Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Sikerülni fog valaha a tudatos...

Sikerülni fog valaha a tudatos álom? Mit kéne még megpróbálnom?

Figyelt kérdés

Anno 20 éves korom körül nagyon rá voltam pörögve, elkezdtem álomnaplót vezetni, minden kis foszlányt felírtam, ennek hatására sokkal több álmomra is emlékeztem. Valóságteszteket is végeztem véletlenszerűen, amikor épp eszembe jutott. 1-2 alkalommal már sikerült is ráeszmélnem, hogy álmodom, de azon nyomban felébredtem. Egy idő után meguntam, hogy nem akar sikerülni, egyre ritkábban írtam álomnaplót, aztán szép lassan el is felejtődött az egész.

Most vagyok 28, kb. másfél éve jegyzetelem az álmaimat megint, de sokkal ritkábban álmodok, és akkor sincsenek olyan kerek egész történetek, mint korábban, és ezen a naplózás se nagyon segít. Kb. 2 hónapja elkezdtem azt csinálni, hogy akárhányszor rágyújtok, csinálok egy valóságtesztet, ebből már rutin lett, de álmomban még így se jött elő, pedig volt már olyan, hogy ott is dohányoztam.

Mi lehet a probléma? Mivel próbálkozzak? Vagy lehet, hogy alapból alkalmatlan vagyok erre?



2023. jún. 5. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bar en gyakran tudom, hogy almodok meg is kiprobaltam ezt a modszert amivel 3 nap alatt sikerult is!


Gyakran, orankent, vagy amikor eszembe jutott, meg csíptem a kez fejemet, csak ugy random. Aztan álmomban mentem egy réten es ugyan ugy meg csíptem magam es nem ereztem semmit es akkor fel eszmeltem, hogy sikerult es almodok es tudom!


En ugy gondolom le irni az almokat nem fog abban segiteni. Hogy fugg e ossze?

2023. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Éber tudattal kell álomba menni ennyi a titok
2023. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó válaszok.

Nekem minden cigaretta meggyújtása előtti "valóság-ellenőrzés" vált be, de már nem dohányzom, és nem csinálom, abba is maradt.


Szerintem gyakorolj tovább, jó a mit csinálsz, sikerülni fog.

Vannak a bioritmusunkhoz hasonlóan különböző periódusaink, ha rendszeresen gyakorolsz, lesz olyan amikor minden épp a csúcson van, és működni fog.

2023. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1: az álmok leírása abban segít, hogy az ember többször emlékezzen az álmaira

Van, aki nagyon ritkán emlékszik rájuk, de ha ezeket szándékosan feljegyzi magának, akkor már egyszer szándékosan felelevenítette ébredés után. Ha meg utána néha át is olvassa a korábbiakat, az még többet segíthet abban, hogy több álomra emlékezzen az ember

Én például néhány hetente/havonta kelek úgy, hogy 1-2 mozzanatra emlékszem az álmomból - így aztán csipkedhetem magam nap közben

2023. jún. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
En 4 evig irtam álomnaplót, semmit nem segitett, volt hogy heteken kersztul csak azt írtam bele hogy "ma nem álmodtam semmit", ha meg álmodtam, az meg akkor katyvasz volt, hogy nem bírtam kiigazodni benne
2023. jún. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerek korom óta tudatosan álmodok és sok álmomra emlékszem. Volt egy álmom hétáltunk egy hosszú utón 2idegennel akiket soha életemben nem láttam aztán nagy sárkányok repültek feletünk és sok bodé volt az út két oldalán és azt mondtam világutanak a sarkányok de ez csak egy álom. Aztán volt olyan álmom hogy egy mezőn voltam és láttam egy magas lest felmásztamrá és ott volt egy fiu meg egy lány de azokat sem láttam még soha életemben alány azt mondta álmomba hogy üldözik öt és azért bujkál ott mondtam neki tudok repülni aztán repültem és mondtam neki te is tudsz gyere és repült őis és mondtam neki a nevemet meg azt hogy ez nem valóság csak álmodom és nemsókára felfogok ébredni de vissza jövök hozza azt mondta várnifográm. Azóta sem tudok vissza menni az álomba.sokszór álmodom olyan emberekről akiket soha nem láttam de mindíg tudom álmomban azt hogy csak egy álom.
2023. jún. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!