Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nem tudom irányítani az...

Miért nem tudom irányítani az álmomat?

Figyelt kérdés

Tegnap éjszaka elaludtam, és még az álom legelején rájöttem, hogy jé, álom!


Úgy kezdődött, hogy valami mező közepén motoroztam. Direkt nem akartam nagy változást (akkor garantált az összeomlás) hanem csak repkedni akartam egy kicsit a mező fölött. Pár másodpercig tartott, szinte azonnal homályos lett minden (mint valami sűrű, fehér köd) és felébredtem.


Újabban nagyon-nagyon ritka, hogy tudatosan álmodom (gyerekkoromban volt rendszeresebb) és sokszor nagyon kell küzdenem, hogy ne ébredjek fel. Miért, és mit tudnék tenni?


2021. jún. 29. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy tudatos álmodó azt tanácsolta hogy ilyenkor mikor tudatára ébredsz a saját tengelyed körül forogni kell egyet és akkor nem zökkensz ki. Nem tudom mennyire vállik be nem próbáltam még de nekem is volt már tudatos álmom.
2021. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy minél jobban fókuszálsz arra amit csinálsz, annál tovább tudod megtartani a tudatosságot.

Hogyha csak úgy "elvagy" mint hal a vízben, akkor megesik, hogy visszasodródsz a sima álom törvényei által irányított helyzetbe.

Nekem akkor voltak a leghosszabb tudatos álmaim, amikor mindig volt valami új ötletem, folyamatosan úton voltam valamerre és azon agyaltam, hogy mit csináljak. Figyeltem mindenre, irányítottam a fókuszt. Ha nem irányítasz, akkor elveszted a kontrollt az álom felett.

2021. jún. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Sajnos pont ezaz, hogy ha fókuszálok, akkor nem az álom felett veszítem el a kontrollt, hanem felébredek :(
2021. jún. 29. 10:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor benne vagy az álomban, próbálj meg a környezetedre fókuszálni, ne a gondolataidra.


Hegyezd ki az érzékszerveid :D


Mit látsz, mit hallasz, mi vesz körbe. Ezzel meg is teremted a világot.

2021. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan volt velem egyszer, hogy a hangokra figyeltem fel, és az egész álmombam végig szólt egy komolyzene, ami mindig passzolt a különböző helyszinekhez de annyira tisztán hallottam, és annyira érdekes volt, mintha a tudatalattim összerakott volna magában egy konkrétan művet :D
2021. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es pont azt akartam írni, hogy aki nagyon fókuszál az elején, az pont hogy kizökken, ha már profin megy akkor ok. 1-es vagyok.


Én mondjuk rémálmot alakítottam át vicces álommá mikor tudatára ébredtem, hogy ez csak egy rémálom, és csak utána ébredtem fel.


Csak úgy random még nem sikerült, hogy na most úgy alszok el, hogy tudatos álmom lesz.

2021. jún. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!