Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Van aki tudja irányítani az...

Van aki tudja irányítani az álmait?

Figyelt kérdés
Persze, tudom a kérdés kicsit kifejtést von maga után. Nagyon érdekel a tudatos álom, (persze nem perverz célokból) csak úgy alapból az egész, hogy miképp tudnám irányítani az álmaim, vagy hogy tudnék rájuk emlékezni nagyon tisztán? Olvasgattam a neten, eddig arra jutottam, hogy álomnaplót kell vezetni, valóságtesztet a nap bármelyik szakaszában, ilyesmik. Nektek mi a tapasztalatotok?

2012. jún. 15. 00:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"amint érzed, hogy merül a tested, örvényleik, vagy bármilyen hirtelen fizikai változást érzel, akár fülzúgás akkor az az az állapot amit ha megtartasz pár percig ( időérzék nem nagyon van, gondolkodás is lassúl) akkor benne leszel tutira a tudatos álmodásban."


Kicsit megrémíszt ez a komment, teljesen ugyan ezt éreztem:D Akkor valószínűleg valamilyen szinten mégis sikerült elérnem az állapotot. Legközelebb nem hallgatok zenét. Viszont az izgatottsággal nem tudok mit kezdeni, azon kattog az agyam, hogy mindjárt kezdődik, meg hogy milyen lesz, mi történik majd, a szivem is hevesebben ver. Ezzel mit tudnék kezdeni?

2012. jún. 15. 12:47
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy a WILD-et általában a WBTB nevű technikával együtt csinálják.
2012. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
86%

Én még nem tudom irányítani. Igazából baromi szkeptikus vagyok, csak onnan tudom, hogy lehetséges, mert volt 2 spontán féltudatos álmom. A valós énemre nem emlékeztem, nem is tettem fel a kérdést, hogy ki vagyok, csak egyszerűen rájöttem, hogy álmodok.


Az álomnapló jó ötlet. Én amúgy a héten hétfőtől foglalkozok a témával, és sikereket értem el az első naptól fogva álomemlékezés terén:


a lényeg, hogy mikor felébredsz koncentálj, hogy mit álmodtál, idézd fel pontosan, de fontos, hogy mozdulatlanul feküdj az ágyban, még csak a szemedet se nyisd ki. Persze ez nem könnyű, hogy egyből ébredés után erre koncentálsz és nem az az első kérdésed, hogy WTF hány óra van?!

Azaz ha nem emléxel egyből az álomra, akkor kis koncentrálással előhívható még az emlék. De csak rövid ideig. Ha nem jössz rá rögtön az ágyban míg az ágyban fexel akkor később már felejtős. És egyből az ágyad mellett legyen az álomnapló, hogy minél előbb elkezdhesd írni. A naplóba legyenek érzelmek, ne csak a történet. Miél részletesebb annál jobb. Nekem volt olyan, hogy egy éjjel alatt 3-5 álmomra emlékeztem. De minden nap megmaradt egy körülbelüli foszlány, hogy mit is álmodtam. Ja, hozzátenném, hogy normál esetben csak heti egy álmomra emlékeztem régebben.


A fentieket amúgy a kis 1 hetes tapasztalatból írom, de remélem tudtam valamit segíteni. Szvsz emberre is válogatja, hogy ki hogy emléxik jobban, mindenkinek kicsit máshogy működik az agya.

2012. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, köszi a tanácsod!:)
2012. jún. 17. 11:24
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom irányítani az álmaimat.

Arról fogalmam sincs, hogy csinálom, de már egész kiskoromtól (4-5 évesen) szinte mindig emlékszem az álmaimra elég nagy részletességgel.

Egy éjszaka alatt ugye több álmodós periódus van, én általában az összesre emlékszem.

Ezt sosem tartottam érdekes, vagy egyedi dolognak, de mióta beszélgettem barátokkal/ismerősökkel ilyesmiről, eléggé meglepett, hogy nagyon sokan egyáltalán nem emlékeznek az álmaikra, vagy csak nagyon ritkán.

Aztán pár éve már előfordul, hogy álmomban tudatosul bennem, hogy most éppen álmodok és akkor tudok irányítani is.

Van, hogy fel is tudom ébreszteni magam, vagy továbbálmodni egy bizonyos álmot.

Ezt sosem "fejlesztettem" (tudatosan legalábbis nem), tehát fogalmam sincs, honnan jön ez a "képesség", vagy nem is tudom, minek nevezzem.

Mondjuk világ életemben "éjjeli bagoly" voltam, tehát éjfél előtti elalvás az mindig nehezen ment, nem tudom, ez mennyiben befolyásolja ezt a dolgot.

L/25

2012. jún. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
68%
Én azt álmodok amit akarok.
2012. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Velem van így, hogy tudom irányítani magamat az álmomban és tisztában is vagyok azzal hogy álmodok. Számtalanszor előfordult ilyen. Nem kellett ehhez semmit tanulnom, jött magától, elő szokott fordulni. Azt teszek az álmomban amit akarok. Kiskoromban gyakran előfordult ilyen, de most is szokott ilyen lenni.


28/N

2012. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Jaa és az is menni szokott, hogy ha akarom, felébresztem magamat oly módon, hogy ütögetem és rázom a fejemet. :)

Pl. ha nagyon rosszat álmodok, így próbálok felébredni a rossz álomból és sikerülni szokott.


28/N

2012. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Én úgy vagyok hogy minden álmomra emlékszek! Tesómnak is meséltem, és alig hiszi el, de tényleg.. még pár évvel ezelőttire is kristály tisztán! :) tudom irányítani az álmaimat, ami szerintem csodálatos.. tudom hogy nagyon hülyén hangzik, nyugodtak ki is nevethettek de így kezdődőtt az egész: 6 éves korom körül azt álmodtam hogy Törp papa - igen a Hupikék Törpikékből xD - azt mondta nekem hogy irányíthatom az álmaimat, ha akarok repülhetek is.. nos.. tényleg tiszta hülyeség de sikerült xD volt hogy vezettem álomnaplót, és az álmaimat újra álmodtam, de kicsit megváltoztattam őket. nekem tökre bejön az, ha korán reggel pl. 4kor ébresztőóra után a tv-t bekapcsolom, és olyan halkra teszem hogy éppen hallom, de nem értem miről énekelnek.. erre remekül elalszok.. félig alszok, félig nem :D tudat alatt mindent érzek, hallom a dolgokat, bármikor fel tudok ébredni. minden valóságosnak tűnik..

láttam írt valaki a rossz álmokról.. én úgy ébredek fel belőlük, hogy megpróbálom kinyitni a szemem. persze nem olyan könnyű ha tiszta csipa a szem meg össze van ragadva :D ekkor álmomban le fekszek a földre, csapkodom magam, forgolódok, majd nagy nehezen felébredek

2012. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem legtöbbször tudatos álmaim vannak.
2012. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!