Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mi az alvásparalízis és mikor...

Mi az alvásparalízis és mikor jön elő? Meg lehet valahoyg akadájozni? Vagy egyáltalán ez jó dolog?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Általában tizen-huszon éves korban jön elő a legtöbb embernél.Megakadályozni nem lehet.Aki nem fél tőle,annak akár jó is lehet,ha szeret efféle élményekkel kísérletezni.
2011. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ez úgy kb micsoda? álom vagy mi?
2011. márc. 10. 14:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Az amikor az agyad hamarabb ébred fel mint a tested és ezáltal úgy érzed, nem tudsz mozogni és kb. mintha valaki ülne a mellkasodon... ezt olvastam, de nekem szerencsére nem volt ilyenem soha.
2011. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az alvásparalízis az a pont, amikor a környéki idegrendszered hogy úgy mondjam elalszik, és az izmaid is megpihennek. Ilyenkor az agyad ébren van, a szemedet tudod egyedül mozgatni, ritka esetben a szádat. A szó a paralízis szóból jött, ami annyit tesz, bénultság. Ebben az állapotban fekszel az ágyadon, a tested alszik és semmit nem tudsz mozgatni, nem érzed a tested. Csak látod magad körül a dolgokat, és általában mivel közel áll az álom határához, ezért ijesztő lényeket, különös szituációkat láthatsz. Ezektől nem kell félni, csak hallucinációk :) Elő lehet idézni, van, akinek nagyon jó élményt nyújt, van, aki nagyon tart tőle. Ez egyénfüggő :)
2011. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Nekem már volt, nem is egyszer. Én nagyon tartok tőle, bár én nem látok dolgokat hanem hallok mindenféle hangokat. Nagyon rossz élmény:S
2011. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat! :) Nemszeretném, de hoyg lehet előidézni?
2011. márc. 10. 16:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem 14 éves koromban kezdődött....de mára (25 vagyok) csak néha "jön elő" , ha stresszes vagyok például.

Elejében nagyon féltem,mindenféle árnyakat láttam,olyan volt mintha lefogtak volna, nem mertem elaludni, a szüleim meg csak kinevettek, hogy csak rosszat álmodom....

Miután megtudtam, hogy mi lehet ez és igazából mi is a bajom, máshogy fogtam fel az egésze. Elkezdtem megfigyelni, hogy mikkor jön elő van-e előjele stb....

Például ha érdekesen zúg a fülem mikor "felébredek" és nem tudok megmozdulni akkor, nem már tudom hogy mi jön....

2011. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem úgy sikerült egyszer előídéznem,(bár nem akaratlagosan) hogy rohadt álmosan meditáltam, és próbáltam fenn tartani a tudatomat(gondolom a testem elaludt,de a tudatom nem) aztán jött egy kis filmszakadás és arra keltem fel, hogy nem tudok megmozdulni. a szemem csukva volt, de olyan volt mintha átláttam volna a szemhélyamon. a szobában minden ugyanúgy nézett ki ahogy lenni szokott csak a tv bevolt kapcsolva pedig már kikapcsoltam, oszt' észbekaptam, hogy ez lehetetlen. nagyon beszartam és ahogy próbáltam megmozdulni, eltorzult a kép és a tv elkezdett közelíteni felém:D azután felébredtem...akkor nagyon beszartam, de így vissza gondolva nem volt olyan rossz, szívesen átélném mégegyszer:D
2011. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló: Ez nem alvásparalízis volt, ez egy OOBE volt, vagy ha szkeptikus vagy akkor fogd fel tudatos álomként :) nekem milliószor volt már ilyen, pedig csak 15 vagyok.
2011. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az alvásparalízis az asztrál utazás "előszobája".Ha kedvet kapnál az asztrál utazáshoz,olvasd Robert Bruce :Értekezés az asztrál projekcióról -című írását.A neten megtalálható.Ebből megtudhatod,hogyan idézhető elő ez az élmény.
2011. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!