Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ezek tudatos álmok lettek volna?

Ezek tudatos álmok lettek volna?

Figyelt kérdés
Egyszer álmodtam olyat, hogy egy senki földje faluban futok egy vásár felé ahol fehér sátrak voltak. Mikor megfordultam jött egy repülő csészealj és viharos idő érkezett. Abban a pillanatban éreztem a hideg időt meg a szelet, éreztem a talajt a lábam alatt. Mikor elbújtam akkor erősebben éreztem, hogy neki dőltem egy barna bódénak. Itt viszont felébredtem. Másik álmom pedig egy barlang vagy szűk pince helységben volt, ilyen középkori időben ahol lövöldözések voltak. Egy idő múlva szörnyen nyomasztó érzés töltött el, mintha össze préselődnének a falak. Ekkor ébredtem fel vagyis azt hittem, a szobámban voltam ahol tök sötét volt és még az éjjeli fények se voltak felkapcsolva csak a kinti lámpa égett, fel akartam kapcsolni a lámpát ami máshol volt, láttam hogy a tévé ki volt kapcsolva na ekkor ijedtem meg és tényleg felkeltem. Ezek tudatos álmok lettek volna ha nem ébredek fel? És ha igen hogy tudnám tovább fenntartani ezt az állapotot hogy ne kelljek fel?

2021. jan. 4. 00:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudatos álomról akkor van szó, ha az álmodban tudod, hogy az nem a valóság és minden tetted te irányítod.

Ha tudatosan szeretnél álmodni az első lépés, hogy rágyere álmodsz. Nem vagyok jártas a témában, de álmunkban nem tudunk olvasni és az idő is furcsa. Ezért valahogy rákell venni magadat, hogy próbálj meg olvasni. Nemfog sikerülni, szóval ha nem ébredsz fel onnantól valamilyen szinten már tudatos az álom.

2021. jan. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
vigyázz vele mert azt olvastam hogy akik megtanultak tudatosan álmodni ,70 százalékuk átélt már alvás paralízist tőle.
2021. jan. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 SZücsöm ***** válasza:
Nem ezek nem tudatos álmok voltak.
2021. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hát akkor mik?

épp hogy egy pillanatig éreztem ott magam lehet az volt cssak megijedtem azt hirtelen felkeltem?

2021. jan. 4. 17:57
 5/10 SZücsöm ***** válasza:
Sima álmok. Ha nem ébredsz tudatodra akkor nem tudatos az álom ilyen egyszerű. Tehát ha nem jössz rá az álom közben hogy csak álmodsz akkor nincs tudatosság.
2021. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

mondom hogy egy pillanatig tuatomnál voltam csak felébretem.

eyg pillanat de akkor is tudtam hogy álmodom.ezt akartam irni

2021. jan. 4. 20:38
 7/10 SZücsöm ***** válasza:
A kérdésben nem ezt írtad. Nem fogalmaztál meg egy pillanatnyi öntudatosságot. Amúgy meg ha megijedtél akkor kétlem hogy tudatos lett volna mert ha tudatos az álom akkor nincs mitől megijedned. Inkább csak közel voltál az ébredéshez és ezért élénkek voltak az álmaid de nem tudatosak.
2021. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van egy cseppnyi fogalomzavarod.

A tudatos álom az, amikor álmodsz és rájössz, hogy álmodsz. Tudod hogy ez csak egy álom és akármit megtehetsz, nem lesz következménye.

Amiről te írtál, az pontosan az ellenkezője, túlságosan valósághű volt az álmod, túlságosan beleélted magad. Ez után a fázis után mindíg felébredsz, mert az agyad nem tudja sokáig fenntartani ezt az állapotot, hogy fizikailag érezteti veled azt, amit csak álmodsz. A következő fokozat lenne az alvajárás, ami abszolút szöges ellentéte a tudatos álmodásnak.

Szóval nem, ezek pont nem tudatos álmok voltak, pont ellenkezőleg.

2021. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az emberek összetartása, egymás tisztelete(faluban) kihalóban(egy senki földje), ezért szorgalmasan küzdesz(futok) azon, hogy összehozd az embereket(egy vásár felé), érzelmileg, lelkileg(ahol fehér sátrak voltak). Ami ellen küzdesz(megfordultam) egy idegen, egy álcázott(csészealj) szeretet, gondoskodás(repülő). Ami feldühít(viharos idő), gyanakvást ébreszt benned(éreztem a hideg időt), beindítja a fantáziádat(szelet), az igazsággal kapcsolatban(éreztem a talajt a lábam alatt). Mikor a háttérből figyeled az eseményeket(elbújtam), akkor nagyon fontos(erősebben) számodra, hogy az egyszerűségre(bódé), biztonságra(barna) támaszkodj(neki dőltem).

Másik álmom. Attól félsz(barlang) nem sokat tehetsz(szűk pince) a maradi gondolkodás(középkori időben) és ítélkezések(lövöldözések) ellen. Nagyon aggódsz(egy idő múlva szörnyen nyomasztó érzés töltött el), hogy romlik a helyzet(mintha össze préselődnének a falak). Ekkor ráébredtél(ébredtem fel) az életeddel kapcsolatban(szobámban voltam). Hogy teljesen bizonytalan vagy(tök sötét volt) csak a remény van(kinti lámpa égett) és hiába küzdesz ellene(fel akartam kapcsolni a lámpát) nem találod a megoldást(ami máshol volt). Gondoltad(láttam), hogy vége mindennek(tévé ki volt kapcsolva), amitől megijedtél.

2021. jan. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Amit te tudatos àllomnak gondolsz az csak egy valos èrzet ez nem tudatos àllom èn ki probàltam a tudatos àllmot de nem könnyű nagyon nehèz megtartani egy ideig sikerült nekem ès nem volt àlom paralizisem az nem mindenkinèl van az a lènyeg ahogy màr irtàk pàran elöttem is hogy tudnod kell hogy àlmodtsz ugy kezd hogy : biztos èbretèl ugy fel hogy hirtelen vège az àllomnak ès fentvagy de a szemed csukva ha emlèkszel az àlmodra probàld elkèpzelni az àlmod ott ahol abba mardt ès gondold hogy te hogyan folytatnàd elöször nem fog sikerülni vagy csak egèszen kicsit de minèl többet probàlod qnnàl jobban megy de megmondom neked az igazat èn nem nagyon probàlom ès nem azèrt mert fèlek az àlom paralizistol hanem mert attol fèlek hogy ha folytatom akkor nem fogom tudni hogy mi a valosàg mert ez az egèsz ha tèleg jol csinàlod akkor egy idő utàn màr valosnak tünik az egèsz ès az agyad mikor lecsukod a szemd önàloan csinàlja na èn ezt nem akarom de lehet csak èn vagyok nyuszi
2021. nov. 30. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!