Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Eddig minden nap vissza...

Eddig minden nap vissza tudtam emlékezni az elmúlt éjszakák álmaira, de ma sajnos nem sikerült. (?)

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja, hogy álomnaplót vezetek, szeretem lejegyezni az álmaimat. Eddig mindig sikerült (volt olyan nap, amikor 5 álmomat fel tudtam idézni), ma viszont úgy keltem fel, hogy semmire sem emlékszem.


Attól kérdezem, aki rendszeresen szokott álomnaplót vezetni, hogy az normális-e, hogy egy-egy éjszaka álmára nem emlékszünk másnap reggel, noha előzőleg úgy feküdtem le, hogy elhatároztam: szeretnék emlékezni az álmokra?



2020. nov. 2. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kelsz fel rövid időn belül, miután álmodtál, elfelejted.


Velem még olyan is volt, hogy mikor felébredtem, emlékeztem az álomra, de mire oda értem volna, hogy leírjam, elfelejtettem. Tudtam, hogy álmodtam, s hogy le kellene írni, de hogy mit, azt nem. :D


2017 óta vezetek álomnaplót.

2020. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bánki Tomi ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Nagyon irigyellek amiért neked ez a problémád, hogy egy reggel nem emlékszel az álmaidra, én pont fordítva vagyok. Havonta 1-2 álmomra emlékszem csak.

Vannak olyan álmaink, amikre évekkel később is olyan intenzíven emlékszünk, mintha akkor ébredtünk volna az álomból, ezek a fontos álmok.

Vannak olyanok, amiket ébredés után rövid idővel elfelejtünk, ezeket nagyon jó leírni. Én ha véletlenül emlékszek egy álmomra, ébredéskor a telefonomon bekapcsolom a hangrögzítőt és lediktálom az álmom, így sokkal részletesebben megmarad későbbre.


Régebben ébredés után rögtön elemeztem az álmom, de így is volt olyan, hogy miközben elemeztem az álmom elfelejtettem :(


Azt szeretném kérdezni, hogy azért kezdted el vezetni az álomnaplód, mert észrevetted, hogy az álmaidban megálmodod a jövőbeli történéseket? Gyakran van Dézá vű érzésed a mindennapokban?


Legyen szép a napod!

2020. nov. 4. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!