Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez tudatos almodasnak szamit?

Ez tudatos almodasnak szamit?

Figyelt kérdés

Nem gyakorlom a tudatos almodast, es nem is foglalkozok vele, csupan rovid idokozonkent felbukkan az eletemben, mint tema, es ez utan akadnak "spontan" tudatos almaim.

Ketto ilyen volt, azomban nem tudom, hogy valoban azok voltak-e. Mindket esetben a 2.szinten almodtam tudatosan, azaz az almomban azt almodtam, hogy tudatosan almodom. Nem tudom mennyire ertheto. Mindket esetben valami nem valoszinu eset miatt reality checkeltem, es igy jottem ra, hogy almodok. Azonban mindket esetben 10-20 mp-nyi tudatos alomrol volt szo, ugyanis nagyon gyorsan szetesett, majd felkeltem az "elso" almomba.


Ez tudatos almodasnak szamit?


Illetve most elkezdett foglalkoztatni a dolog, es elkezdtem gyakorolni. Rendszeresen reality checkelek, es napkozben is "tudatos" vagyok, neha a tudatalattim feldobja h kene checkelni es vizsgalodni, hogy ebren vagyok-e. Emellett milyen technikat javasoltok?

Koszi a valaszokat.



2023. jan. 9. 14:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
+kieg.: Almomban mindent elfogadok tenykent, azaz ha eppen gyemant esik az egbol, vagy egy dino leragja az ujjaim, elfogadom, hogy ez van es kesz. Ezt hogy kehetne korrigalni, hogy ilyenkor felismerjem az almot? Az altalam elkezdett technika ezen segitenk fog?
2023. jan. 9. 14:51
 2/13 anonim válasza:
100%

A kérdésed alapján Dani Tudatos videóiból tanultál leginkább, de ha mégsem, figyelmedbe ajánlom:

https://www.youtube.com/watch?v=Vuz7gHxESks&list=PL6ZsPQCbR2..


Igen, tudatos álmodásnak számít amit tapasztaltál, de csak alacsony szinten, úgy érzed, mintha tudatosan álmodnál, de valójában nem te irányítod.


Minél többet foglalkozol a témával, annál inkább szkeptikusabb leszel az álmaidban, egy idő után már nem fogsz elfogadni lehetetlen dolgokat.

2023. jan. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, tole lattam meg nagyon regen egyaltalan a jelenseget.

Es igen, nem tudom iranyitani. Mikor ontudatra ebredek, tudom h almodom de megsem en iranyitok. Mindket esetben elestem es ezert keltem fel.

2023. jan. 9. 15:19
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Éber tudattal menj álomban es fogdoss meg tárgyakat magad korul
2023. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Es ezt hogy lehet kivitelezni? Esetleg technika neve? Es akk kutatok utana.
2023. jan. 9. 16:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5-6 ora alvas utan legyél ébren egy kicsit aztan fekudj vissza es hozd mozgásba az elképzelt tested ugy hogy pl felkelsz az ágyból, mint ahogy igazából kelsz fel csak erőteljesen képzeld el, persze miután felkeltél (álmodban) képzelj el valamilyen másik helyszínt, ne a szobádat, mert azt fogod hinni, hogy tényleg felkeltél

Aztán folyamatosan fogdoss meg mindent amit látsz

2023. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az álomban álmodás még nem számít tudatos álomnak én is tisztában szoktam lenni hogy álmodok és ezért kiélem a vágyaimat is álmaimban és ezért már nem tudtan megijeszteni a szörnyek csak mintha filmet néznék és a rossz álomban öngyilkosságot szoktam elkövetni álmomban és akkor feléberedek a magas helyekről leugrást szoktam használni mert megijedek és a földetérés elött felébredek de ha a kocsik elé ugrok akkor a rohadékok kitérnek hogy kapjon el a gonosz.
2023. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7#

Nem az alom az alombant ertettem tudatos almodasnak.


Tobbieknek koszonom. Johetnek meg tippek.

2023. jan. 9. 19:05
 9/13 anonim ***** válasza:

A hipnagóg fazisban meg tudatodnál vagy, de nem iranyitod, hogy mkt látsz. Ezt a tudatos megfigyelő szerepet, ha fenn tudod tartani végig az elalvás folyamatában, akkor menni fog. Biztos nem mindíg. A tárgyak érzetének, leellenőrzése jó módszer.

Én egyszer valaki másban landoltam. Azt nagyon lecsekkoltam.

Vagy vannak a fals felébredesek is, akkor is ra lehet jönni, hogy ez álom, ha már volt pár szint, pár fals.

Lehetnek ezek parhuzamos világok is és egy párhuzamos önmagában ébredés az álomban. Erre is volt példa. Vagyva túlvilágon eszmélsz fel halott rokonok között, erre is volt példa.

2023. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A fantázia szint fejlesztése jó módszer, elkepzelni ezt azt akar csukott szemmel, akar nyitottal


9. Vok

2023. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!