Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthetnek ezek az álmok?

Mit jelenthetnek ezek az álmok?

Figyelt kérdés

Egyikre sem emlékszem teljesen pontosan részletre. Előzményben annyit, hogy minden éjjel álmodok és a nagyrészükre emlékszem. Illetve minden álmomban üldöznek.


HOSSZÚ LESZ!


Első:

Volt osztályommal, egy közeli városba mentünk kirándulni. Egy múzeum szerű valamit néztünk meg. Hatalmas de félelmetes mégis modern épület.

Egy ponton 3 osztálytársammal otthagytuk őket és hátra osontunk. (Legyenek Lili, Celi és Noémi) Ott találkoztunk egy évfolyam társammal.

(Legyen Anna)

Azt mondta talált valamit, egy lépcsőről jött le. Egy papírfecnit tartott a kezében, de elkapta mielőtt megnézhettem volna.

Felmentünk utana a lépcsőn és egy padlástérbe jutottunk. Tele volt társasjátékokkal. Azok között találtunk egy igazán érdekeset.

Leírás volt. Nem emlékszem mit írtak benne, mire szólított fel minket, de feladatokat adott, amiket eleinte mind az öten jó mókának találtunk.

Szóval elkezdtük teljesíteni a feladatokat.

Egyikre sem emlékszem.

Nehány után hazamentünk (pár napos kiándulás) Anna pedig felhagyott a dologgal.

A többiek sem akarták már annyira teljesen másmilyenek lettünk én viszont rákattantam. Képtelen voltam abbahagyni, kiakartam játszani, tudni akartam a végét, valaminek.

Végül velem tartottak.

A dolog annyira elborultá vált, hogy később összetűzésbe keveredtünk a rendőrséggel és menekülnünk kellett otthonról (azért jó lenne tudni mit csináltam álmomban).

Egy ideig elhagyott helyeken húztuk meg magunkat én pedig kis ideig különváltam a többiektől. Ekkor találkoztam egy apukával és a két kisfiával. Befogadott magához és pár napot nála húztam le. Kérdezősködött a játékunkról is de nem mondtam neki semmit.

Aztan a rendőrök ránk találtak és valami elég durvát tettünk ahhoz, hogy a férfit se hallgassák meg. Leakartak lőni, én pedig úgy tettem, mint aki elájul. A kisfiút is eltalálták két lövést adtak le és a vérének egy része rám fröccsent. A másik fiú nemtudom hol volt. A férfi üvöltött és őtis meglőtték.

Amikor a rendőrök elmentek (mert otthagytak minket) én felkeltem és elmentem. Nem néztem sem az ájult férfire sem a halott kisfiúra. Újra a többiek után mentem. Néhány nappal később, amikor a férfi már nem volt ott a kisfiút pedig nyilvan elvitték bekuckóztunk mind a négyen a házba. Itt tért vissza a férfi. Azt mondta nem az én hibám volt, vigyázni fog ránk mi pedig elhittük neki.

De ránk hozta a bajt.

Lili, Celi meg én elmenekültünk, amikor is hallottunk róla, hogy Noémia bajban van és segíteni akartunk neki. Vagyis ők. Én a játékot akartam játszani, Lili pedig velem jött. Azt hittem ha befejezzük véget vethetek ennek.

Sötét este van, hatalmas füves részen vagyunk mindenhol autók és őrök. Arrébb egy építmény. Azthiszem oda akarok bejutni.

Celi fut felénk, hogy Noémi halott. Csendre intjük de észre vettek minket. Futunk és Lilit elkapják, Celi utána rohan hiába mondom hogy menjünk már. Aztán felém fordul és azt mondja ez az egész az én hibám. Noémi azt mondta mindannyiunké. De ő tudja hogy az enyém.

Elrohan. Mikor hátra fordulnék azzal a férfivel találom szemben magam, akinek a fia halott. A képembe mondja, hogy mindkettő gyereke halott. És miattam.

Gyűlöl engem és egyre csak kiabál. A rendőrök a többiekre figyelnek én menekülnék, ütöm próbálok szabadulni és azt kiabálom, hogy Anna hibája. Nem az enyém. Az a hülye játék.

Megszúr egy késsel. Kiveszem a kezéből és elvágom a torkát. Undorító érzés és megkönnyebbülök amiért a fiai mar nem élnek. Akkor ébredek fel, amikor a sebre nézek.


Második:

Régies ázsiai világ egy vulkán belsejében állunk. Messze a peremtől, de még messze az aljától.

Van ott egy hosszú fekete hajú férfi (Jack) és a népnek prédikál. Távolabb áll egy fehér hosszú hajú férfi (Cedrik) én az oldalán állok és figyelek. Az ujjamon gyűrű van, Cedrik felesége vagyok.

Jack folyamatosan azt hangoztatja, hogy mindannyian kijuthatunk de Cedrik mogorván néz. Képtelenség kimászni. Azt mondja az egyetlen esélyünk párunknak ha a sárkány erejét használja. Így aktiválja. De Jack nem engedi el. Dulakodni kezdenek, hogy mindenkit kikellene vinniük a barlangból. Jack lelöki Cedriket és elveszi a kardját. (A sárkány abban van) de mielőtt aktiválhatná beomlik a sziklaszirt. Lezuhanunk.

