Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan tudtok tudatosan álmodni?

Hogyan tudtok tudatosan álmodni?

Figyelt kérdés
Én is ki szeretném próbálni ezt a dolgot, csak nem tudom hogyan kell elő hozni. Egy pár ideje azt csinálom hogy amikor felelek és emlékszem az álmomra akkor ismételgetem magamban hogy eszembe jusson amikor rendesen fel kelek, és ilyenkor le szoktam írni a telefonomba (jegyzetekbe). Ezzel csak azt értem el eddig hogy egyre több álomra emlékezem és kicsit részletesebben is. Ti hogy csináljátok? Ezzel mindenképpen alvásparalízis jár akkor is ha főleg a hasamon és oldalt fekszek?

2021. febr. 7. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress róla interneten videót sok tutorial van róla. Én egy olyan módszert ismerek hogy nap közbe többször megkérdezed magadtól hogy álmodsz e és így álmodba is előbb utóbb meg fogod és ha rájösz hogy csak álmodsz akkor autómatikusan tudni fogod irányítani. Nekem véletlenül jött össze mivel annyira nem foglalkoztam a témával de én is álmodtam rájöttem hogy csak álmodok el kezdtem írányítani az álmomat. Az volt az érdekes hogy mikor irányítani kezdtem akkor már nem volt annyira valósághű az álmom inkább ilyen gondolatszerű lett az egész valamint a külvilágot is elkezdtem érzékelni
2021. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor feltett kerdes, illetve rengeteg anyag van neten, jutubon hozza, nezz utana jobban.


En az elso valaszolohoz hasonlo modszert alkalmaztam.


Eloszor is, kellett egy emlekezteto, en filccel felirtam kb 2 hetig a kezfejemre egy T betut. Ez azt szolgalja, hogy mivel almodban is FPS nezetbol latod a vilagot, ezert ha ebren vagy, es meglatod a T betut, vagy a karoradat vagy gyurudet, akkor a valosagban mindig mindig ismeteled el a datumot, kerdezd meg, hogy ebren vagy-e magadtol magadban es emlekezz vissza a legutobbi emlekedre.

Ez azert jo, mert almodban ugy latod magad, ahogy minden nap latod (mivel az alom emlekek es fantazia keverekei), es ezert almodban is vlszeg rajtad lesz a karorad, a T betu a kezeden satobbi. Es mivel "bemantraztad", ezert ha almodban meglatja az almodo agyad, automatikusan, pavlovi reflexszel meg fogja csinalni, amit te az eletben: elgondolkodsz a datumon, leutobbi emlekeden. Ebbol nagy esellyel eszedbe fog jutni, hogy a leg utobbi emleked nincs, vagy egy katyvasz az alombol es rajossz, hogy almodsz.


Tovabbi segitsegek: az alomban nem mindig mukodik jol allitolag a lampakapcsolo, ezert neha hiaba lapcsolod fel-le, nem kapcsolodik le (mert akkor nem latnal). Nekem ilyenre nem volt lehetosegem.

Tip 2, ami viszont nekem bevalt:

Almodban sokminden, peldaul a borod vagy a fal rugalmas. Allitolag, ha "megcsiped" magad almodban, akkor nem ugy nyulik a borod, hanem hosszan mint egy rago, ki tudod nyujtani. (Nekem nem ez valt be, hanem a kovetkezo:) Ha van egy fal melletted (az eletben mindig van vhol egy, almodban is biztos lesz, de mas kemeny targy is jo), es benyomod a falat, akkor az rugalmasan be is fog nyomodni.

Ezert amit korabban mantrakat mondtam, azok melle a valosagban beilleszthetsz csipkelodest, lampa kapcsolgatast, falra tenyerelest. Az utobbit például teljesen diszkreten meg lehet csinalni az eletben, hogy az emberek ne nezzenek bolondnak xd szimplan ratnyerelsz egy falra es nyomast gyakorolsz ra. Igy almodban ez is megtortenhet jo esellyel.

