Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehetséges, hogy álmunkban...

Lehetséges, hogy álmunkban tudunk gondolkodni?

Figyelt kérdés
Helyesebben alvás közben gondolkodni.
2012. márc. 28. 21:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Nekem volt egy időszakom,mikor napokon,heteken keresztül mindig teljesen ugyanazt álmodtam...Kb. a 3.-ik alkalomnál már teljesen tisztában voltam azzal hogy mi lesz,mit hogy fogok elkerülni,hiszen tudtam,hogy ezt álmodtam eddig is és álmomban vissza tudtam emlékezni mindenre az előző álmokból...

2012. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nekem ha valami problémám van vagy valamin agyalnom kell, előfordul, hogy álmomban teszem. Előfordul, hogy én akarom így és az is, hogy nem szándékos, de utána fáradtnak érzem magam, tehát annyira nem pihentető az alvás olyankor.

De roppant érdekesnek találom.:)

2012. márc. 30. 20:09
 13/13 anonim ***** válasza:

Alszom, de mégse.

Csak az álom szerű formában gondolkodom tovább.


Nappal is számtalan ötletem, projektem, ihletem, infók, technikák stb-k futnak egyszerre párhuzamosan a fejemben.

Ez a tényező is önmagában lefáraszt, amimor ébren vagyok, majd booom, megyek aludni.

Mindegy, hogy 5 perc vagy 1 óra. Egyszerűen KELL.


Majd folytatódik minden a fejemben ugyan úgy, ugyan azok a gondolatok csak álomhoz hasonló módon.


Sokszor az "álmom" utolsó mondatának első felét bent momdom, aztán befejezem, amikor a test is feléled s épp hogy nyitni készülök a szemeimet.


Minden gondolat ugyanúgy megy tovább, annyi hogy a test egy időre kikapcsol alvás formában.


Ezek az ébredések végén pedig feljegyzetelek, rajzolok mindent, ami "álomban" volt, ami nem más, mint magadban gondolkodás csak a test lekapcsol.


0-24-ben jegyzetelek mindent, ami kipattan a fejemből vagy jó ötlet/megoldás. Komplett tervrajzok, modellek stb.


Van, hogy ki se nyitom szemem, sötétben felvázolom a dolgokat és alszok vissza. Meg hasonlók.


Ilyesmire gondoltál?


A szimpla tudatos álmodás az más, emberek.


Mert ez a fajta gondolkodás olyan természetesen zajlik, mint ahogyan lélegzünk és gondolkodunk.


Sokszor megesik, hogy a tudatom előbb kapcsol át "álmodásból" ébrenlétbe és hallgatom a saját horkolásomat, mert az agynak az a területe még "pihen".


Olyan, mintha egy szoborba lennél belezárva, de nincs fizikai tested, csak a lelked van benne belemerevedve.


Jövő nyárra kaptam időpontot a kivizsgálásra.


ADD (ADHD) fix (már pici korom óta végig kísér), ASD és inszomnia gyanúval.


Érdekes, izgalmas, ám évtizedek után nagyon fárasztó. Főleg ahogy bővül az ember tudása és engem nagyon sok minden érdekel. Erős a tudásvágyam is.


Alkotástól egészen ez a jelenségig mindent szeretnék tudni, megérteni.

dec. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!