soha tudatos álmom. Viszont elalváskor kifejezetten koncentráltam arra hogy nekem most tudatos álmom lesz, ami ugyan nem lett, de az utóbbi 1 hétben minden alkalommal álmodtam valamit, ami egyébként nem jellemző. Ezt tekinthetjük akkor amolyan kezdeti félsikernek?



Köszi előre!



2014. dec. 27. 13:40
 1/3 Legoman ***** válasza:

Mindig álmodsz valamit, csak nem emlékszel rá.

A tudatos álom úgy néz ki, hogy tudatában vagy annak, hogy álmodsz. Én is pont ezt gyakorlom most. :D Valamikor sikerül, valamikor nem, de még egy pár napja kezdtem el.

Linkelek egy videót:

https://www.youtube.com/watch?v=q1Ja1kB3m_8

Eléggé halk a videó. De nézd meg a haladó részét is, ennek a videónak.

Így kapsz egy képet arról, hogy néz ki.

2014. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Odamehetsz életed szerelméhez,de az nem az igazi csak a kivetülése

igy meg mi értelme...?!

2014. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj oda hozzá, csókold meg a valóságban, majd hivatkozz arra, hogy azt hitted, tudatosálmodsz! :D
2014. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!