Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Vajon miért nem működik az...

Vajon miért nem működik az emberekkel az a kommunikációs mód, hogy amit kigondolok és mondani akarok azt átküldöm, ahogy én gondolom és azt megértsék?

Figyelt kérdés
Ha úgy is felesleges szavakva öntéssel és különféle szókincsbe önteni, amit aztán úgy is félreértenek 90%-ban, annyir alacsony szintű kommunkációs módszer ez, amit aztán MINDEN KÜZDÉSEM ELLENÉRE IS FÉLREÉRTENEK 9x %-ban?
2019. júl. 11. 09:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Aki hasonló cipőben jár vagy már foglalkoztatta ez esetleg vagy hozzá tud épkézláb mondanivalót tenni, írjon!
2019. júl. 11. 09:50
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha úgy is felesleges szavakba öntéssel bajlódni és különféle szókincsbe önteni, mert aztán úgy is félreértenek 9x%-ban MINDEN KÜZDÉSEM ELLENÉRE, miért nem működik más, ha ennyire elavult alacsony szintű kommunikációs módszer ez?
2019. júl. 11. 09:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért ne működne? Ha már a szavaknál elakadsz akkor teljesen mindegy
2019. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én akadok el mikor ő nem érti?

Rendben vagy belül?

Minden oké?

2019. júl. 11. 10:11
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha a kacsa azért fullad a vízbe, mert nem tud úszni, nem a víz a hibás!

.

Ha szavakkal nem tudod úgy kifejezni magad, hogy más megértse, akkor a gondolataidban van nagy hiba.

Hibásan megfogalmazott gondolatokat gondolatátvitel esetén sem értenek meg mások.

Olyan szókinccsel és szófordulatokkal kell kifejezni magad, hogy akivel éppen beszélsz, neki érthető legyen.

A beszélő hibája, ha azt kell mondania "nem úgy gondoltam", mert nem azt mondja, amit gondolt.

Sztálin elvtárs mondotta volt: "Szavak csak azért vannak, hogy elrejtsék a gondolatot!". (Ennek mai átirata: "Ne azt figyeljék, amit mondok, hanem amit csinálok!")

.

"amit aztán MINDEN KÜZDÉSEM ELLENÉRE IS FÉLREÉRTENEK"

Tehát nem felel meg mondandód az

'egyértelmű, szükséges és elégséges' infóközlés követelményének.

A félreérthetetlent még akarattal sem érti félre senki...

2019. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mit írsz? Ezt meg én nem értem! De ne is folytasd, nem vagyok rá kíváncsi.
2019. júl. 11. 11:11
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

A kommunikáció egy elég összetett dolog, kérdező, és a megértés számtalan helyen elcsúszhat.


Az, hogy nem értenek meg gyakran, rengeteg mindentől lehet. Nem akarok itt távdiagnózisba bocsátkozni, de abból, hogy a kérdésedet 3 részletben írod be, egy részét szándékosan nagybetűvel nyomatékosítod (majd aztán visszatérsz ugyanarra), az nekem látatlanban arra utal, hogy:


- nagyon sok minden akarsz egyszerre elmondani

- a saját álláspontodhoz erősen (talán túl erősen is) ragaszkodsz

- régóta küzdesz ezzel a problémával, ez frusztrál téged

- egyes kérdésekkel rengeteget foglalkozol, de amikor ezekről beszélsz, nem veszed figyelembe, hogy másoknak ez idegen terület, tehát idő kell a megértéshez, és a következtetéseknek logikus láncban kellene következni, lehetőleg apró lépésekben

- nagyon periczen fogalmazol, talán már túlságosan is, és ez bizony körülményes. Elsőre paradoxon, de minél inkább törekszel a pontos megfogalmazásra, annál könnyebb félreérteni valamit - de érthetővé válik, ha belegondolsz, hogy az egzakt fogalmazás egyre hosszabb mondatokat és egyre körülményesebb szókapcsolatokat igényel, aminél élőszóban könnyű elveszíteni a fonalat.


Amit tehetsz:


- dolgozol azon, hogy átgondoltabb legyen amit mondasz. Gondold végig, mielőtt elkezded, vedd végig, hogy miről akarsz beszélni

- írj haiku-t! Ez egy japán versforma, 3 sor, 5-7-5 szótaggal, ettől eltérni nem szabad. Nagyon szűk keret, ahol kevéssel kell sokat mondani. Bármiről szólhat.


Gyakori kérdés

a kommunikáció

miért megy félre


Valahogy így.


- te biztos vagy abban, hogy jól megérted, amit neked mondanak? Nem gondolod túl, amit hallasz, és esetleg ne ma továbbgondolt tartalomra válaszolsz?


- élvezed a vicceket? Könnyen megérted az átvitt értelmű beszédet? Vagy gyakran érthetetlen, hogy mit mondanak neked? Ha rákeresel asperger-szindrómások írásaira, akkor ismerős problémákat feszegetnek?

2019. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Soha senki nem ért félre semmit, csak mivel mindenki más tudatállapotban van, ezért mindenki mindent máshogy értelmez a saját tudatszintjének megfelelően.
2019. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A fejedben -valószínűsítem- túl sok a zaj, és kevés a jel.
2019. júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Milyen alapon várod el, hogy megértsék GONDOLATAIDAT, ha te nem érted azokat a szavaimat, amit mások megértenek?
2019. júl. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!