Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Van aki tudja irányítani az...

Van aki tudja irányítani az álmait?

Figyelt kérdés
Persze, tudom a kérdés kicsit kifejtést von maga után. Nagyon érdekel a tudatos álom, (persze nem perverz célokból) csak úgy alapból az egész, hogy miképp tudnám irányítani az álmaim, vagy hogy tudnék rájuk emlékezni nagyon tisztán? Olvasgattam a neten, eddig arra jutottam, hogy álomnaplót kell vezetni, valóságtesztet a nap bármelyik szakaszában, ilyesmik. Nektek mi a tapasztalatotok?

2012. jún. 15. 00:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
én néhányszor tudtam irányítani őket, főleg 15-16 évesen, ez úgy volt, hogy álmomban rájöttem hogy ez csak álom, így egyből tudtam repkedni összevissza, meg kocsikat loptam:D jó móka volt, mostanában nem volt ilyen sajnos..
2012. jún. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

igen ezeket hívják tudatos álmoknak. Nekem ha akarom bármelyik álmom ilyen.


Perverz célok? Álmodba azt csinálsz amit akarsz. De én meg vagyok magamon nyugodva hogy semmilyen gyilkolási, pedofil, homoszexuális gondolatom tettem nem volt. Viszont és ez fontos, hogy mondjam maximálisan kihasználom a korlátlan szexelési lehetőséget, ami miatt kiégett vagyok az életben. Ez égtő gond.

2012. jún. 15. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%

Nekem gyakran összejön egy LD. Én WILD technikával próbálkozok. Ezt az oldalt ajánlom ha még nem láttad volna:


[link]

2012. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, szerintem ez a wild technika u.a. mint amit a 9gagen posztoltak egyfolytában egy jó ideig, azaz az álom paralízis, de arról 10/8-helyen azt olvastam, hogy rémálmokat okoz. Milyen technikák vannak még?
2012. jún. 15. 10:24
 5/21 bebemanoo válasza:
Nekem azt mondták,h úgy lehet elkezdeni ezt az egészet,h próbáld meg megnézni a tenyered.(amikor én próbáltam nem sikerült tudatosan,de kézműveskedésről meg kézmosásról álmodtam aznap)Állítólag nagyon nehéznek érzed majd,de ha sikerül,akk sínen vagy.Mostanság furcsamód mindig emlékszem az álmaimra,sőt,van benne egy-két dolog ami az elmúlt napomhoz kapcsolódott,de volt,ami meg a következő napomhoz (csak apróságok,mozzanatok).Ennek az okát nemtudom.
2012. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
A WILD egyetlen hátránya, hogy nehéz megtanulni. De ha egyszer sikerül, akkor utánna akkor lesz LD-d amikor csak akarod. Én rémálmokat nem tapasztaltam, persze lehet hogy ha valakinek a tudatalattija tele van mindenféle félelemmel, korlátozó hiedelemmel, akkor ezek jobban előjönnek, mivel elkezd az illető foglalkozni hirtelen az álmaival, és jobban fog emlékezni.
2012. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ne 9gag-os posztokból tájékozódj!
2012. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Először is, hálás vagyok a kommentelőknek az idejükért. Elszántam magam, 1 órával ezelőtt megpróbáltam a wild-technikát. Olvastam, hogy nem szabad elaludni, míg a test nem dermedt le. Gondoltam hallgatok egy kis zenét, My morning jacket - Touch me im going to scream part II című számát beraktam, hogy ismételje. A tapasztalat: Álomba nem merültem, viszont egyértelműen éreztem valamit, olyan mintha amire csak gondoltam előttem lett volna, nagyon furcsa volt így igazából nem tudom leírni. Ha sokat gyakorlom sikerülhet az álomba merülés is? Vagy a zenét azt hanyagoljam?
2012. jún. 15. 12:17
 9/21 anonim ***** válasza:

zene nem kell


feküdj a legkényelmesebb pozícióban


készísd fel magad, hogy tudatodnál maradsz, de ne légy izgatott


amint érzed, hogy merül a tested, örvényleik, vagy bármilyen hirtelen fizikai változást érzel, akár fülzúgás akkor az az az állapot amit ha megtartasz pár percig ( időérzék nem nagyon van, gondolkodás is lassúl) akkor benne leszel tutira a tudatos álmodásban.


A következő, hagyod magad zuhanni, vagy lebegni és egyszerűen kipenderedsz az ágyból mintha ébren lennél. Elindulsz szépen hamarosan szemed is kinyílik és mész minél messzebb az alvási helytől, és már mehet is a tudatos álom!

2012. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Sok gyakorlattal, és megfelelően nyugodt kiinduló lelkiállapotban összejön. Amit leírtál az a "hypnagogic images" szakasz.


Néhány tipp:

Előtte legalább egy órával ne nagyon nézz TV-t vagy számítógépet stb. Inkább olvass valami álmodáshoz köthetőt.


A zene kétélű fegyver. Segít ellazulni, viszont megakadályozhatja az alvást. Nekem az jött be, hogy egy 8-10 perces a végén lágyan lekevert mp3-at készítettem, és azt halk hangerővel játszottam le.


A kényelmetlen fülhallgató is tönkrevághatja az egészet.

2012. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!