Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos álmodók vagytok?

Tudatos álmodók vagytok?

Figyelt kérdés
hallottam erről a lucid dreamingről és nagyon felkeltette az érdeklődésemet...próbálgatam h sikerüljön de nem jön össze csak annyi hogy emlékszem az álmomra... szóval valaki elmondaná,hogy ő hogyan csinálta és h most mit csinál pl elalvás elött

2012. márc. 24. 08:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Nem... miért piszkálnék bele a tudatalattimba :S inkább hagyom had sodorjon az ár... :P Ha az agyamnak van feldolgozni valója akkor legalább tudom milyen imformációkról maradtam le... feltéve ha emlékszem az álmomra :D
2012. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

ez nem belepiszkálás,sok jóra is lehet használni pl tanulhatsz is benne :D

meg repülhetsz földeket teremthetsz,akkorát ütsz h szétesik minden

2012. márc. 24. 09:29
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Jah erre értetted :D úgyértettem a tudatost, hogy feltétlenül úgy akarsz álmodni , hogy kizárod a tudatalattid... Am jó dolog lehet nekem eddig 4x sikerült és absz véletlen volt. Repültem a suli aulájában :D Az az érzés, amikor tudod álmodban, hogy álmodsz akkora király. Csak rossz mert az agyad meg állandóan ébredésre késztet... De sokmindent meglehet csinálni gyorsan futni baromi nagyomt ugrani... A repülés meg flesh volt sztem :D
2012. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én nem tudom már ._. ..... igazából mindig emlékszek az álmaimra ... de ha rosszat álmodok csak vészhelyzet esetén sikerül kapcsoljak, hogy "hé tee barom ez csak állom kelj fel!" :D

és ha jót álmodok akkor persze... nem is gondolok arra, hogy fel kelljek xdd.

De amúgy volt már olyan is, hogy amikor rosszat álmodtam mire jött a legdurvább rész fel sikerült keljek :D.

Mostanság szerencsére nem álmodok "rossz álmok"-hoz hasonló hülyeségeket ._. ....

Am én a reggeli álmaimra 100% emlékszek az éjjeliekre meg 88%-ba :D.

Mert 10 esetből 1x teljesen kiesik ha álmodtam

10 esetből 2x csak részek ugranak be.

2012. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az esélyét tudom növelni, egy meditációs technika segítségével. Nem mindig jön össze. Megpróbálom összegezni, mert rengeteg technikát olvastam és próbáltam ki, de nem mind volt számomra megfelelő. Ez a WILD technika nagyjából, a saját tapasztalataimmal kiegészítve:


1. Általában háton fekve, vagy félig oldalt fekve kezdek.

2. A legfontosabb, hogy ellazítsd az összes testrészed, mindegyiket sorra veszed, aztán előröl kezded, miközben azt mondod magadban, hogy egyre ellazultabb leszek. Erre szánjál hosszabb időt, ne vedd fél vállról. Legalább 10-szer vedd őket végig. Úncsi tudom, pláne elsőre, de később érezni fogod, ahogy már itt elkezd vándorolni a tudatod, ami szórakoztató.

3. Koncentrálj az összes végtagodra együtt, érezd őket. Ugyanis az álomsíkon is ezt használod, hiába nincs tested, pusztán megszokásból. Ez együtt jár egy nagyfokú felszabadultság érzéssel. Ha fájt valamid, akkor ezután már nem is érzed. Akkor jó, ha "felfúvódott/felszabadult/picit lebegő" érzésed van.

4. Próbáld meg fókuszálni a tudatodat "befelé" egy pontba. Kb ekkorra elkezdesz képeket látni. Figyeld a képeket (inkább jelenetek mint képek), próbálj meg rájuk hangolódni, megtartani őket. El fog tűnni, de jön a következő. Ne próbáld befolyásolni, ne akarj látni valamit, csak szemlélődj.

