Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan lehet a kreativitást...

Hogyan lehet a kreativitást előhozni magamból?

Figyelt kérdés
Az álmaim iszonyat pörgősek, mindennap emlékszem, hogy mit álmodtam az éjjel, rendkívül összetettek, sokszor van úgy, hogy elképzelek egy jelenetet, vagy csak gondolok valamire, és már félig alszom, de még mindig tudom módosítani illetve "átírni", hogy mit lássak...persze álmomban ez már ritkán fordul elő, de többször is volt már, hogy én irányítottam az álmomat. Bár most ez nem is annyira fontos, hanem az, hogy az álmaim annyira izgalmasak, mozgalmasak, hogy reggel úgy kelek fel, mintha egy nagyon jó filmet láttam volna, és élveztem minden pillanatát. Csak sajnos az a baj, hogy nem tudom ezeket megjegyezni, mert elfelejtem. És jó lenne, ha ébren is tudnék ilyen fantasztikusan kreatív dolgokat kitalálni. Ötletek?
2011. szept. 11. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
kezgy irni valamit és idövel elöjön magátol.
2011. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már próbáltam... nem igazán ment... van 2-3 fél vagy 1 oldalas irományom, de az semmi... évenként ha egyszer tudtam egy ilyet írni...
2011. szept. 11. 10:43
 3/9 anonim ***** válasza:
csinálj teljesen értelmetlen dolgokat például bámult a sarkot a plafont szóval ilyeneket mondogass értelmetlen szavakat pl kekcsó kelecsény kapcsa
2011. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 x) ***** válasza:
Szerintem ha valakiben nincs meg a kreativitás, akkor nincs meg. Ha mindenkiből elő lehetne hozni akkor talán mindannyian írók, művészek, kézművesek lennénk :) persze jobb napjain mindenki tud egy-két kreatív történetet írni meg vannak gyakorlatok amik a fantáziát fejlesztik. Sajnos ebben nem tudok segíteni mert így is elég óriási és mocskos fantáziám van :D de rákereshetsz a google-ön "fantázia fejlesztése" címen vagy valami hasonlón.
2011. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kreativitást a jobb agyfélteke szabja meg és hogy ez kinél menyire aktív ezekkel a gyakorlatokkal amiket mondtam fel lehet ébreszteni a jobb agyféltekét
2011. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sarlol köszi! Tudsz még ilyen gyakorlatokat?
2011. szept. 11. 12:48
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Hát...

Szerintem alapból vagy kreatív vagy, vagy nem.

Lehet persze fejleszteni, de szerintem nagyon kicsit.

Olyan ez, mint a tehetség.

Vagy tehetséges vagy, és kész, vagy nem, és járhatsz ilyen-olyan képesség-fejlesztésre, úgysem leszel soha igazán tehetséges.

Ezek nem kierőszakolható dolgok.

Ha kierőszakolod, akkor a végeredmény olyan is!

Erőltetett, és kínos.

Nem egy magyar "művészt" tudnék példaként említeni.

Olyan kínos látni a vergődésüket, szereplésüket, filmekben, műsorokban, itt-ott...

Tehetségtelenek, ennyi!

El kellene fogadni, és más hivatást választani.

2011. szept. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Azon, hogy nem fejleszthető a kreativitás, már rég túlléptünk szerintem.

Ajánlanék pár dolgot, könyvet, persze dolgozgatni minddel kell:

Julia Cameron: A művész útja - Szellemi ösvény kreativitásunk eléréséhez. A művészi kreativitást veszi célba, de az ehhez vezető út a lelki, szellemi ösvények megtisztításán át vezetnek, tehát másra is alkalmazható. Ha mást nem is, az úgynevezett reggeli jegyzetelésről írt dolgokat olvasd el belőle, ha hozza tudsz jutni. Antikváriumban is érdemes keresni.

Edward de Bono: A kreatív elme - 62 gyakorlat a kreativitás növelésére. Ez véletlen szavakkal dolgozva provokálja ki a kreatív ötleteket, az ötletszintű kreativitást fejleszti.

Betty Edwards: Jobb agyféltekés rajzolás. Ugyanis a rajzolás itt egyrészt csak eszköz a kreativitás, a dolgok másként látása, a problémamegoldás felé. Kár, hogy nincs meg magyarul az a könyve, amelyikben kimondottan a problémamegoldó rajzolással foglalkozik.

És végül a kézműveskedés biztos alap, mert a kreativitás érzését így kaphatod meg a legkönnyebben, és ez persze kihat a többire is.

2011. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon köszönöm. Hasznos könyvek, megpróbálom beszerezni őket. :) Szeretem az ilyen válaszokat.


A 09.11 - 19:21-nek csak annyit üzennék, hogy ennek a hivatáshoz semmi köze. Nem író akarok lenni, nincsen ilyen vágyam.

2011. szept. 12. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!