Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvási paralízisnél ez hogy van?

Kérdezőcske2 kérdése:

Alvási paralízisnél ez hogy van?

Figyelt kérdés

Állítólag,hogy úgy érzi az ember,hogy valami van a szobában,ágyon ,valami szörnyűség. Na már most ezt látni lehet a nyitott szemmel és ezért félelmetes. Na de ekkor a valódi szobát látjuk?a szemünk rendesen működik?


Kipróbálnám milyen egy ilyen paralízis de csak akkor ha pl nem magam alszom mert ha történne ez a dolog s látom, ott az én barátnőm/rokonom mellettem ,nem félnék,vajon ez így történne,hogy őt is látnám?



ápr. 21. 22:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
85%

Szia, régen én is kíváncsi voltam, milyen az alvásparalízis, ki akartam próbálni, addig a pontig amíg meg nem történt.

A legbrutálisabb érzés, nagyon rossz, félelmetes mintha egy horrorfilm, vagy a legrosszabb rémálmod valóra válna. Nekem nem volt olyan durva, mint másoknak, de ez is olyan volt, hogy rágondolok és kiráz a hideg.

Ha szeretnéd elmondom nagyon részeletesen, de a kérdésedre válaszolva, igen a szem az rendesen működik. A telefonomon ment a zene, hallottam, láttam a fényét, az ablakon ki tudtam nézni, láttam az eget stb. tudtam mozgatni a szemgolyómat. Lényegében az alvás és az ébrenléti állapot egyszerre valósul meg, ami olyan hallucinálásokkal jár, amit mintha valóságként élnéd meg, és mivel a tested alszik, ezért nem tud megmozdulni, le vagy bénulva teljesen.

Melletten feküdt a hugom, hallottam is, hogy horkol. De nem tudtam neki szólni, mivel le volt bénülva a szám, a hangszálaim, nem jött ki hang a számon, hiába erőlködtem. Ha kérdesed van nyugodtan kérdezz!

ápr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem egészen kiskorom óta vannak ilyen gondjaim. Akkoriban azt hittem, hogy ezek csak rémálmok, később tudatosult bennem. Bővebben szívesen mesélek privátban a "legdurvább" esetekről, bár mondhatni, én megúsztam "ennyivel". Engem ezek a jelenségek már nem annyira sokkolnak, utólag megnyugtatom magam, mert tudom, hogy mivel volt dolgom. Viszont önmagamtól nem próbálnám ki, soha. Mentálisan túl nagy a nyomás egy-egy paralizis után, s hidd el, hogyha bátornak is gondolod magad hozzá, nem leszel az. Talán soha nem érezheted magad ennél jobban kiszolgáltatva.


Ennek okozója az, hogy REM fázisban ébredünk. Ilyenkor van esély ilyesmire. A test még nyugalmi helyzetben van, úgymond még alszik, az agyunk azonban már felébredt. Nagyon ritkán olvasni, hogy nem az eredeti helyszínt látják az emberek, velem eddig még nem volt ilyen, mindig a szobámban voltam. Szóval lehet ez csak kamu, fogalmam sincs. És igen, a szemedet tudod mozgatni, működik. Szinte csak az, az egész testeden..

ápr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
74%
Heti rendszerességgel van jelen. Ez van. Nincs mit tenni.
ápr. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

De van mit tenni

Megnyugszol

Valami kellemes, szép dologra gondolsz


Szívesen

ápr. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Az alvásparalízis attól van hogy az érzékszerveid már alvás közben elkezdenek működni. Látod a szobát, de az agyad még kreálhat dolgokat és ami fontos hogy le vagy bénulva, nem tudol beszélni sem, fokozatosan tudsz elkezdeni mozogni, de azt is nagyon nehezen.


Az időtartama változó, ha nyugodt maradsz és előadásként szemléled a helyzetet, akkor a legrövidebb

ápr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A rossz erzesek generaljak a még rosszabbat

Neken volt olyan hogy hason fekudtem balra volt a fejem forditva, nem tudtam mozogni, egyre szornyubb volt, mar lélegzés is egyre nehezebben ment, aztan jottek az egyre sotetebb gondolatok, hogy vizbe vagyok, bele fogok fulladni, ez mégszornyubb kepeket generalt, aztan valahogy megnyugodtam es vegul egy tengerparton voltam a homokban aztan felébredtem

ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Tini korom óta vannak alvási paralíziseim. Volt olyan időszak amikor minden alvásnál akár többször is, aztán fél évig semmi.

Az első pár alkalommal amikor nem tudtam hogy mi ez, nagyon megijedtem. Aztán olvastam róla sokat és megnyugodtam. Neki soha nek volt semmilyen durva dolog. Néhány alkalommal hallottam hangot pl mintha párom éppen bejönne az ajtón (egyedül voltam otthon), vagy 1-1 szó. De amugy soha semmi. Nem volt olyan amit sok helyen olvastam hogy szellemeket lát az ember, meg olyan mintha az ágyadra meg rád ülne egy szörny. Semmi ilyesmi.

ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam is előfordul. Főleg akkor mikor stresszesebben élem meg a hétköznapjaim. Eleinte nagyon paráztam, utána is féltem elaludni. De, mostmár mikor ez történik velem, akkor egyáltalán nem félek. Tudom, hogy hamarosan vége lesz. Így nézem mi történik, majd utána rendesen felkelek. közben nyugtatom magam, hogy ne aggódj, ez csak a szokásos. mindjárt vége.
ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7: Nekem pedig volt egy pontosan olyan élményem, amikor azt éreztem, hogy valaki vagy valami a mellkasomon ül, vagy inkább annál fogva nyom lefelé az ágyban, miközben én mozdulni sem bírtam. Ráadásul azt is tisztán hallottam, hogy az ágyrugók recsegnek-ropognak alattam.
ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ooo,nagyon szépen köszi mindenkinek! Igazából számolok vele hogy ez is benne van a pakliban mert utóbbi időben rendre rosszakat álmodok,de olyan csufokat. S felriadok és akkor jön a félelem,de mozogni tudok, általában iszok egy pohár vizet s vissza fekszem
ápr. 22. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!