Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Világmentős, elég rémisztő,...

Világmentős, elég rémisztő, élethű álom! Valaki segítene megfejteni, hogy mit jelenthet?

Figyelt kérdés

Az egész álom monokróm volt, a fekete-fehéren kívül csak a vörös (vér) szín látszott élesen.


Néztem a híradót, mert élő közvetítés volt arról, hogy kisodródott egy sofőr nélküli busz az úton, oda indultam, de amikor kiértem a házból, kitört a pánik. Mindenhol zombikká változtak az emberek, üldözték az élőket, engem is, így gyorsan hazarohantam. Szobáról szobára menekültem a házban, a családtagjaimat kerestem, de már mindegyikőjüket megharapta egy zombi, a saját anyámat kellett megölnöm(?), hogy ne kaphasson el engem is. Bezárkóztam az utolsó szobába, ahol rajtam kívül volt még egy túlélő, egy ismeretlen, tőlem kb. tíz évvel idősebb férfi. Fekete haja volt, inasruhát viselt, az arcát sosem láttam teljesen. Azt mondta, hogy ki kell mennünk, megfékezni a zombikat, mert ez minden rossznak a kezdete és vége lesz a világnak, ha nem cselekszünk. Mivel már majdnem betörték az ajtót, kirontottunk köztük. Hirtelen minden elcsendesült, a zombik eltűntek és mi ott maradtunk a sötét folyosón, egy kétszárnyú, hatalmas ruhásszekrény előtt. A földön ültem, egy fekete macskát simogattam, míg a férfi a kezembe adott egy fekete selyemszalagot és egy nagy pengéjű kést. Volt egy kis vágás a mellkasán, amin átfűzte a szalagot, nekem is ugyan ezt kellett volna tennem, majd a szalag két végével összekötni a szekrényajtót. A kést először a mellkasom jobb oldalán vágtam magamba, nem éreztem fájdalmat, de a vértől és a sebtől rosszul lettem. Próbáltam átfűzni rajta a szalagot, de túl kicsi volt a vágás. Feladtam. A macskát az ölembe vettem és csak bámultam magam elé. A férfi csüggedt volt. Valami a szekrényajtót csapkodta odabentről, nyögéseket, hörgéseket hallottam, úgy éreztem, hogy egy démon, talán maga a Sátán van odabent és az egy kapu a gonosz világba. Újra megragadtam a kést, most a mellkasom bal oldalán vágtam meg magamat, átfűztem a seben a szalagot, átvettem a férfinél lévő végét is, majd próbáltam összekötni a szekrényajtót. Nagyon nehezen sikerült, úgy tűnt, hiába hoztunk meg az áldozatunkat, túl rövid lesz a szalag, nem éri át. Kiszaggattam a férfiből, majd masnit kötöttem rá a szekrényajtón. Bezárult. Kábán ültem a szekrény előtt, vér folyt végig rajtam, a férfi pedig mosolygott és azt mondta, már csak húsz órán keresztül kell egy helyben maradnom, hogy az átjáró végleg lezáruljon és akkor a szalag is eltűnik a testemből. Gondolkoztam. Fájni kezdett minden. Nagyon féltem. Egyszerre tört rám minden érzelem és el akartam rohanni, de nem bírtam megmozdulni sem. A férfire néztem, mosolygott és simogatta a macskát.


L


2012. aug. 18. 00:19
 1/3 anonim ***** válasza:

a fekete-fehér és vörös mindig valami abnormálisat jelent, egy olyan dolgot, amit a társadalom nem fogad el, de az egyén vágyik utána.


A zombik szintén erre az "éhségre" utalnak, valamire, ami után betegesen vágysz. A szülő megölése a szexuális vonzalmat szimbolizálja a személy iránt. Általában féltékenység is társul ehhez a másik szülő ellen. Az ismeretlen arcú személy valószínűleg az apa, és akitől meg szeretnéd szerezni az anyukádat. Az ismeretlen arcú emberek az álomban általában az ellenséget jelentik. Az álomban történő együttműködés, az apuka irányítása viszont arra utal, hogy a riválisod nem annyira ellenség, inkább csak egy újabb szereplő, akit megtűrnél az anyukával való aktus közben. A macska simogatása, és a "fegyver", amit a férfi átad a kezedbe, szintén a szexuális vágy szimbolikus képeit jelentik. A szalag már több dolgot jelenthet, például megkötözést, sok embert felizgat, ha a szexuális játékok durvábbak, és lekötözik őt, vagy ő kötöz meg másokat. A fegyver testedbe hatolását, gondolom nem kell megmagyaráznom... nyilván azért fájdalom nélküli, mert túl kicsi a fegyver, kis sebet ejt. A sátán megjelenése a perverz vágyak miatt érzett lelkiismeret furdalás jele. A férfi által átnyújtott szalag, a kése által ejtett kis seb, és a férfi csüggedése azt mutatja, hogy nem tartod őt elég domináns személynek. (Talán ezért is nem tekinted igazi ellenségnek, az édesanyád testéért vívott küzdelmetekben)

A férfi hangulatváltozása, mosolygása azonban arra utal, hogy mégis aggódsz, hogy valamilyen oknál fogva ő fog nyerni a küzdelmetekben.


najó, csak viccelek. :D én egyébként imádom a zombis álmokat. (meg a zombis filmeket is :))

2012. aug. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"kisodródott egy sofőr nélküli busz az úton"


Lenne egy nagyon fontos kérdésem.

Én is utaztam már ilyen buszon álmomban.

A busz abnormálisan volt sofőr nélkül, vagy eleve automatikus, "önjáró" busz volt, amikre majd a nem túl távoli jövőben lehet majd számítani?

2012. aug. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszi :)

Második: normális Ikarusz busz volt, amiből egyszer csak eltűnt a sofőr, az oldalára borult, csúszott, szikrákat szórt, majd pörgött-forgott, mint egy rendes karambolban az autók :/

2012. aug. 18. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!