Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az álmokat fel lehet idézni...

Az álmokat fel lehet idézni hipnózissal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az elfelejtett vagy félig feledésbe merült álmokat át lehet élni újra hipnózis segítségével?

2021. ápr. 8. 16:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem fedeztem fel semmit. Ezek már több ezer éves módszerek. :)
2021. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Bánki Tomi ***** válasza:

Szia kérdező!


Régen én is kerstem hipnoterapeutát azért hogy megpróbáljam felidézni azokat az álmaimat, amelyeket elfedett a feledés homálya. Utánna olvatam ahipnózisnak és nem is pazaroltam a pénzt próbálkozásra. Mint megtudtam az emberek 60% nagyon könnyen hipnotizálható (ők azok, akik miatt a TV-ben olyan k***a sok reklám van :( A maradék 40% nagyobb része csak részlegesen hipnotizálható, csak olyan dolgokra lehet szuggesztiókat alkalmazni, amiket éber állapotban ők maguk is akarnak. Az emberek egy kis része egyáltalán nem reagál a hipnózisra.

#9-esnek nagyon igaza van, amit a lefekvés előtti pohár víz és gondolj arra hogy emlékezni fogsz, egy próbát megér, viszont ez önszuggesztió, a hipnózisnak az alapja a szuggesztió ;) De működhet, attól függően mennyire vagy fogékony a hipnózisra.

2021. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A jövőbeli álmoknál talán működhet is, de mi a helyzet az eddigiekkel? Mármint azokkal, amikre nem emlékszek.
2021. ápr. 8. 21:06
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez az én jelenlegi álláspontom a jelenlegi ismereteim alapján: Az álom szinte mindig az elmúlt pár nap(általában 3) eseményeiből tevődik össze. Ha elkezded elemezni a szimbólumokat az álmodból, rájössz, hogy amire az elmúlt három napban gondoltál, amit hallottál, éreztél, ami történt veled, abból egy katyvasz az álom. Néha talán logikusnak tűnik, sokszor teljesen összevissza.Szerintem a nyugalmi állapottól függ, hogy milyen. Ennyit az álomfejtésről. Ha meg akarod tudni mit álmodtál 1 évvel ezelőtt, valószínűleg azt, ami előtte pár nappal történt veled, csak nem szó szerint hanem annak a részleteiből összerakott valami.Sokszor annyira elvonatkoztatott, hogy nem tűnik fel a hasonlóság, de a szimbólumokból,témájából, részleteiből kiderül, hogy az elmúlt napok történései ihlették. Egyesek szerint az álom egy figyelemelterelő, arra van, hogy aludjunk. Ha nem akarsz hülyeségeket álmodni, ne egyél be estére sokat és inkább nyugtató dolgokat végezz alvásidő előtt. Én arra tippelek, hogy este az agy feldolgozza az elmúlt napok eseményeit és ezekből látunk mi részleteket és próbálunk valami logikusat kihozni belőle kisebb nagyobb sikerrel.Ez lehet az álom. Ezért fontos az alvás, mert ilyenkor karbantartja magát az agy. Aki sokáig nem alszik az egy idő után hallucinálni fog ,,éber'' állapotban is. Pár nap nem alvás halállal végződhet. A minőségi alvásnak hatalmas szerepe van az életben.
2021. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Lehet, emléknek emlék, ha van olyan módszer amivel ezek könnyebben felismerhetőek akkor simán.
2021. ápr. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!