Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Meg lehet érezni a jövőt az...

Meg lehet érezni a jövőt az álmokon keresztül?

Figyelt kérdés
Két héttel ezelőtt volt egy olyan álmom, hogy a macskám kiment a kerti kapun, és nagyon szomorú voltam miatta. Sírva is ébredtem. Fel is jegyeztem az álomnaplómba, de nem tulajdonítottam neki nagyobb figyelmet. Aztán tegnap holtan találtam a cicát. Korábban is történt hasonló, pont azért kezdtem el vezetni álomnaplót, de eddig csak apróságokat "láttam előre". Eddig azt hittem, hogy ez csak az agy játéka, de most komolyan elgondolkodtam rajta, hogy tényleg meg lehet-e érezni a jövőt.

2021. márc. 11. 09:55
1 2
 1/11 Grimfox ***** válasza:
100%
Velem egész életemben csak háromszor fordult elő. Kétszer tökéletesen ugyanaz történt, amit álmodtam(pár másodperces események), és egyszer csak egy ember arca volt ugyanaz. Az álmomban teljesen sötét volt, és csak az arc volt benne jelen. Élőben a tömött metrón láttam. De ez is csak pár másodperces volt. Előre lehet álmodni dolgokat, de nem ez a jellemző, csak kevés álom vonatkozik a jövőre.
2021. márc. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem álmomban, hanem meditáció közben láttam többször előre dolgokat amik megtörténtek. olyan események, amik tőlem teljesen függetlenek voltak és nem tudtam volna befolyásolni magát az eseményt, csak azt hogyan reagálok rá. Szóval, elméletileg lehetséges.
2021. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Velem még nem történt ilyen, de a nagymamám azt mesélte, hogy mikor anyukám várandós volt velem, és még nem tudták milyen nemű gyerekük lesz, de már választottak fiú és lány nevet is, mamámnak álmában megjelent az apukája, aki már addigra nem élt, és leírta egy lapra a szüleim által választott lány nevet. Utána pedig kiderült, hogy valóban lányuk lesz :D
2021. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Nekem most nemrég volt egy nagyon para álmom:

A BlueBoxban voltunk haverokkal, meg az is ott volt akivel utáltuk egymást.

Egyszer csak egy mélynarancssárga eges temetőben találtam magam, régi sírok voltak benne, középen egy nagy sírral. A sír mögül kijött lebegve egy apáca(horrorfilmes) szerű valami, körben felém kezdett el jönni, majd közelnyomta az arcát az arcomhoz, a szemei sárgán izzottak, és szerintem meg akart ölni vagy elvenni a lelkem mint egy dementor a harry potterből.

Ekkor elkezdtem kapkodni a levegőt és felébredtem. Azóta is gondolkodok mikor elalszok hogy ez mi lehetet...

(Ez tényleg így volt nem troll válasz)

2021. márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég történt eset, brazil repülőszerencsétlenség.

Helio Neto megálmodta előtte való nap a repülő lezuihanását:


[link]


Arany János megálmodta édesanyja halálát:

"Egy nap, hasonló gyötrelmek közt álom ért rám – s jó édesanyámat halva láttam. A benyomás oly erős volt, hogy többé nem vethetém ki fejemből, ellenállhatatlan ösztönt érzék hazamenni, de miképp?"


[link]

2021. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Petőfi Sándor Jövendölés


"Mondád, anyám, hogy álmainkat

Éjente festi égi kéz;

Az álom ablak, melyen által

Lelkünk szeme jövőbe néz.


Anyám, álmodtam én is egyet,

Nem fejtenéd meg, mit jelent?

Szárnyim növének, s átröpűltem

A levegőt, a végtelent."


'Fiacskám, lelkem drága napja,

Napomnak fénye! örvendezz;

Hosszúra nyújtja élted isten,

Álmodnak boldog titka ez.' -


És nőtt a gyermek, lángra lobbant

Meleg keblén az ifjukor,

S a dal malasztos enyh a szívnek,

Midőn hullámzó vére forr.


Lantot ragadt az ifju karja,

Lantjának adta érzetét,

S dalszárnyon a lángérzemények

Madárként szálltak szerteszét.


Égig röpűlt a bűvös ének,

Lehozta a hír csillagát,

És a költőnek, súgarából

Font homlokára koronát.


De méreg a dal édes méze;

S mit a költő a lantnak ad,

Szivének mindenik virága,

Éltéből egy-egy drága nap.


Pokollá lett az érzelemláng,

És ő a lángban martalék;

A földön őt az életfának

Csak egy kis ága tartja még.


Ott fekszik ő halálos ágyon,

Sok szenvedésnek gyermeke,

S hallá, mit a szülő bus ajka

Kínjának hangján rebege:


'Halál, ne vidd el őt karomból,

Ne vidd korán el a fiut;

Soká igérte őt éltetni

Az ég... vagy álmunk is hazud?...'


"Anyám, az álmok nem hazudnak;

Takarjon bár a szemfödél:

Dicső neve költő-fiadnak.

Anyám, soká, örökkön él."

2021. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Régen rengetegszer álmodtam meg több másodperces részleteket a jövőből, mindig pontosan az és úgy történt a valóságban, ahogy az álmomban is. Pedig nem hiszek semmiféle kuruzslásban.
2021. márc. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem éjszakai vezetés közben volt egy képszerű bevillanás amint egy beláthatatlan kanyarban egy részeg biciklist elcsapok, aki előttem keresztbe áttolja a bringáját. Abban a pillanatban egyből fékeztem, és rövid időn belül megtörtént minden amit előtte részletesen láttam, kivéve hogy elcsapom a biciklist köszönhető annak hogy számítottam rá. Kellett pár nap amíg feldolgoztam a történetet...
2021. márc. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Velem egyszer olyan volt (ezt már le is írtam, itt GYIK-en még régebben agy másik ehhez hasonló kérdéshez), hogy egyik éjszaka azt álmodtam, hogy a családommal egy autóban utazunk, és aztán hirtelen egy másik autó belénk jött. Másnap anyukám mesélte, hogy pontosan ez történt az egyik ismerősével és annak családjával. Akkor azért kicsit beparáztam, mit ne mondjak.
2021. márc. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Ép pl minden olyan ember aki meghal a környezetemből ( akit jobban ismertem) egyszer álmodok vele, beszégetünk és elmondja az érzéseit 6-7 éves koromban volt először a dédimamámmal őt ébredés után is láttam magam mellett. Utoljára pedig egy lány ismerősöm lett öngyilkos, ő depressziós volt és azt üzente, hogy már megbánta és nem akart meghalni és már másképp cselekedne..
2021. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!