Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tegyem vagy ne? Tehetem vagy...

Tegyem vagy ne? Tehetem vagy sem? Így változtathatnék magamon és az életemen?

Figyelt kérdés

Remélem érthető leszek.

Nagy nem vagyok elégedett magammal és az életemmel.

Szeretnék változtatni. Azt mondják ehhez magamnak kell változnom.

Hogy is tartja a mondás- akár képesnek tartod magad rá akár nem, igazad van. Ez egy okkult hozzáállás? Ez fontos kérdés !

Mert én most nem vagyok képes. És ott is tart az életem.

Mi van megpróbálom,kipróbálom azokat dolgokat amiket Isten okkultnak tart.Vagy minek.

Önszuggesztió,NLP-s dolgok,agykontroll.

Akár a vonzás törvénye és társai. Vizualizálni és képeket ragasztgatni arról, hogy milyen életet szeretnék.

Mert nagyon nem hiszek magamban.

Csak mi van ha mindaz amit javasolnak az életünk jobbá tételére,önfejlesztésre,személyiségünk kiteljesítésére,önfejlesztésre az eltávolít Istentől és növeli a bűneim amúgy sem rövid sorát?

Mert már lassan ott vagyok, hogy vagy megpróbálom vagy marad minden a régi sz@rban.

Mi van ha nekimegyek ezeknek és így próbálok egy életet építeni?

Hogy változtathatnék magamon és az életemen? Így lehet?

Működik? Szabad?

Minden ilyesmi okkult és tiltott ?

Eddig a lényeg innen már csak szócséplés

--------------------------------------------

Persze nem biztos, hogy összejön,de mi a veszteni valóm?

Ennyi a hitem abban, hogy tudok változtatni.

Mi van ha tanfolyamokra megyek meg otthon próbálkozom ilyesmivel?

Mondjuk nem tudom, hogy álljak neki.Igazán már abban sem hiszek,hogy ez nálam működne. Az oké,hogy másnak jobb lett tőle,de nekem nagy valószínűséggel nem fog segíteni.

Inkább olyan utolsó reményként tekintek ezekre.


Borzasztó mennyire nem hiszek magamban és abban, hogy tudnék változtatni és egy kerek életet építeni és élni.



2014. máj. 13. 00:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem árt senkinek, akkor nem bűn. Csak magadat csapod be.

Kérdés, hogy mennyire sikerül.

De mi a valós problémád? Mihez kellene gurut játszani?

2014. máj. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
A tükörben mit látsz?
2014. máj. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Dönts el! Mi a fontosabb neked? Hogy jól érezd magad most a bőrödben vagy a bizonyíthatatlan öröklét?
2014. máj. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
A keresztény embert az különbözteti meg minden más embertől, hogy a hite a Biblián áll és nem máson. Amiket felsoroltál, azoknak semmi köze nincs a Bibliához. A kérdés nem az, hogy ezek által meg tudsz-e változni, hanem az, hogy vajon elégedett leszel-e azzal a változással, amihez ezek a praktikák hozzá tudnak segíteni? A Biblia kínál megoldást a problémádra, de ha más forrást választasz, akkor nem közeledsz, hanem távolodsz a célodtól, bár lehet, hogy bizonyos nem bibliai szempontok szerint pozitív változásokat élsz át, az eredő előjele negatív lesz.
2014. máj. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Pendulum92 ***** válasza:
Először is hinned kell megtanulni. Anélkül bármit próbálhatsz, nem fog működni.
2014. máj. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Csatlakozom a 4-es válaszolóhoz.


amiket felsoroltál kipróbálhatod, de tudnod kell, hogy ezek mögött sátán áll.

a biblia vagy is Isten minden irányú spiritizmust okkultizmust elítél, mert Ő nem így segíti az embereket

Sátán pedig szívesen jutalmazza meg a szolgáit.

Sőt valószínűleg ha belemennél, azért hogy azt hidd Isten segít még hatalmas "vagyonokra" is szert tehetsz és sikerekben bővelkedhetsz.


A másik közmondást ajánlom:

"segíts magadon Isten is segít"


Ha helyes módon közelíted meg a tervedet és imában is kéred, akkor lesz jobb és nem kell félned hogy Isten nem tetszését vonod magadra


Ehhez bizalmat kellene kifejlesztened a teremtő iránt,

De mivel nem ismered ismeretlen személyben nem igazán lehet bízni.

Meg kéne ismerkedned a Teremtőddel, és aztán bízni benne, hogy segítségedre siet.


(Héberek 11:5, 6) . . .. 6 Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt.

nem azt mondta, hogy hit nélkül nehéz Isten kedvére lenni, hanem azt, hogy lehetetlen. Más szavakkal a hit nélkülözhetetlen, ha szeretnénk elnyerni Isten helyeslését.