5. Ezután én általában elvesztem a fonalat (ez a cél), nem tudni mennyi időre. Majd arra leszek figyelmes, hogy valahol vagyok, és nem emlékszem az elmúlt pár percre. Ekkor próbáld meg mozgatni a végtagjaid, vagy felülni. Nem a fizikai tested fog mozogni, és olyan mintha valami "lekvárban" vagy sűrűbb közegben lennél. Ekkor nyered vissza a teljes tudatodat. ha homályosan látsz, tégy úgy mintha kinyitnád a szemed, és ki fog tisztulni. És ennyi, innentől szabad vagy.

Első pár alkalommal ne próbálj túl sokmindent csinálni, mert elveszted a tudatosságod, és nem fogsz emlékezni mi történt. Ébredj fel szándékosan, mert így megmaradnak az emlékek. (Koncentrálj a fizikai testedre.) Néha nem jön össze, és egy másik álomba kerülsz (hamis ébredés) ekkor csak próbáld újra. Nincs olyan, hogy nem találsz vissza ne izgulj.


Összegezve: Összecsomagolod a tudatod egy kofferbe, és átcsempészed a vámon :D


Ja és az idő fura dolog, volt hogy úgy éreztem órák óta csavargok, de a valóságban csak 15 perc telt el. Érdemes megnézni az órát mikor lefekszel, meg mikor felébredsz.


Az élményeidet írd le valahova ahol csak te férsz hozzá. (google docs, jelszavas fájl stb) Ez sokat fog segíteni a fejlődésben. Legyen benne a technika amit alkalmaztál, mert így tudod magadtól csiszolni. Na jó álmodást!

2012. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszi szépen főleg az utolsónak :D én azt hallottam,hogy használjam a valóságtesztet naponta 10x tényleg gondolkozzak el h álmodok-e kérdéseket tegyek fel magamnak pl ki vagyok,mi a nevem, van-e tükörképem, mert ez a szokásommá válik és az ember átviszi szokásait az álomba tehát ha ott is megkérdezem rájövök,hogy ez csak álom és onnantól szabad vagyok :D én ezt hallottam
2012. márc. 24. 14:04
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
sok 9gagot olvasol :D
2012. márc. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem mindig csak úgy jön általában amikor kipihent vagyok már. Például hétvégén amikor még vissza-vissza alszok. Nekem régebben rémálmaimba mindig eszembe jutott és olyankor fel akartam kelni és elkezdtem álmomba köhögni, mindig bejött. De mostanában csak repülök, vagy szerelmes jeleneteket képzelek bele. Ja és tervezd el előre hogy mit akarsz majd csinálni, ha tudatosan álmodsz. :)
2012. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

nah sikerült a wild teknikával de eddig csak 1x :(

akkor sem volt tiszta az álom :S

2012. márc. 26. 19:13
 10/18 Zsizsik666 ***** válasza:

ezzel a módszerrel nagyon sok mindenkinek sikerült már, egy hónapon belül:

Napközben, ébren,többször kérdezd meg magadtól, hogy: vajon álmodsz-e, vagy ébren vagy? Nézz körül, látsz-e valami furcsát, ami arra utalna, hogy álmodsz. Kritikusan szemléld a valóságot. Ha valami furcsa dolgot csinálsz, pl. látsz egy furcsa szobrot, amilyet még sosem láttál, akkor mindenképpen kérdőjelezd meg, hogy ébren vagy-e éppen.

Ez arra jó, hogy álmodban is elő fog jönni ez a kérdés, egy idő után, hogy vajon ébren vagy vagy pedig álmodsz. Körülnéz az álom-éned, és kritikusan szemlélve ha az álomtörténetben repülő lovakat lát, akkor tudni fogod hogy álmodsz. Ne nézz egy pontra sokáig, mert felébredsz. Ezt ébren is gyakorold, mikor felteszed a kérdést: álmodsz vagy ébren vagy?

2012. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!