Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet "eltüntetni"...

Hogy lehet "eltüntetni" magamból ezt az idióta viselkedést?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy hát csak akarni kell. Meg ha meg akarok változni, akkor változzak. Na mert ez nem megy.


Sokat akadékoskodom a párommal, lányommal egyaránt. Mindig mindent meg akarok mondani h ezt így kell, úgy kell. Félek h kiesik az írányítás a kezemből, ezért inkább így viselkedem. Úgy érzem ha nem én irányítok, elvesztem Őket, ellenem fordulnak stb.

Sokat veszekszünk, rettentő gyorsan felkapom a vizet, ideges leszek, kiabálok.

Talán ennek hatására lányunk is kezd kicsúszni a kezemből, nem bírok már vele, biztos nagyon elrontottam valamit az ő kis lelkébe is


Néha tudok magamon uralkodni pár napig, aztán valahogy feltör megint ez a "boszorkány" - pedig nagyon utálom így magam


2011. okt. 19. 11:12
 1/10 Antimod ***** válasza:

"Úgy érzem ha nem én irányítok, elvesztem Őket, ellenem fordulnak stb."

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez csökkent önértékelést mutat. Miért gondolsz ilyesmit? Nem érzed részükről a megbecsülést?

2011. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazad lehet. Nagyon önbizalom hiányos vagyok pár éve.

Dolgozom, gyerekkel vagyok, háztartást vezetek, de mégis sokszor úgy érzem nem elég, nem teljesítek megfelelően.

2011. okt. 19. 11:46
 3/10 A kérdező kommentje:
Biztos megbecsülnek, mert tudom szeretnek, tisztelnek azért amit csinálok, de valahogy mégis ez van. Páromról meg vagyok bizonyosodva h nem vagyok jó neki, nem tart vonzónak, stb (erre talán van valós okom is) Lassan 5 éve vagyunk együtt, volt már h annyira "bunkó" voltam, h kis hijján más karjába üldöztem, de még akkor is inkább vissza talált hozzánk.
2011. okt. 19. 11:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Te nem vagy normális azt tuti, az anyám is ilyesmi de már leszokóba van.Milyen ki esik az irányítás a kezedből te lelkisérült?Egy kapcsolat alapja a szeretet, elvárások nélkül feltétlenül.Te meg mint valami uralkodó úgy viselkedsz másokkal.Elfognak hidegülni ne csodálkozz ha a lányod utálni fog mint a sz*rt tini korába.A sokat veszekszünk meg gondolom azt jelenti hogy minden apró kis sz*ron kiakadsz ahelyett hogy harmónikus kapcsolatokban élnéd az életed boldogan.Ennek az akadékoskodásnak semmi értelme mindenki utálja az ilyen embereket, látom itt nagyon hízelgő vagy.Ismerem az ilyeneket...Ha meg irányítani akarsz meg meg akarod mondani nekik hogy mit hogy csináljanak akkor nyugodtan,értelmesen,türelmesen tedd nem mint egy nagyképü paraszt aki mindent jobban tud és lenézi a másikat...
2011. okt. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nem idióta viselkedés ilyen a természeted, ha nem jó férjet kapsz ki aki irányítani tud akkor ilyen kis boszi leszel végig.Jó lehet a családi élet.Próbálj magadba nézzni mielött megszólalsz légy sokkal jobban megbocsátó,türelmes.Amúgy nem hiszem hogy megfogsz tudni változni vagy elviselnek mert szeretnek vagy szép lassan átfognak látni és telibe lesz*rnak.bocs őszinte vagyok.:)
2011. okt. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a nagyképű paraszt és hasonló jelzőket, bár nem hiszem h ez illene rám. De mindegy, ez a része nem is érdekel.

Nem ilyen az alap természetem, pár éve lettem ilyen, tehát nem tartom lehetetlennek a változást.

2011. okt. 20. 08:49
 7/10 A kérdező kommentje:
Hízelgőnek sem érzem magam, szimplán leírtam amilyen vagyok, lettem, jó tanácsokat várva. Leírtam h alapból elég önbizalom hiányos vagyok, ezek a "kedves" válaszok (tisztelet a kivételnek) nyilvánvalóan hatalmas segítséget jelentenek, biztos ettől fogok tudni változni!
2011. okt. 20. 08:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves Joci20...Szerintem t egy olyan kamasz fiú lehetsz,akinek nem normálisak a szülei...Kedves Kérdező,én is hasonló helyzetben vagyok,én is sokszor kiakadok,már azt hiszem,hogy nem vagyok,normális,az idegeim kivannak. Azon gondolkodtam,keresni kéne valamit,amiben örömömet lelem,pl. olvasás(nekem egyelőre ez van),esténként kikapcsolódok ezzel,vagy engedj meg magadnak havi,kéthavi barátnőzéses bulit,vagy ilyesmit...Remélem,túl leszünk ezen...
2011. okt. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező ha tévednék akkor ne haragudj, viszont akkor lehet túl hajtottad magad és azért lettél ilyen.Mindesetre kérlek ne azt az egy jelzőt ragad ki(azt eltúloztam sry)ha nem olvasd végig az egészet.

Második írónak nem vagyok kamasz, a szüleimet nem ismered és itt nem rólam van szó, szóval örülnék ha nem engem kritizálnál egy beírásom elolvasása után.:)

2011. okt. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem kritika,hanem vélemény volt. Ha más szemmel elolvasod,amit írtál,egy kérdezőnek,aki segítséget kér,nem egy segítő válasz a tied...
2011. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!