Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Aki Istenhívő és elítéli az...

Aki Istenhívő és elítéli az agykontroll használatát, ő szerint, az Isten, véletlenül adott a kezünkbe egy ilyen eszközt?

Figyelt kérdés
Vagy miért van ez a negatívkodás, néhány emberben, az agykontrollra nézve

2015. márc. 2. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
A keresztények a vallásuk kizárólagosságát hirdetik és nem tűrik a konkorenciát
2015. márc. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
konkurenciát
2015. márc. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyénfüggő és szekta függő.

Amit én hallottam félfüllel pl., hogy olyan állapotban jobban támadható az ember, vagy démonokhoz szoktak imádkozni és egyéb sztorik.

2015. márc. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Véletlen? Hahh! Szándékosan!


Ámos 3.6: "Vajjon lehet-é gonosz a városban, amit nem az Úr szerezne?"

2015. márc. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mint hívő, Gál Péter indoklását ( [link] ) teljesen logikusnak tartom. Aki azt hirdeti, hogy Isten jóváhagyása nélkül sikeres, boldog, stb. lehetsz, az önmegváltást hirdet és eltávolít az evangéliumtól. Nem véletlen, hogy ez van, kísértés, aminek ellen kell tudni állni. Akadnak még ilyenek az életben rengeteg formában.
2015. márc. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell agykontrol, nem kell nekem palota, kúria sem, csak Isten kell !
2015. márc. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

hatoska, jól vagy?

szerintem nincs ilyen 1-1 értelmű megfelelés, van aki hívő és használja, van aki nem, van aki rájött, hogy azért mégsem váltotta meg az agykontroll, stb sokféle

2015. márc. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha az Isten adta a "kezünkbe" az agykontrollt, akkor milyen jogon használja ezt úgy valaki, hogy ezzel figyelmen kívül hagyja az Isten törvényeit? Kell az Istentől kapott lehetőség, de Isten nélkül? Ezért lehet támadni azt, aki így használja.

De ha nem Istentől való az agykontroll, akkor meg Istenellenes, mert az ember önmagát akarja ezzel megváltani.

A kérdés az, hogyan használja az ember az agykontrollt: mint isten ajándékát, és ezért hálát ad; vagy mint olyan lehetőséget, amellyel nincs szüksége Istenre, mert önmaga is boldogul?

2015. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Isten nélkül nem is lenne lehetőségünk használni, ezért én hálás vagyok, de azt nem értem, hogy miért ne használhatnánk az agykontrollt kedvünk szerint, vagy az agykontrollnál elmélyültebb technikákat, pl tudatos álom, asztrál utazás, önmagában az a tény, hogy neked van egy Isten hited, az nem segít rá arra, hogy te elérd az álmaidat, én úgy gondolom..


De egy másik érdekes téma, egy Istenhívő, miért nem vegetáriánus? Miért eszik húst? Most arról beszélek, aki mélyen vallásos, tehát minden nap imádkozik, templomba jár szünet nélkül..számomra túl sok ellentmondás van a Bibliában, ezért nem tekintek rá elvakultan

2015. márc. 3. 16:30
 10/16 anonim ***** válasza:

"van egy Isten hited, az nem segít rá arra, hogy te elérd az álmaidat" - pedig de. Lehet rosszul használni az eszközöket, és ezeknél, amiket felsoroltál, nagyobb a veszély, hogy rossz irányba megy. Vegetárián? Jézus minden ételt tisztának nyilvánított.

hát ez?

Mt 15.10-

És előszólítván a sokaságot, monda nékik: Halljátok és értsétek meg:

Nem az fertőzteti meg az embert, a mi a szájon bemegy, hanem a mi kijön a szájból, az fertőzteti meg az embert.

Akkor hozzájárulván az ő tanítványai, mondának néki: Tudod-é, hogy a farizeusok e beszédet hallván, megbotránkoztak?

Ő pedig felelvén, monda: Minden plánta, a melyet nem az én mennyei Atyám plántált, kitépetik.

Hagyjátok őket; vakoknak vak vezetői ők: ha pedig vak vezeti a vakot, mind a ketten a verembe esnek.

Péter pedig felelvén, monda néki: Magyarázd meg nékünk ezt a példázatot.

Jézus pedig monda: Ti is értelem nélkül vagytok-é még?

Mégsem értitek-é, hogy minden, a mi a szájon bemegy, a gyomorba jut, és az árnyékszékbe vettetik?


A mik pedig a szájból jőnek ki, a szívből származnak, és azok fertőztetik meg az embert.

Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanubizonyságok, káromlások.

2015. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!