Mire ezek rogzulnek kb 1 het-2 honap kozott van. Van aki soha eleteben nem tud igy almodni, masok C4H10 (bután) néznek rád, mikor örömödben újságolod, mert ok mar szuletesuktol kb igy almodnak es nem ujdonsag (valosagban ilyen emberrel meg nem talalkoztam, de sok kommentben irjak).


Ez a reality check modszer.


Meg van kis segitseg:

Az almok nem tul jok a reszletekben, reszletesek,de mivel folyton valtozik, ezert a kis reszletek furak. Ezert ha az eletben pl apro szovegeket mindig elolvasod, figyelmet forditasz kis reszletekre, az agyad almodban is meg fogja tenni, es fel fog tunni, hogy valami nem stimmel.

Peldaul nekem rendszeresen az fordul elo, hogy ha telefonon szamokat akarok tarcsazni, a betuk/szamok kicsik, es ezert hiaba irok be valamit, peldaul 112, folyton megvaltozik 108ra pl majd mondjuk 134re es barmire random szamra. Van hogy mar iras kozben is hiaba nyomok 8ast lathatoan, megis 3ast "ir be a telo", van hogy csak miutan csörgetem a szamot elemelem a fulemtol es tok mas szam van ott.

Vagy peldaul egy tablan a felirat megvaltozik.

Es akkor kezdem erzekelni hogy valami nem jo.

Kevesszer almodtam tudatosan, ezek utan sokszor felebredtem, hogy elkezdtem realizalni, hogy almodok, de mar jo ut. Volt hogy szaladtam tudatosan, repultem tudatosan, vagy egyebek:D de meg en sem vagyok tul jo benne.


Plusz tanacs: alomnaplo. Ahogy felebredsz gondolj vissza az almodra, ha nem emlekszel ra, akkor is kicsit toprengj. Ha megvan, kezd el leirni, de jelenidoben, mert az agyad jobban visszaemlekszik, ha a "fogaskerekek" ugy porognek hogy eppen megtortenik a jelenet.

Ird le, minden lefekves elott olvass belole vissza parat, es reality checkkor is idezd fel a legutobbi almodat rogton a legutobbi emleked utan. Ha almodsz, sokkal nehezebb masik alomra gondolni, valszeg nem is fog menni.

Ez abban is segit, hogy egyre jobban emlekezz az almaidra. Kb 2-3 honap utan nekem mar pl volt olyan, hogy egyaltalan nem emlekeztem az alomomra, toprengtem az agy szelen -semmi. Aztan indultam a dolgomra, es ut kozben egyszer csak emlekeztem az egeszere. Vegiggondoltam, leirtam a telomba, majd otthon a naploba, es tu elesen emlekeztem onnantol. Es a tobbi emlekezetes almaimra is szinte tu elesen emlekszem felkeleskor.

Es hat ha emlekszel is, almodban konnyebb osszevetni a konkluziot, hogy hat igen epp almodsz.


Viszont azert ne bolondulj bele, mert nagyon benne lehet maradni ebben, belemelyedni, es hat jobb ha a valosagban a tobbi ember nem lat olyasmit hogy furan gondolkodsz epp vagy fura dolgokat csinalsz.


Ezzel kb ki is szotaraztam neked a videok es cikkek nagy reszet a modszerekrol.

Vannak meg tovabbi javaslatok, hogy pl mit tegyel, h ne ebredj fel, de azoknak kutass utana :p

2021. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok, meg annyi a vegehez, amit most olvastam, hogy egyaltalan nem jar mindenfelekeppen alvasi paralizissel (vagyis olysn módszerrel is be tudsz lepni tudatos alomba, de ha nem azzal probalkozol), viszont noveli a kockazatat, mert elofordulhat hogy "megebredsz" tudatodnal leszel, de nem tudsz megmozdulni pl.


De az iment irtam ide egy paralizis-asztalis projekcio temakorben ehhez a kerdeshez, olvasd el:


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__alomfejtes__1095356..

2021. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!