Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez befolyásolja a tudatos...

Ez befolyásolja a tudatos álmot vagy nem?

Figyelt kérdés
Van egy alvó maszk ami a rem fázisban jeleket küld a szemnek és az álomban a tudatára ébred az ember. Ne essen félre értés,nekem nincs olyanom ,de létezik a valoságba csak megkell rendelni . Szóvál csak elméletben kérdezem ezt. Én este nem 1 idöpontban szoktam elaludni vagyis van amikor 22 órakor ,de van amikor 23. De az lenne a kérdésem ,hogy ha valaki kevesebbet alszik,mondjuk 3 órát este akkor annak is van rem fázisa(gyors szemmozgás,álom)?

2012. júl. 5. 04:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van egy belső órája a szervezetében, ami a alkalmazkodott a föld forgásához. Ez a szemüveg akkor indul be, mikor észleli az ún. Gyors Szem Mozgás fázist, mivel akkor alszunk a legmélyebben. Namár most ez éjfél-1 óra között szokott lenni, ha jól emlékszem, és ha kihagyod, akkor kimaradsz a REM fázisból. De nézz utána milyen időpontban van pontosan, mert nem emlékszem.
2012. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A REM fázisok az alvás utáni 90. percben jelennek meg először, ekkor relatíve rövidek, majd megint 90 perc sima alvás jön majd egy valamivel hosszabb REM szakasz. Ez ismétlődik addig amíg fel nem kelsz. Azt nem tudom, hogy van e értelme 3 óra alvás mellett használni ezt a cuccot, talán van mert elviekben azonnal tudatra ébredsz a REM szakasz elején.
2012. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell maszk ahhoz, hogy tudatosan álmodj...

Tanulni kell hozzá, mint mindenhez.

2012. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha csak 3 órákat alszol akkor az agyad(és a szervezeted) nem jut elég REM hez=> fáradékonyabb leszel+figyelmetlrnebb, stb.=>ham még sokáig ezt csinálod (pl 1 hétig) akkor a 7. nap éjszakáján egyből rembe fogsz esni.
2019. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!