Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy történhetett ez?

Hogy történhetett ez?

Figyelt kérdés

Nem ezotéria, de érdekes. Két kérdésem is volna.


Lefeküdtem aludni, közben hallgattam a TV-t, és körülbelül félálomban lehettem, amikor még mindig hallottam, de akkor már kezdtem "nem felfogni" a szöveg értését, de azért még követtem (mert szokásom), és eszembe jutott egy szó: "hallgasd". Alig egy másodperc múlva a TV-ben is hallottam. Ugyanígy kiejtve, ugyanezt a szót. Hogy lehet, hogy azelőtt, hogy a TV-ben hallottam volna a szót, eszembe jut?


A másik kérdés az volna, hogy vannak olyan álmaim, mikor egy bizonyos helyen vagyok és egy bizonyos konkrét esemény történik, például álmomban megcsúszok a korcsolyával, elesek és eszembe jut, hogy múltkor is így jártam és akkor fel is segítettek. Pedig előtte az álmomban nem történt ilyen, ebben biztos vagyok, és olyan érzést kelt, mintha már egy hete álmodnék. Ez miért van? Mással is szokott ilyen lenni? Gondolom, kapcsolatban áll az előző kérdéssel is.



2016. dec. 21. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Az agy álomban másképp működik. Lehet hogy "megérezted" vagy mire felfogtad a szót akkor ismétlődött, majd újból leesett hogy jaj pont erre "gondoltál". Ha ez teljesen éberen nem jön elő, akkor nem vagy előrelátó médium vagy mittudomén.

Az álomba meg sokszor belekeverjük a valóságot. Tehát ha a való életben szeretem a kutyákat akkor álmomban is fogom. Ha hasonló szituációt álmodsz, simán előfordulhat az is, hogy ez eszedbe jut. Ennél jobb fokozat az, amikor rádöbbensz álmodban hogy álmodsz, és aszerint alakítod az álmodat. Vagy amikor rájössz ezt már álmottad. :)

2016. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de például mikor én háttérzajnak hagyom bekapcsolva a tv-t, de bebóbiskolok rajta és a külföldi csatornán hagyom (angolon), akkor félálomban pontosan értem, mit mond, és mintha magyarnak hallanám, illetve a tartalmát értem, holott csak nagyon alap angol tudásom van.Fura.
2016. dec. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló is mondta: "az agy álomban (félálomban) másképp reagál". Azt márt tudjuk, hogy mi történik álmodás közben, de hogy miért azt nem. Csak sejtik, de biztosra senki sem tudja. Sokak szerint így rögzít az agy hosszú távra emlékeket. Ahogy írtad: "megtörtént veled". Ez valószínűleg igen sokáig meg fog benned maradni... :)
2016. dec. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Álomban az agy másként reagál, de velem többször történt ilyen teljesen éber állapotban is. Úgy hívják a jelenséget, hogy szinkronicitás.
2016. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az álom alatt, az elmèdben lelassul az idő, ez a lassulás mindenkinèl más, a percek lehetnek akár órák is, ès igen simán vègig èlhetsz egy hetet. Az első rèsze kèrdèsednek, szintèn az idő. Az álom ès èbrenlèt határán már nem erölteti az egód a saját javára figyelmed fókuszát ès tudatod kikerül a pszihikai időillúzióból. Ebböl az következik, hogy megèled a jövőt jelenkènt. Persze ha a figyelmed akarva akaratlanul az esemènyvilágban előre figyel. (Nem az általunk alkotott időrendszerben). Ha öntudatlanul törtènik mindez, dejavud lesz.
2016. dec. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!