Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » A tudatos álmodást mennyire...

A tudatos álmodást mennyire nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés

Tegnap este olvastam erről először, kb. 22 órakor. Éjfél körül aludtam el.

A cikk olvasásakor csináltam pár valóságtesztet, lefekvéig még 2őt, egyáltalán nem működött.


Viszont annyi az érdekesség, hogy idáig csak heti 1 álmomra emléketem nagyátlagban. Most, habár egyáltalán nem sikerült ráébrednem, hogy csak álmodok 5 (öt) álmomra emlékeztem. Némelyikre tisztán, némelyikre kevésbé. Minden álom után szerintem felébredtem, de a szemem nem nyitottam ki, csak megpróbáltam emlékezni az aktuális állomra. Reggel leírtam az összeset, hát ezen eléggé meglepődtem.


Amúgy volt már 2 spontán tudatos álmom (még kiskoromban), szóval nem is foglalkoznék ilyennel, ha nem tudnám, hogy működik. Mellesleg nem hiszek semilyen ezotérikus hókuszpókuszban, a szellemeket, ha kérhetném hagyjuk ki ebből. Sajnos az álom alkategória itt van :S


2012. jún. 11. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon nehéz megtanulni,évek gyakorlata kell hozzá.
2012. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem nehéz, nem kell hozzá több év, akár 1-2 hét alatt is megvan (legalábbis nekem)..de ez utóbbi csak rajtad áll...
2012. jún. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez egyéntől függ, és a választott technikától. Ha valaki például nehezen tud koncentrálni egy dologra, akkor annak pl a WILD technika valószinűleg nehéz lesz, és tényleg évekig kell a koncentrációt tanulni. Vannak olyanok is amihez nem kell koncentráció. Mindenkinek más technika jön be, próbálj ki többet is!
2012. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ok. Sajnos tényleg nehezen tudok koncentrálni (azaz arra ami nem érdekel, de ami érdekel abba nagyon bele tudok merülni). Az öt álmomból amúgy 2 egyértelműen baromság volt, de akkor mi sem volt természetesebb, hogy pucéran beszélgetek egy föld alatti alagútban egy csaj csoporttársammal :D Esély sem volt a felismerésre, hogy ez álom, ennak ellenére, hogy teljesen szürreális volt.
2012. jún. 11. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:
1-2 hét alatt megtanulhatod, naponta 3-4 rendes valóságteszt elég, de vedd mindig komolyan.
2012. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Azért emlékszel több álmodra is, mert felébredtél. És azért is érzed úgy, hogy most többet álmodtál. Mivel az egyes álmok között felébredtél, könnyebben vissza tudod idézni.

A tudatos álom félálomszerű állapot. Amikor már ébredezel, de még álmodsz. Mivel a tudatos éned kezd bekapcsolni, jobban tudod irányítani a történéseket. Nálam inkább visszaalvásnál működik, mivel hirtelen szoktam ébredni.

2012. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Skywalker33 ***** válasza:

Halihó,


érdemes azért "tudatlanul" is álmodni mert ez a természetes és mert a közönséges hétköznapi nem túlságopsan bölcs tudatoddal valami olyat uralni amit a Természet tudattalannak teremtett....nem véletlenül.

Szval hagyni kell a lelket önmagát gyógyítani szerintem.

Ha mégis tudatosan akarod akkor azt jó okkal tedd és ne minden nap.

csók.

t

2012. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!