Ugrás. Modern világ iskolás vagyok. Egy barátnőmmel a havas úton hülyéskedünk. Oldalt egy világoshajú nagyon mogorva fiú bámul engem, de nem veszek róla tudomást.

Aztán megcsúszok a jégen és egy feketehajú fiúnak ütközök.

Jackel vagyok. Eljegyzett és egy kis fedett részen állunk. Balra és jobbra tavacska középen betonhíd korlátnélkül. Nevetünk.

Pár év elteltével újra ugyanott, egy kisfiú rohangál körülöttünk.

Cedrik (a vilagoshajú fiú) odasétal. Rossz érzes fog el de udvariasak maradunk mindketten. A fiam mögém bújik.

Elkezd beszélni, de egy ponton átcsap abba, hogy szinte sírva hihetetlen haraggal üvölt velem, hogy hogy tehettem ezt? Nem értem miről beszél. De ő úgytűnik emlékszik. (Álmomból felébredve jutott csak eszembe hogy ez egy álom lehetett.)

Nekünk tamad, Jack arra utasít hogy fogjam a kicsit és rohanjak én pedig így teszek.

Végig szaladok a városon mire minden kigyullad. Cedrik csinálta és arra számítok, hogy amikor ránézek nevetni fog, de rettentően bánatosnak tűnik. Üvölteni kezdek vele, hogy megölte Jacket, mi a fenéért?

Tovább futok. Időugrás és egy fehér intézményben bújtam el. Elmegyógyintézet. A vezérlő szobában bújok el és félek. Cedrik az ajtón dörömböl füst jön a szobába. Mielőtt felébredek az ujjamon van a gyűrűje és betöri az ajtót. Hátrafordulok és megpróbálom leszedni (gyerekkel a kézben nem egyszerű). A hátamba lő.

(Utána egésznap fájt egy ponton a hátam még mindig furcsállom mintha tényleg meglöttek volna dehát honnam tudnám az milyen.)


Utolsó:

Ez egy rövidebb de ez érdekel leginkább.

Egyedül állok egy városban ami szürke és élettelen és nem az enyém.

Amikor hárafordulok látom a ruhámat ami piszkosfehér. A kezem teljesen szürkének tűnik, énis színtelen vagyok. Hátra nézek. A mezítelen lábam a vízben tocsog. Esett az eső és fázom.

Egy lejtőnek felfelé állok. Hátra nézve semmit sem látok. De komolyan teljesen normális város rész bár kihalt. Dühös leszek. Nemtudom mire de haragot érzek és félek és futni kezdek a lejtőn felfelé.

Kicsúszik a lábam alól a talaj és felébredek.


Vajon mit akar üzenni a tudatalattim?



2021. febr. 4. 06:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a szöveg :/


Lényegében akkor az történt, hogy te erőltetted a játékot, eltitkoltad a férfi elől, majd vmi rosszat tettetek, a férfi fiai véletlenül meghaltak helyetted, és téged okoltak, te pedig a játékot.


Nekem ebből az szűrődik le, hogy szeretnéd irányítani a dolgokat (a játék erőltetése), de nem bízol meg az emberekben (a papircetli, amit nem mutattak meg), és többször is szembesülsz azzal, hogy valamit nem jól csináltál, vagyis másokat megbántottál, de nem akarsz felelősséget vállalni (azt kiabálod, hogy nem a te hibád, hanem a játéké).


A második álomban elhagytál egy pesszimista embert (akivel vszeg nem voltál boldog) egy optimistárt (akivel minden happy) , amit egészen addig nem bánsz meg, míg újra nem talalkozol a régivel. És miért? Mert bűntudatod van, szomorúnak látod,és megsajnáltad, de emellett félsz is tőle. Nem tudom milyen a parkapcsati státuszod, de azt tudom javasolni, hogy hasonló helyzetben el kell engedni azt, aki mellett nem érzed magad boldognak, főleg ha félsz attól, hogy valahogy bosszút állna rajtad, ha elhagynád.


Utolsó: magányos vagy, egyedül érzed magad, üresnek. Nem látod azt, hogy mi fog következni ezután, az elkövetkezendő időkben. Kilátástalanság, tétlenség, és az ebből fakadó félelem és düh.

Kicsit mintha kezdenéd elveszteni saját magad.

2021. febr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg sokat írtam.

Ez igaz azthiszem ebben elég rossz a természetem, nem mindig vállalok felelősséget, de a valóságban éppen emiatt igyekszem nem olyat mondani ami gondot okozhatna. Vagy rosszul látom, vagy a valóságban tényleg jobban megvagyok, mint az álmaimban.


Nincsen párkapcsolatom, és mivel elég fiatal is vagyok még nem is volt. (Egy két tini szerelem épp lehetett volna de nem akartam soha, úgyhogy túlvagyok a 16-on) Ez volt az álom amit a legkevésbe értettem még részleteiben sem, mert egyetlen ilyen helyzetemre sem lehetne ráhúzni az álmot, még családdal vagy ilyesmikkel sem.


Utolsóhoz pedig. Sosem gondoltam magam magányosnak, csak amennyire mások. Van amiben egyedül vagyunk. Deazért próbálok akkor ezekre odafigyelni vagy megoldani őket. Köszi!

2021. febr. 5. 03:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!