Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Normális, hogy a meditáció...

Normális, hogy a meditáció szinte menedék számomra?

Figyelt kérdés

Egyre jobban passzív vagyok az anyagi öröm forrásokra és az emberekben sem keresem a támaszt nem érdekel pénz,társadalmi státusz,szerelem,barátság,úgy vagyok vele ha van ,akkor van ha nincs akkor nincs ,sőt azt tapasztaltam magamon jobban szeretek adni és segíteni az embereknek ,mint fordítva nem érdekkel hogy a vitákban én kerekedjek felül,úgy vagyok az illetővel ha ettől boldog ,akor legyen igaza.

Egyetlen vágyam van csak hogy minél többet legyek meditatív állapotban akár hol is vagyok ,imádom ezt a belső csendet és azt a békét ami átjár.


2015. okt. 26. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A mai világban már nem csodálkozom semmin. Én is ink elmeditalnek a nap 24 orajaban.
2015. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 homo ludensz ***** válasza:

A meditáció igen hasznos de a mindennapok célja nem lehet.Az olyan mintha az álmaidba menekülnél holott a mindennapok ott dörömbölnek az ajtódon.

Meríts erőt,töltődj fel a jól végzett meditáció során mivel az ember testből és lélekből tevődik össze mindkettőnek vannak igényei. Az hogy te mit sorolsz előbbre az a te értékítéleteden múlik. Abban egyetértek veled hogy minden csak használatra van a birtokunkban,még a saját testünk is és senki nem viszi át a túlvilágra a házát,kocsiját,pénzét de még a testét sem mivel ez mind anyag.

2015. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Fish1 ***** válasza:
Szerintem az arany középútra törekedj, ne ess át a ló túloldalára se a meditáció, se az anyagi világ esetében, mert egyik sem jó. Ha állandóan meditálsz és menekülsz, akkor le fog épülni az összes kapcsolatod, majd egyszercsak egyedül találod magad. Vagy megélhetési gondjaid lesznek. Ha meg a másik oldalt nézzük, az anyagi világhoz való ragaszkodás meg egy csomó lelki és szellemi élménytől foszt meg. Szóval egyensúly.
2015. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
úgyis tudod h normális xd
2015. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fish1 a meditáció nem káros,szóval 2 napot is átmeditálhatsz semmi bajod nem lesz, inkább stressz-oldó hatás meg spirituális szint növekedés ami jó,erős aura fejlődik na írj privátba ha kell valami.
2015. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fish1 ***** válasza:

#5: egy szóval sem mondtam, hogy káros. :) Arra utaltam, ha valaki állandóan meditál, és ebbe "menekül", ahogy a kérdező írta, és nem érdeklik a kapcsolatok és egyebek, akkor egy idő benne van az, hogy leépülnek a kapcsolatai, mivel többet fog a meditációval foglalkozni, mint a világ többi történésével, beleértve ebbe az emberi kapcsolatokat is. Egy kapcsolat elhal, ha nem ápolja azt mindkét fél. Lehet élni remeteként, hogy a végletet nézzük, de egy idő után hiányozni fognak az emberek.

Azt meg gondolom nem kell kifejtenem, hogy mi történik a másik végletnél, amikor valaki kőmateriális. :)


Kérdező, tulajdonképpen mi az, ami elől menekülsz?

2015. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az elme természeténél fogva keres egy támaszt ,ami oknál fogva biztonságban érzi magát .Az emberek többsége valamibe "menekül" ha az jelenti számára az élete értelmét.Legyen az sport,müvészet,munka,szerelem stb.

viszont ezek nem okoznak tartós kielégülést hisz minden változik az egészség,siker és sorolhatnák a többi mérvadókat.

Számomra a meditáció örök békésséget,nyugalmat valamint eufóriát ad és ezt csak magamban van senki és semmi nem tudja megadni ezt az érzést.

Mielőtt meditáltam sok mindenben kerestem a boldogság és sikerforrást

sport,tanulás,munka,szerelem ,de ezek sose hozták a várva várt beteljesült élményt amit akartam ,mert mind múlandó ,változó .

2015. okt. 27. 18:18
 8/11 Fish1 ***** válasza:
Nálam különbség van a menekülés és valami szeretete között. A menekülés nekem azt jelenti, hogy valaki valami elől elzárkózik oly módon, hogy az azzal kapcsolatos negatív érzéseit nem mondja ki, magába fojtja és ez miatt keres egy menekülési útvonalat, egy függőséget, mert addig sem kell szembesülnie a problémájával, hanem a pótcselekvés elvonja erről a figyelmét. Valami szeretete meg azt jelenti, hogy egy totális flow-élményt élek meg, amikor oly módon megszűnik az idő körülöttem, hogy azt nem érzékelem. És ezt a dolgot nem menekülés miatt csinálom, hanem azért, mert szeretem. Csak hogy tisztázzuk, hogy a te esetedben miről is beszélünk valójában, mert kezd nem tiszta lenni.
2015. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is pont így érzem magam mint te! A baj az, hogy már emberekkel sem nagyon szeretek lenni, inkább vagyok egyedül és meditálok.
2015. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a tudatos álmodással vagyok így. Ott vagyok a világon a legboldogabb
2015. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!