Figyeld meg, hogy az Istennek tetsző hit két dolgot is magában foglal. Először is, ’hinnünk kell, hogy ő van’, azaz hinnünk kell abban, hogy Isten létezik, és hogy ő a legfőbb Uralkodónk, így méltó rá, hogy engedelmeskedjünk neki, és imádjuk őt. Másodszor, hinnünk kell, hogy „megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt”. Az igaz hit magában foglalja, hogy hiszünk abban, hogy Istent érdekli mindazoknak a jólléte, akik igyekeznek cselekedni az akaratát, és hiszünk abban, hogy megjutalmazza őket.

2014. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Miért csapom be magam?

Mit látok a tükörben? - mondhatnám,hogy egy kupac kakit, de talán inkább kudarcot!

4, Miféle megoldásokat kínál? M

Egyébként abban sem Ő segítene.

Nem fog hiszen nem tesz különbséget hívő és hitetlen között ! Hiszen egyformán süt a nap mindkettőre !

5,

Pont a hittel van a baj. A jóban nem tudok hinni.

Azt pl elhiszem,hogy büntetést lehet kapni Istentől,de azt nem, hogy segítene itt a földön.

6,

Én úgy tudom a Bibliában nem szerepel olyan,hogy segíts magadon Isten is megsegít. Egyébként ezt még valahol itt is olvastam. Kérdés igaz-e.


Hiába kérek imában bármit is ha nem hiszek abban, hogy segítene. Arra már van valamiféle példa,hogy az ellenkezője történt.

Hogy sietne a segítségemre mikor nem tesz különbséget? Fentebb írtam.

Ha jól tudom a hitet is kérni kell. Nem kaptam meg.

Bár kérdés mi számít annak. Mert hát valamilyen formában hiszek. Csak abban nem ,hogy segítene. A büntetésben sokkal inkább hiszek.

Héberek 11:5, 6. - számomra érthetően elmagyaráztad amit köszönök. Úgy néz ki a második fele nálam nem teljesül.

meg mire megyek azzal ha 53 év múlva segít ha most kellene. Bár ő mindent jobban tud .

2014. máj. 13. 12:35
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen, szerintem az általad felsorolt dolgokba való belefolyással, okkult dolgok próbálgatásával nagymértékben változtathatsz az életeden, mégpedig negatív irányban! S ráadásul te már annak tudtában próbálgatnál eféle dolgokat, hogy Isten elítéli az ilyesmit, ahogy írod is. Vannak olyanok, akik ehhez képest tudatlanságból, kvázi ártatlanul folynak bele hasonló okkult praktikák gyakorlásába, mégis rettentő erős negatív kötelékeket szereznek általuk és nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudnak a negatív folyományok hatásai alól többé kikászálódni. Azt gondolom hogy aki tudva és akarva kezd együttműködésbe a másik oldallal, az onnantól inkább kevéssé számíthat az Isten kegyelmére, ha eképpen bajba sodorja magát. Nekem ez a véleményem. Én nem tenném. Lehet hogy olcsó dolognak tűnik, amikor valaki annyival intézi el a hasonló problémát hogy inkább imádkozz és kérd a mennyei Atyát hogy nyilvánuljon meg a kegyelme az életedben aképpen hogy az erőt adjon neked úrrá lenni bizonyos értelemben a negatívnak megélt helyzeteden, és főleg azért hogy hinni tudj, de azt hiszem mégis ez a legjobb, amit mondani lehet. Csak őszintén és kitartóan.
2014. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Mi van megpróbálom,kipróbálom azokat dolgokat amiket Isten okkultnak tart..."


Akkor van magadnak szerzett probléma csőstül. Most próbáld ki, amiket Isten jónak tart, és érezni fogod a segítségét. Ilyen egyszerű a képlet.

2014. máj. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem egy lényeges kérdés, hogy ami nincs benne a Bibliában, az Isten ellen való? Ami nem a Bibliából van, az egyenesen rossz? Ott van például a meditáció, ami egy nagyon jó módszer arra, hogy lenyugtasd magad és teljesen vallás mentes. Mint egy lazító torna gyakorlat, csak nem a testnek, hanem az agynak. Sokan mégis bűnnek tartják. Hogy miért? Mert tőlünk nagyon messzi területen találták ki, és beépült az ottani vallásba. Ettől még önmagában vallás mentes. Nem a sátán találmánya, emberek találták ki, és használják a mai napig mindenféle altató meg nyugtató helyett sikeresen. Szerintem az értelmes, hasznos és ártalmatlan dolgokat Isten nem tiltja, akkor sem, ha nincs benne a Bibliában.
2014. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!