Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos Álom - Akinek van már...

Tudatos Álom - Akinek van már ebben tapasztalata. Ti használtok valamilyen kiegészítőt? Okosóra, ébresztő, stb? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés

Sajnos én nem vagyok jártas a témában. Érdekelt, illetve, most újra foglalkoztat, ezért is kérdem. Nekem eddig háromszor sikerült elérnem. Csak. Ezeket is, csak az első időszakokba, mikor még teljesen új volt a téma. Egy alvásparalízissel egyetemben, amit sosem felejtek el. :D

De ezek a tudatos álmok is nagyon rövid ideig tartottak. Gyorsan összeomlottak, mert rendkívül izgatott lettem. :)

Alapvetően problémám van mostanában a sima, nem tudatos tiszta álmokkal is. Nem alszom eleget, elég sablonos, eseménytelenek a hétköznapok is, stb.

Nyilván álmodom, mint mindenki, de ugye ismerjük a különbségeket. Van amik megmaradnak, tudjuk, hogy álmodtunk, még ha el is felejtjük az álom napló használata hiányában, és van amikor arra se emlékszünk hogy volt egyáltalán. Sajnos, nálam az utóbbi sokkal gyakoribb.

Volt, hogy próbáltam direkt tudatos maradni, és úgy belépni az álomba, de az részemről sosem sikerült. A leghatékonyabbnak az bizonyult, hogy sima alvás után, ébredéskor visszafeküdtem. Úgy voltak igazán tiszta, és látványos álmaim, eddig mindig. De visszatérve a tudatosságra.

Mostanában arra gondoltam, hogy kellene valami eszköz, talán egy okosóra, ami figyeli az alvásomat, és a REM fázisban képes lenne pár vibrálással segíteni, hogy elérjem azt. Nyilván erről se gondolom, hogy nagyon pontos, de ha legalább néha sikeresen elérhetném az fantasztikus lenne. Még a valóságtesztben is segíthetne talán, hogy ne felejtse el az ember. Türelem így is, úgy is elengedhetetlen, de kíváncsi lennék, hogy valaki használt-e már ilyesmiket ebben, és milyen tapasztalatokat szerzett eddig?



2020. febr. 17. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem hasznalok csak magamat

6-7 ora alvas utan fent vagyok egy kicsit aztan visszalszok ugy hogy az elmém éber maradjon

2020. febr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Barát Csaba ***** válasza:
73%

Ez attól függ menyire mélyen alszol. Ha nem alszol mélyen, akkor a tudatoddal be tudsz avatkozni az álomba, például ha nem tetszik valami, akkor inkább valami mást álmodsz.


Ha nagyon mélyen alszol, akkor a tudatod annyira alacsony szinten működik, hogy már nem fogsz beleavatkozni az álomba.

2020. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
A tudatos álmodás elérése helyett inkább válj tudatossá az életben, mivel az élet is egy álom. Ébredj fel az élet álmából.
2020. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-es, és meddig maradsz fent pontosan? 30 perc kb?
2020. febr. 17. 16:37
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Kizárólag mentális kulcsokat iktattam be magamnak.
2020. febr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A felszínes féléber álomba tudsz csak beavatkozni, az igazi mély álomképekbe nem, mert azok a tudatalattid kivetülései. Amint "tudatosul" benned hogy hohó most már álmodom abban a pillanatban fel is ébredsz. Ezzel csak azt éred el, hogy nem fogsz tudni elaludni.
2020. febr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem nezem az idot, van hogy 20 perc, van hogy 2 ora
2020. febr. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nezd meg a Fazis cimu videot youtubeon

[link]

2020. febr. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem most sikerült elöször. Igaz még nem teljesen én irányitotam de egy kicsit igen. Úgy kezdődöt az álmom hogy az iskolába valamit csinálok de közbe rájötem hogy nem lehetek iskolába hanem csak álmodok. Utána minden kicsit homályos let egy pillanatra és érezhető volt hogy az nem a valóság. Az úton voltam megpróbáltam elütetni magam egy kocsival (mást nem tudtam ott csinálni) de az összes megállt. Utána felkelte és visszaludtam még 3 órát de ott már rendesen. Lehet azért keltem fel mert végül elütött egy autó?
2020. ápr. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!