Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet az, ha van egy...

FordPrefekt kérdése:

Mit jelenthet az, ha van egy visszatérő tudatos álmom, amelyben háttal előre repülök keresztül szobákon és sötét folyosókon?

Figyelt kérdés
Legkevésbé sem félelmetes, annak ellenére sem, hogy mozgásomat képtelen vagyok irányítani. Minden esetben tudatos az álom, és néha végkifejlete van, azaz egy helyen megáll a mozgásom, és történnek egyéb események is, ahol már tudok szabadon cselekedni.
2012. máj. 14. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Az álom képek, gondolatok, hangok és érzések összessége, mely az agyon fut át alvás közben.[1] Az álmok létrejöttének oka, módja és az álmok jelentése még nem tisztázott, bár mindig is érdekelte az embereket. Többen is foglalkoznak álomfejtéssel, számos álmoskönyv létezik; az álomkutatással foglalkozó tudomány az onirológia.

Sigmund Freud szerint az álmok szoros kapcsolatban állnak az álmodó személy aznapi tevékenységével és szimbólumokat rejtenek, amik miatt néha abszurdnak vagy hihetetlennek tűnik az, amit álmodunk.[2]

(wikipedia)


Az álmok sohasem mondanak semmit csak vannak nem jelentenek különösebb dolgokat nem fogsz tőlük semmi újat megtudni .

2012. máj. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Vannak olyan pszichológusok, mint például Paul Tholey, vagy Stephen LaBerge, akik egész másképp gondolják, én inkább nekik hiszek.


A második pont pedig elég erősen ellentmond az általad levont következtetésnek, hiszen ha az álmok kapcsolatban állnak az aznapi történésekkel, akkor az általuk megjelenített minden szimbólikus dolognak jelentése van, amelyekből az ember megtudhat magáról dolgokat.

2012. máj. 14. 08:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt kell tudnod az álmokról, hogy az életed során tudott, tapasztalt, látott, hallott dolgokat, történéseket, helyszíneket, embereket vetítik eléd, legyenek azok tudatosan vagy tudat alatt érzékeltek. Gondolatok, vágyak és félelmek is megjelenhetnek. Önmagában nincs jelentésük, de következtetni lehet arra, hogy jelenlegi életedben milyen örömöknek nézel elébe, vagy épp milyen problémákkal, félelmekkel küzdesz. Teszem azt, ha azt álmodod, hogy műtenek, és többször jön elő, azt jelzi előre, hogy műteni fognak téged, és ha aggódsz, ha nem, de ez a "nagy" horderejű esemény tudat alatt foglalkoztat.
2012. máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is valami hasonlóra gondoltam. Bárcsak érteném, hogy ez a konkrét álom mit jelent.
2012. máj. 14. 09:16
 5/6 anonim válasza:
Bocsi xdddd de kinyultam rajtad XD
2012. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyértelműnek tűnik. :) Hátrafelé nézel, nem pedig előre, és képtelen vagy ezen változtatni. És azért tér vissza az álom, mert azt jelzi, hogy ez így nem jó. Ne a múltban élj. "egy helyen megáll a mozgásom, és történnek egyéb események is, ahol már tudok szabadon cselekedni" ----> ez a kulcs, vagyis addig fogod ezt álmodni, amíg el nem jutsz arra a pontra, hogy lezárod a múltadat :)


remélem, segítettem :)

2012. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!