Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Normális, hogy a meditáció...

Normális, hogy a meditáció szinte menedék számomra?

Figyelt kérdés

Egyre jobban passzív vagyok az anyagi öröm forrásokra és az emberekben sem keresem a támaszt nem érdekel pénz,társadalmi státusz,szerelem,barátság,úgy vagyok vele ha van ,akkor van ha nincs akkor nincs ,sőt azt tapasztaltam magamon jobban szeretek adni és segíteni az embereknek ,mint fordítva nem érdekkel hogy a vitákban én kerekedjek felül,úgy vagyok az illetővel ha ettől boldog ,akor legyen igaza.

Egyetlen vágyam van csak hogy minél többet legyek meditatív állapotban akár hol is vagyok ,imádom ezt a belső csendet és azt a békét ami átjár.


2015. okt. 26. 17:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ráakadtam a kérdésre, nem tudom, figyeled-e még, mindenesetre valamit hozzátennék.

Azt mondod, az elme állandóan keres valamilyen menedéket, ami így igaz. A probléma az, hogy neked a meditáció is egy ilyen menedék. Azért csinálod, hogy kielégítsd az eufória iránti igényedet, ami megint csak az egod egy vágya. Ha tényleg ennyire komolyan veszed, akkor ezen dolgozz. Nem attól leszel jobb, vagy közelebb a teljességhez, hogy több órát töltesz meditatív állapotban, mint mások. Aki elérte a fejlődés egy bizonyos szintjét, annak mindegy, hogy épp Tibetben él egy kolostorban, vagy a szalag mellett pakol dobozokat. A meditáció nagyon sokat segít és jótékony hatású, de ne legyen cél, legyen eszköz önmagad javítására.

2015. nov. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!