Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan tanuljak meg tudatosan...

Hogyan tanuljak meg tudatosan álmodni?

Figyelt kérdés
Régen olvastam róla egy könyvet. Gyakran sikerült is, de nem voltam profi a témában. Mindig csak véletlen történtek meg velem ezek az események. De ez már több mint egyéve volt. Azóta nem foglalkoztam a témával. Tudnátok tanácsokat adni? Régen azt hiszem az segített, hogy álomnaplót vezettem.

2021. márc. 16. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában arról szoktál álmodni, ami lefekvés előtt a fejedben jár.
2021. márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A célom az lenne, hogy képes legyek tudatos döntéseket hozni az álmaimban.

Mostanában még arra se szoktam emlékezni miket álmodtam. Régen volt, hogy egy reggel akár 3 álomra is emlékeztem. Szóval az is cél, hogy ne felejtsem el őket.

2021. márc. 16. 17:38
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez egy jó kérdés, mert nálam a vizsgálat nem működik, szokták mondani, hogy csipkedd magad, ellenőrizgesd a logikát, próbálj olvasni, nálam az a buktató hogy álmomba néha jobbak az érzékszerveim is mint élőben, bár te megpróbálhatod, lehet neked bejön, én elvagyok így is, pláne hogy mostanság csak szépen fogalmazva baszok benne mindig.
2021. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
még hozzátenném (saját tapasztalat) hogy kissé beittasodós nap után általában "erősebb" álmaim voltak.
2021. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha leírod az álmaid ébredéskor, jobban fogsz utána rájuk emlékezni.


Ha pl. a nap folyamán többször megkérdezed magadtól, hogy most épp álmodsz-e, akkor az álmodban is fel fogod tenni ezt a kérdést.


Igazából nem kell sokat hozzá gyakorolni szerintem.


Olvastam egyszer, hogyha a falat megfogod álmodban, az nem olyan lesz, mint a valóságban, na nekem pont ugyanolyan volt,de tisztán emlékszem rá, amikor rátenyereltem, és rájöttem hogy álmodom, mondtam is magamban, na ez a fal semmiben nem más itt az álmomban, mint a valóságban :D

2021. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj nem szokott eszembe jutni álmomban, hogy teszteljem pl: le lehet e kapcsolni a villanyt vagy érzek e valamit pl fájdalmat... Általában csak akkor történik meg ha rémálmom van és rájövök, hogy nem valóság, vagy valami negatív dolog történik. De sosincs olyan gondolatom, hogy valyon valóság e ami körülöttem van. Ezen lehetne valahogy változtatni? Miután megkérdőjelezem magam már minden jól megy. Aki tud éberálmodni az minden este képes rá?
2021. márc. 17. 13:01
 7/7 anonim válasza:
En amikor álmodom akkor álmomban sokszor mondom hogy álmodom ès álmomban tudok gondolkodni repülni ès álmomban pl ha sárkányra gondolok akkor megjelenik ès volt ojan álmom hogy 3emberrel repültem ès éreztem hohy fel fogok ébredni ès azt mondtam nekik hogy vissza jövök. Azota nem tudtam oda vissza menni de minden este álmomban tudom hogy álmodom ès hogy az csak a saját kèbzelö erömmel tudom irányítani de van amikor menekülök valaki elöl akkor van hogy tudom hogy gyorsan kène futni de nem tudok gyorsabban. Meg volt ojan hogy felfele repültem de tudtam hogy el fognak érni ès tudtam hogy felkel kelnem ès felkeltem
2021. márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!