Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Utána néztem de semmi. Mit...

Utána néztem de semmi. Mit jelent?

Figyelt kérdés

Néztem online álom fejtőket de nem mutat semmit.


Istenekkel álmodtam, csónakok, hajók voltak. mindenütt. Mondjuk egy kikötő városban voltam, a történetben. Volt egy idősebb pár és két gyermekük az ifjabb zsarnokoskodó örökölt meg apjától, mindent, az idősebb egy kis standon javítgatott... szó-szót követett és felkért hogy segítsek neki.

Az öreg (az apjuk) házához mentem, bejelentkeztem és az irodájába beszélgettünk, klasszikus hajós, tengerész berendezés volt, volt egy böhöm nagy 3 ágú szigonya is a falon. (itt már furcsálltam a dolgot)

Aztán mesélni kezdett, a mindent. A világról s annak romlásáról, az apja haláláról és fivére politikai helyzetéről, majd későbbi eltűnéséről. Azt mondta mióta eltűnt elkanászodtak a gyerekek és azóta pusztul a világ.

(ez semmi extra, általános )

aztán neveket is említett Zeuszt, meg a gyerekei (azokról nem hallottam így csak a hangzása és lejtése maradt meg), őt és a nejét így már felismertem.

Úgy meglepődtem, hogy felkeltem...


Vég kifejletben meg tipikus történet a fivérek apja méltó örököst akart, az egyik ármányúsággal kifúrta a másikat.



2019. okt. 8. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Kivel beszéltél? Mi volt a város neve? A tritón, polüphémosz, thézeusz, próteusz nevek közül ismerős valamelyik?
2019. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Néztem online álom fejtőket de nem mutat semmit."

Nos, éppen ezt jelenti!

2019. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az álmok mindig szimbólumok, a tudatalattid kivetülései. Kire emlékeztettek az egyes szereplők, melyikben láttad magad?

A leírás alapján az öreg a tekintélyt testesíti meg, az erőt, a határozottságot akit/amit kétségek gyötörnek valamiért. Melyik szereplőbe "bújtál bele" álmodban, melyik szereplőből "bújtál elő", melyik voltál te?

2019. okt. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1

Nem tudom, ritkán hangzanak el nevek, az álmaimban aki segítséget kért az egy jó indulatú kedves idősebb embernek tűnt, egyenlőkén kezelte a zizi és a földi életvilágot.

A testvér viszont mind kettőt kihasználta, "gengszerkedett", megadóztatta a halászokat, drága volt a turizmus, és tolvajokat is bérelt.

hangzásra talán a tritónra és a próteuszra hasonlítanak a nevek (majd végig lapozom a gyerekek nevét hátha meglesznek)

A város nevét nem tudom, sehol sem láttam, legalábbis sosem hagytam el a várost. Egy öbölben volt, a part mentén kisebb fákkal bokrokkal, a halászkikötőt egy hegygerinc választotta el az üdülő övezettől, a módosabb házak ezen az oldalon voltak, a hegyre építve.

(a nap kelte kb 10-12 órára, volt a kikötőből nézve)

A "díszlet" vagy a helyszín jobban hasonlított egy iparosodás kori városra, mint egy modernre.


#2 Az zavar és amiatt tettem fel itt a kérdést, mert úgy van találat, hogy "Isten az álomban; Istennel álmodni; Isten vagy Jézus az álomban; stb."(nem mond rosszat, csak aktuálisan nem az érdekel, gondolom érthető okokból ) De olyan nincs, hogy Istenek az álomban, Görög Istenek az álomban vagy név szerint megnevezve se dob semmit...azaz dob, de azzal nem nagyon jutottam előrébb...Ezért tettem ide.

(kivételesen) komolyan "Néztem online álom fejtőket de nem mutat semmit." (nem vagyok jártasa a görög mitológiának, teológiájának, és az utóbbi fél évben, fel se merült a gondolata sem, se film se könyv )

2019. okt. 9. 01:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Akivel beszéltél az lehet, hogy maga poszeidón volt, a 3 ágú szigony mindenképpen rá utal, azonban nem öreg emberként szokott megjelenni, az inkább az egyik mostohafiára Próteuszra jellemző, általában egy idős ember formájában van (képes többekközött alakváltásra is) valamint mindenttudó.

A "zsarnokoskodó" szerintem jó eséllyel lehet Thészeusz, aki poszeidón fiaként maradt fenn a történelemben, de valójában athén királya volt, sok mitológia maradt fenn róla (pl ő győzte le a minotauruszt) de persze korabeli uralkodóként bizony követett el rémségeket, de hát ki nem?

A hajót javítgató alak, az euphémoszra vall, hajójával az egész ismert világot behajózta, nem lehet róla tudni olyat hogy hataloméhes lett volna.


Ami azt illeti azt jelentheti az álmod, hogy a víz és a szárazföld diszharmóniába került egymással. Mindez érdekes, hiszen Próteusz a 4 őselem megtestesítője, ahogy az odüssziában olvashatunk róla.

Amennyiben feltételezzük hogy a víz és a föld nem szimbólumok voltak az álmodban azt mondanám, hogy elkapott a klímapara.

Amennyiben azt feltételezzük, hogy szimbólumokkal találkozunk az álmodban, az utalhat arra, hogy milyen személyiséged lesz a jövőben: Lehetsz egy kegyetlen cégvezér, egy ravasz ügyvéd, vagy valami ilyesmi ha a kikötőben maradsz és nem változtatsz nagyobb dolgokon. Ellenben az óceán, ami általában a nyugott érzelmeket jelenti(amennyiben tiszta, nyugodt vízről van szó), valamint a hajó ami az utazás szimbóluma. A kikötő+ hajó kombó a megállapodást jelenti.

Ha mostanában sokat foglalkoztatnak az útkereséssel, vagy a saját jövőddel kapcsolatos kérdések, akkor valószínűleg ez az állom nekik a levetülései voltak

2019. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

lehet ez lesz az, sokat foglalkozok mostanság ezzel. A jövővel és az úttal... lassan kezd kirajzolódni a dolog, legalábbis a közérzetem sokat javult az utóbbi időkben.

ezekhez hasonló munkakörök vissza visszatérnek vlmi ügynöki, tanácsadói vagy a szakmámban való elhelyezkedés, vállalkozás lehet ciki de nehéz döntenem.

köszi a segítséget :)

2019. okt. 21. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!