Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez egy prófétikus álom lehetet...

Ez egy prófétikus álom lehetett? Előfordult már veletek, hogy szimbólumokon keresztül, az álmaitokban kaptatok útmutatást?

Figyelt kérdés

Bevallom, kissé szkeptikus vagyok az ezotéria és álomfejtés területén, de a múlt éjjeli álmom nem hagyott egész nap nyugodni, s miután elkezdtem fejtegetni, még inkább nem hagy...:D


Röviden: álmomban egy karneválon jártam, ahol mindenki szépen fel volt öltözve, a reneszánsz kort idéző öltözékbe. Egy cigány jósnő sátrába akartam betérni egy férfivel, akit nem láttam tisztán, de tudtam, hogy a párom volt. A jósnő azt mondta, nem tud jósolni nekünk, mert "állott a levegő" és ki kell nyitni a főkaput. A páromat szimbolizáló homályos férfialak nem volt hajlandó segíteni, így egyedül próbáltam kitárni a kaput. Nagyon nehezen ment, mert a kapunál állók nem igazán segítettek, nem tudtam mivel kipeckelni és ki is röhögtek, amíg bénáztam :D leszidtam őket, hogyha segíteni nem tudnak, legalább ne hátráltassanak a szemét megjegyzéseikkel. Nagy nehezen sikerült kitámasztanom stabilan a kaput. Erre az addig röhögők hoztak nekem sört meg sajtos hot-dogot.


Utána haza kellett mennem a szüleim házába. Anyukám kétségbe volt esve, mert mindenféle egzotikus állat akart bejutni a házunkba, tukánok, majmok, és egy fekete párduc pár. Szép lassan közelítettek még a hátsó ajtót. Én próbáltam elhessegetni az egyik párducot, az meg rám ugrott és az arcomba morgott, de nem támadott meg. Megértettem, hogy békén kell hagynom az állatokat. Utána megjelent egy különös, alacsony férfi, aki megetette az állatseregletet és azok meg türelmesen várakoztak a házunk mögött. Anyukám hálából meg akarta vendégelni az alacsony férfit, aki elfogadta a meghívást, de az étel helyett a szobanövényeinket rágta. Én meg egyből rászóltam, hogy de az mérgező. És éreztem, hogy szeretem ezt az embert és vissza akarok menni vele a cigányasszony sátrába.


Úgy érzem, hogy ez az álom rengeteg olyan szimbólumot tartalmazott, ami a jelenlegi élethelyzetemet és lelkiállapotomat írja le: valóban megfeneklett a párkapcsolatom, a párom nem hajlandó önállósulni és haladni a közös életünkkel, nem hajlandó segíteni (az álmomban egyedül nyitottam ki a kaput, hogy kizavarjam az állott levegőt). A fekete párducnak kicsit utána kellett hogy nézzek, elvileg az új lehetőségeket, a számvetést, az önértékelő kérdések feltevését szimbolizálja. Az álmomban a párduc figyelmeztetett, hogy ne meneküljek ezek elől. És amikor elfogadtam, utána jött az a fura alak.


Lehet baromságnak tűnik, de én úgy értelmeztem, hogy ki kell, hogy törjek a mostani élethelyzetemből, mert nem vezet sehova, de nem lesz egyszerű megtalálnom az utamat (nehezen tudtam kipeckelni az ajtót és ki is nevettek), de a végén megtalálom azt a valakit vagy valamit, akivel/amivel komolyan tervezhetek.


Kérdésem tehát, ez egy prófétikus álom lehetett? Tapasztalt valaki hasonlót? Vagy csak a jelenlegi lelkiállapotom ilyen sematikusan tör föl a tudatalattimból?


Előre is köszi!



2021. máj. 24. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért :D hahotázol ?
2021. máj. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem
2021. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SZücsöm ***** válasza:
Nem
2021. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Te meg miért nem tudsz a kérdésre válaszolni? :D
2021. máj. 25. 11:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes álom. Szerintem inkább feldolgozni segít a dolgaidat. Nagyon helyesen gondolod egyébként, nem jó egy olyan hajóban evezni, amit egyedül te hajtasz, viszont még szereted a párod és erősen próbálkozol. Sajnos tudat alatt tudod, hogy ez nem mehet tovább, ezután két lehetőség van: vagy megoldjátok-bár személy szerint én a kapuról szintén új lehetőségekre asszociálok-vagy pedig szakítotok.

Sok erőt kívánok neked!

2021. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2021. máj. 29. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!