Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az agy hogy szed elő régi,...

Az agy hogy szed elő régi, évekkel ezelőtti dolgokat, amiről álmodunk, ha előtte eszünkben sem volt?

Figyelt kérdés

Reggelre azt álmodtam, hogy a gimnáziumi irodalom órán ültem az első padban egy osztálytársammal, aki egy női magazint mutogatott nekem. Azt olvasgattuk, mikor megszólalt az osztályfőnök, hogy szeptember elseje van, de másnap írunk egy kötelező olvasmányból valami beszámolót, amit igaz, hogy nem tanultunk, de nem mutatja meg hogy kell ezt írni.


Az ofőtől mindig félt mindenki a valóságban, nagyon szigorú volt. Viszont én évek óta nem találkoztam vele, de még csak nem is gondoltam rá. Viszont míg indultam dolgozni, az álom hatása alatt voltam. Előjött bennem az a rossz érzés.


Ti szoktatok ilyen régi dolgokat, vagy furcsákat álmodni??

Honnan szedi elő az agy ezeket a régi dolgokat?

N



2021. ápr. 19. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy nem kerül a tudatodba, az agyadban ott lehet. Ha bármi történik veled, ami valahogy hasonlít a sulira, akkor az előhúzhatja ezeket az emlékeket is. Például ha elolvastál egy hírt tegnap arról, hogy valaki ma szorongva megy iskolába a járvány miatt, de nem mer otthon maradni mert az ofő nagyon szigorú, pedig lenne oka rá stb. És ez az agyad számára hasonlított a te szorongásodra az osztályfőnök miatt.
2021. ápr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grimfox ***** válasza:
100%
Asszociáció révén. Valami olyan behatás éri az agyat, ami kapcsolódik az adott emlékhez, de az éber tudat ezt elnyomja, vagy csak nem veszi figyelembe a felbukkanó emléket, mert más köti le a figyelmét. Álomban ez az éber figyelem maximum mutatóba van jelen. Ha a közelmúltban ért egy behatás-bármilyen formában-ami a tudattalant emlékeztette arra a helyzetre, amiről az emlék szólt, és jelentőséget tulajdonít neki, akkor elő fogja kaparni még a legmélyebb agytekervényből is.
2021. ápr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az agy rengeteg dolgot tud megjegyezni. Még ha valami konkrétan nem is jut eszedbe, de valahol mélyen ott van
2021. ápr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Simán.
2021. ápr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!