Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Más is járt már úgy, hogy...

Más is járt már úgy, hogy tudatos álmából, téves ébredésekből nem bírt kijönni? (Furcsa élmény lentebb)

Figyelt kérdés

(Vicces kedvű szkeptikusok kíméljenek!)


Volt már részem nem egyszer testen kívüli élményben, alvásparalízisben, tudatos álomban, de a tegnap esti élmény túltesz mindegyiken...(Nem azért, mert olyan kellemes lett volna).

Az álom nagyon valóságos volt.A sötét szobámban feküdtem és valamitől nagyon féltem(valami láthatatlan dolog, rossz előérzet).Közben ráeszméltem, hogy ez csak álom.Mondogattam is magamban, hogy ez csak egy álom, felébredek és elmúlik, képes vagyok felébredni!De nem változott semmi.Tudatos álom volt, de nem a szokványos, amikor én irányítom a történéseket,hanem valami olyasmi, mintha két állapot között megrekedtem volna.Tudtam, hogy álom, de nem tudtam irányítani, sem pedig felébredni belőle.Végül nagy nehezen mégis sikerült felébrednem(legalább is azt hittem).Felültem az ágyban és az ablakra bámultam.Megakadt a tekintetem egy ablak fölé szerelt árnyékoló hullámpalán és pár pillanat múlva rá eszméltem, hogy nekünk valójában nincs is ilyen az ablakon!Tehát mégsem sikerült felébrednem!Most már igazán kétségbe estem .Sikítozni kezdtem, arra gondolva, hátha a valóságban is meghallja valaki és felébreszt.Na, ez végre sikerre vezetett.A saját nyöszörgésemre ébredtem fel, de hallották a közelemben alvók is, tehát ha máshogy nem megy, felébresztett volna biztos valaki.

Volt már ilyen esetem, hogy több téves ébredésben volt részem egymás után.És közben teljesen összezavarodtam, idő kellett hozzá, hogy el tudjam dönteni, hogy ami történik, az álom-e vagy valóság.

Ennek az élménynek nem tudom, mi lehet az oka és mit lehet vele kezdeni.Erre már én is azt mondom, hogy nagyon ijesztő.

Fekszem az ágyban, azt hiszem végre felébredtem, hisz minden megfelel a valóságnak, aztán pár perc múlva rájövők valami apróságból, hogy ez mégis álom.Újra jön a szenvedés, próbálok felébredni abból, amit valósnak hittem és mikor nagy nehezen sikerül, kiderül, hogy NEM, nem ébredtem föl, csak azt hittem és ez így megy 4-5-ször egymás után...


2012. máj. 4. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze,volt már ilyenem, de sosem gondoltam volna, hogy ez az ezotéria kategória.

Most sem gondolom, hogy az volna. Egyszerűen félálom, amikor a test még blokkolva van, de az agy már éber.

2012. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát nálam is előfordult már. Nem is olyan régen hallottam a tudatos álmodásról, és valaki azt mondta, hogy próbáljam ki. Sokmindent írt róla, a lényeg a lényeg, hogy már 2 nap múlva olyat álmodtam, ami tudtam, hogy álom, és megtehettem azt, amit akartam. De mivel félálom küszöbén van ilyenkor az ember, nem is számít igazán tudatosnak, vagy hogy mondjam. Persze te alakítod, de mégsem misztikus körülmények között. Na aztán végül többször is azt álmodtam, hogy felébredtem, de nem tudtam kiküszködni magam a tudatos álmodásból. Ennyire befolyásoló hatású egy hittétel, egy tan, amit az ember olvas, hall.
2012. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__alomfejtes__2927910-..


Itt én is leírtam a másik problémám mellé.

Nem tudom mi ez én több szintes álomnak neveztem el


,,Gyakran van olyan is ,hogy egy álomban felébredek és egy következő álomba csöppenek a legtöbb ilyen egy álomban 4 alkalom volt (több szintes álom). :) Ilyenkor az van ,hogy felakarok kelni az álomból ami általában sikerül is de ilyenkor beragadva érzem magam és próbálok kiszabadulni de nem enged. " és az a baj ,hogy ezt a fajta álmot irányítani sem tudtam...

2012. máj. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is volt már, amikor olyan fáradt vagyok, hogy amint kinyitom a szemem, visszaalszom, és közben tudom, hogy csak álmodok. Fel akarok ébredni és amikor sikerül, egy idő után rájövök, hogy még álmodok. Ezt általában arról ismerem fel, hogy az egész kissé elmosódott, valótlan és nincsenek az álmomban azok a részletek, amik a valóságban megvannak. Néha ilyenkor nehezen mozgok, vagy szédülök álmomban.


Van, amikor háromszor is neki kell futnom, mire tényleg felébredek. :)


Ami megnyugtató, hogy amikor ez történik, olyankor mindig tudom, hogy előbb-utóbb sikerül majd felébrednem (múltkor még az is eszembe jutott, hogy ezt pont a Gyakorikérdéseken olvastam néhány héttel ezelőtt. :)


Mindenesetre a legjobb az, hogy amikor TÉNYLEG felébredsz, akkor azt 100%-ra tudod. (Legalábbis nálam így van).

2012. máj. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!