Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodom azt… (figyelem...

Miért álmodom azt… (figyelem érzékeny téma)?

Figyelt kérdés

Évek óta, hogy megerőszakol egy tanárom.

Fura homályos álmok, intenzíven érzem az szagokat, felriadok rájuk.



2022. aug. 2. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Lehet már megerőszakolt csak nem emlékszel rá. Beadott valami drogot, vagy csak az agyad rejti el előled a konkrét emléket, de álmodban mégis visszatér.
2022. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Én a helyedben fölbérelnék egy magán detektívet.
2022. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szimpla félelem a tanároktól is.
2022. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én arra tippelnék, hogy a megerőszakolás képletes szimbóluma a tanár viselkedésének, vagyis tényleg rád próbál(t) erőszakolni dolgokat, ami miatt elnyomva, megszégyenítve, és tehetetlennek érezted magad (némelyik tanár tudjuk, hogy visszaél a pozíciójával, és érezteti "hatalmát" a diákok fölött, akik ezellen nem tudnak vagy nem mernek védekezni.)

Ennek lehet szexuális töltete is, mert az agyad összekötheti ezt a fajta tanári viselkedést az ellenkező nemmel, még akkor is, ha ő ilyen utalást amúgy nem adott.

Ha pedig mégis adott, akkor egyértelmű.

Mindenesetre, valószínűleg mély nyomott hagyott benned a viselkedése, és tudatalatt félsz ettől az elnyomástól, a tehetetlenség érzéstől.


Az első válaszoló sem írt egyébként hülyeséget, mert a trauma ellen tényleg így védekezik az agy, hogy kitörli az emlékeket, de egyéb erre utaló jelekre vszeg emlékeznél.

Ha tényleg rendszeresen vannak ilyen álmaid, és Emellett érzed, hogy valami nincs rendben veled, pl. az életed többi területén is tapasztalsz valamiféle negatív változást, akkor érdemes mélyebbre ásni, beszélni mondjuk egy pszichológussal, hogy mi lehet az ok.

A hosszú időn keresztül visszatérő álmok komolyabb problémákra is utalhatnak, olyan elnyomott érzésekre, amik kihathatnak a jelen életedre is.

2022. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem tudat alatt vágysz az erőszakra.
2022. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5, Biztos nem ötös


Vannak fura dolgok az életemben, amiket nem tudok hová rakni, lehet, hogy van köze ehhez, nem tudom. Elmegyek majd egy pszichológushoz.

2022. aug. 3. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!