Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelentenek az álmok?...

Mit jelentenek az álmok? Miért álmodunk? És mit?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Leírni hosszadalmas lenne, olvasd el inkább Sigmund Freud Álomfejtés c. könyvét.
2009. jan. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yuda válasza:
100%

Az álmok többségében nem jelentenek semmit-vannak kivételes képességű emberek,de ez a ritkább eset.


Sokszor pl. arról álmodsz,ami jobban foglakoztat és visszatér álmodban,de olyan is van,hogy megoldások születnek ilyenkor egyes problémákra,mert pihentebb,nyugodtabb az agy.Nekem is volt már ilyen.Ilyenkor nem figyelsz semmire,nem zavarnak külső körülmények és beindulnak bizonyos automatizmusok.


Aztán még vannak általános álmok,amelyek legtöbbünkkel előfordultak már életünkben,épp ezért nem kell belemagyarázni személyes jellegű dolgot,mint pl.repülünk ,vagy üldöz egy nagy kutya,vagy zuhanunk-és persze vannak félelemből,szorongások miatt visszatérő álmok és még hosszú volna felsorolni.

Nekem pl. elég sokáig kellemetlen, visszatérő álmom volt az iskolásévek ideje-újra átéltem az akkori eszemmel elszenvedett kellemetlenségeket-de szerencsére elmaradt.

2009. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Álmainkban a napi eseményeket dolgozzuk fel. Ha nem emlékszel akkor nagyon mélyen aludtál. Én például ha nem tudom vlmivel feldolgozni az eseményeket ideges és nyűgös vagyok :S Volt amikor két hétig nem tudtam mit álmodok és aztán az egyik éjszaka nagyon félelmeteset álmodtam...de az utóbbi két hét eseményeit ott tudtam feldolgozni :D És az em ber mindig álmodik ;) csak valamikor nem emlékszik, ennyi:D
2009. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én szinte minden héten álmodom ugyanazt, hogy "valaki" megerőszakol (akit szerintem mind ismerünk...), csak mindig különböző helyen. ez mit jelent??


14/L

2010. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
semmit
2023. szept. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!